Bonusy dla firm od banków

Bonusy dla firm od banków

Przedsiębiorca jest dla banku bardzo cennym klientem. Z tego powodu oferty kont firmowych zawierają coraz częściej różne dodatki wspomagające prowadzenie własnej działalności bądź finansowe gratyfikacje. Na co zatem aktualnie mogą liczyć właściciele firm?

Własna firma i konto

Zakładanie konta firmowego to nieodłączna część rozpoczynania praktycznie każdego biznesu. Banki starają się na różne sposoby przyciągnąć do siebie przedsiębiorców, gdyż mogą oni dać w przyszłości różnego rodzaju zyski – np. w postaci zaciągniętego kredytu na rozwój firmy. Jakie zatem bonusy obecnie czekają na przedsiębiorców w różnych bankach?

„Tańszy ZUS” w mBanku

Oczywiście promocja nie oznacza tego, że składki przelewane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są niższe, jednak przedsiębiorca jest każdorazowo wynagradzany za ich opłacenie przez okres 12 miesięcy od założenia konta mBiznes (kwotą 50 zł miesięcznie – łącznie 600 zł). Ten typ promocji występuje okresowo w mBanku, obecna edycja trwa do 31 marca 2016 roku (do tego dnia trzeba uruchomić konto) i jest powiązana również z „mKsięgowością” – za korzystanie z niej przedsiębiorca może zyskać dodatkowo 300 złotych. Przy koncie „mBiznes Start” warto podkreślić, iż po roku przekształca się ono automatycznie w inny rachunek.

Premie w Idea Banku

Rachunek „Firma to Ja” przeznaczony dla przedsiębiorców, może dać do 50 złotych premii miesięcznie za dokonywanie różnych czynności:

  • przelew do ZUS lub US – 30 zł ;
  • od 10 do 40 zł za saldo w zależności od jego wysokości;
  • wpłata we wpłatomacie – 20 zł;
  • wystawiona i zapłacona faktura przez Idea Cloud – 20 zł.

Promocja jest oczywiście ograniczona czasowo – premie można otrzymywać przez okres 12 miesięcy od zawarcia umowy o prowadzenie rachunku. Dodatkowo otwierając konto „Firma to Ja”, automatycznie wnioskujemy o konta osobiste w Idea Banku.

Ubezpieczenia i pomoc w Raiffeisen

Z kolei Raiffeisen Polbank oferuje do firmowego „konta wymarzonego” pakiet Pomoc dla Biznesu, który obejmuje różnego rodzaju pomoc:

  • pomoc techniczna;
  • pomoc drogowa;
  • pomoc medyczna;
  • firmowy serwis concierge;
  • infolinia prawna.

Warto porównać konta firmowe

Naturalnie wymienione powyżej przykładowe promocje nie oznaczają iż są to najlepsze konta firmowe – warto patrzeć długofalowo i porównać oferty pod kątem naszych potrzeb – zrobić to można korzystając z rankingu rachunków firmowych (http://kontomania.pl/ranking-kont-firmowych). Warto zadbać o dobry wybór konta, bowiem w dużej mierze od niego będzie zależał komfort firmowych rozliczeń.

Previous Poczta Polska zaczyna obsługę korespondencji sądowej
Next Dobra kondycja finansowa, czy upadłość – oceni sąd

Może to Ci się spodoba

Pięć kroków do optymalizacji procedur i pracy w magazynie

Magazyn do przechowywania zapasów stanowi nieodłączny element logistyki przedsiębiorstwa. Muszą panować w nim odpowiednie warunki do przechowywania towarów, a jego zagospodarowanie powinno umożliwiać szybkie wykonywanie zadań i to w bezpieczny

Mała firma 5 komentarzy

Firma w mieszkaniu – zwiększenie zysku przez amortyzację

Spora grupa przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu. Takie rozwiązanie ma swoje liczne plusy, m.in. brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wynajmowaniem lokalu, możliwość prowadzenia

Zakładam firmę 6 komentarzy

Koncesja na alkohol – jak ją zdobyć?

Sprzedaż alkoholu to dość dochodowy interes, dlatego wielu właścicieli sklepów z artykułami spożywczymi stara się wprowadzić wyskokowe napoje do swojej oferty. Stara się, lecz nie zawsze może to zrobić. Na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post