99rent zmienia się na dobre!

99rent zmienia się na dobre!

99rent – jedna z czołowych firm z branży automotive, odświeża wizerunek marki i wprowadza nową identyfikację wizualną. Zmiana logo jest ukoronowaniem procesów, jakie zaszły w firmie w ostatnich miesiącach, a także zapowiedzią strategii firmy na najbliższe lata.

Czas rozwoju, czas zmian

Ostatnie miesiące były dla 99rent czasem wielu pozytywnych zmian, które zainicjowały decyzję o rebrandingu firmy. Zwiększenie liczy oddziałów z 18 do 40, wzrost floty do 1500 samochodów, zatrudnienie nowych pracowników, uproszczenie formalności oraz skrócenie czasu wydawania aut do nawet 5 minut, to tylko kilka aspektów, składających się na przemianę marki. Wraz z nimi przekształceniu uległ skład zarządu firmy   To naturalne przejście z fazy założycielskiej do dojrzałej. Pierwotny Zarząd spełnił swoje zadanie – stworzył silną i konkurencyjną firmę, którą przez wiele lat dobrze prowadził. Teraz nadszedł czas na kolejny etap – zmierzenie się z nowymi wyzwaniami oraz rozwinięcie działalności w oparciu o nowoczesne technologie. – powiedział Michał Łotoszyński, Prezes Zarządu 99rent.

Firma duże szanse rozwojowe upatruje w segmencie B2B  dodaje Monika Tomala, Dyrektor Handlowy  dlatego też zwiększyła zespół handlowy, zapewniając każdemu klientowi korporacyjnemu personalizowaną obsługę oraz poszerzyła zakres oferty, inwestując w usługę car sharingu dla firm, umożliwiając elastyczne modelowanie floty, a także regularnie dostosowując oferowane produkty do zapotrzebowania rynkowego.

Podczas rebrandingu wprowadzono również w życie nową wizję, misję oraz wartości, w których duży nacisk położono na dostępność, nowoczesność i pewność usług.  Jak zaznacza Tomasz Kapelko, Wiceprezes Zarządu 99rent: Naszą ambicją jest zostanie liderem na rynku polskim. Będziemy konkurować wysoką jakością, spersonalizowaną obsługą, szybkością pracy oraz udostępnianiem nowoczesnych usług dodanych. Stawiamy na przejrzyste zasady, jasne umowy i uczciwą konkurencję.

Przedsmakiem nowego 99rent jest pilotażowy program Electric Car Sharing dla firm: Z jednym z naszych klientów rozpoczęliśmy projekt mający na celu przetestowanie, jak samochody elektryczne sprawdzą się w codziennym użytkowaniu przez firmę. Wyniki będą bardzo miarodajne, gdyż test potrwa aż 4 miesiące, a samochody będą wyposażone w specjalne stworzoną przez nas aplikację, która dostarczy dokładne informacje o eksploatowaniu aut czy stylu jazdy kierowców – komentuje Klaudiusz Piwowarski, Dyrektor Operacyjny w 99rent. Jeśli projekt okaże się sukcesem, bardzo możliwe, że niedługo Klienci 99rent będą mogli wypożyczać auta elektryczne – dodaje.

Nowe logo – prostota i dostępność

Zmiana logo jest uwieńczeniem kompleksowego rebrandingu firmy, efektem ostatnich, zakrojonych na szeroką skalę inwestycji. Każdy element nowego znaku ma swoje uzasadnienie. Prosta konstrukcja symbolizuje przejrzystość w kontaktach z klientami, partnerami i pracownikami, dostępność oraz szybkość usługi. Kolor czerwony kojarzy się z siłą, dynamiką, energią i nowoczesnością, natomiast konstrukcja liczby 99 przywodzi na myśl znak nieskończoności, szczęścia. 99 utożsamia także symbol nieskończoności a w naszym rozumieniu ciągłego procesu doskonalenia naszych usług, floty oraz obsługi klientów.

Nowe logo funkcjonuje od 1 września 2017 r. Tego dnia w siedzibie głównej 99rent w Warszawie odbył się specjalny event otwierający nowy rozdział w historii firmy. Zaproszeni goście, czyli partnerzy i klienci 99rent oraz media wspólnie kibicowali polskiej drużynie w piłce nożnej podczas meczu z Danią. Podczas rebrandingu jedno bowiem pozostało niezmienne – 99rent stale jest i będzie oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski.

Rebrandingowi oraz zachodzącym zmianom wizerunkowym będzie też towarzyszyła kampania reklamowa oraz komunikacja PR. Wszystko po to, by rzetelnie poinformować wszystkich zainteresowanych o nowym 99rent.

Previous Nieterminowe płatności utrudniają ekspansję zagraniczną polskich firm
Next Rośnie popularność systemów informatycznych usprawniających zarządzanie firmą

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 5 komentarzy

Grunt to dobra inwestycja

Każdy chciałby inwestować z zyskiem, ponosząc możliwie jak najmniejsze ryzyko. Lokowanie środków na giełdzie nie zawsze daje powody do zadowolenia. Niektórzy więc wybierają sprawdzone rozwiązania, do jakich wciąż zalicza się

Wiadomości 0 Comments

Propozycja prezydenta ws. frankowiczów odroczyła problem na rok

Nowy projekt ustawy frankowej autorstwa Kancelarii Prezydenta, który na początku sierpnia trafił do Sejmu, rozczarował kredytobiorców. Przewiduje on, że co najmniej przez rok nie będzie przymusowego przewalutowania kredytów. Frankowicze natomiast mogą oczekiwać

Wiadomości 0 Comments

Zwiększy się rola autoprezentacji spółek giełdowych

Polska awansuje w zestawieniach gospodarek z grupy rynków wschodzących do rozwiniętych. Dla spółek giełdowych oznacza to wyzwania związane z komunikacją, raportowaniem i autoprezentacją. Profesjonalizacja działań związanych z relacjami inwestorskimi ułatwi spółkom korzystanie z możliwości rynków globalnych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post