Chcesz założyć własny biznes? Przypadek salonu masażu

Chcesz założyć własny biznes? Przypadek salonu masażu

Założenie i prowadzenie biznesu to wymagające zajęcia. Niezależnie od branży, można być własnym szefem. Tylko jak się do tego zabrać? O czym należy pamiętać, by przedsiębiorstwo funkcjonowało sprawnie i przynosiło zyski? Poniżej wszystkie informacje na ten temat, co pokażemy na przykładzie salonu masażu.

Najpierw zostań specjalistą

Zanim zdecydujesz się na otwarcie firmy, powinieneś nabrać wiedzy niezbędnej w danej branży. W przypadku salonu masażu bardzo przydatna będzie szkoła masażu GoWork. Kursy i szkolenia to dodatkowe formy zdobywania wiedzy i umiejętności, jednak podstawą powinna być dobra szkoła. Warto nauczyć się jak najwięcej technik masażu, ponieważ dzięki temu nasza działalność będzie bardziej profesjonalna i kompleksowa.

Zbadaj rynek i znajdź lokal

Kiedy już czujemy się pewnie w swoim fachu, warto trochę poobserwować konkurencję. Wizyty w innych salonach pomogą sprawdzić ceny oraz zakres wykonywanych przez nie usług. Dzięki temu łatwiej będzie stworzyć własny cennik i ofertę. Niektórzy decydują się na prowadzenie działalności we własnym domu lub mieszkaniu. Jeśli jednak chcemy, by nasze usługi były postrzegane, jako w pełni profesjonalne, najlepiej wynająć specjalnie przeznaczony do tego celu lokal. Im mniej konkurencyjnych salonów w pobliżu, tym większe szanse na zdobycie klientów. Oczywiście najlepiej, by firma znajdowała się w centrum miasta albo chociaż punkcie, w którym zawsze panuje ruch. Po wynajęciu lokalu najprawdopodobniej będziemy musieli go urządzić. Jasne, przestronne wnętrza są odbierane o wiele lepiej niż ciemne i ciasne pomieszczenia. Kiedy już przeprowadzimy remont i wstawimy całe niezbędne wyposażenie, nie zapominajmy o dodatkach, które nadadzą wnętrzu charakteru i uroku. Świeże kwiaty, pachnące świeczki, miseczka z cukierkami, radio z relaksacyjną muzyką, stosik gazet i obrazki na ścianach z pewnością poprawią nastrój każdego klienta.

Jak spełnić wymogi sanepidu?

Każdy technik masażysta po szkole GoWork, otwierając swój salon, staje przed koniecznością spełnienia wymogów sanitarno–higienicznych. Choć mogą one brzmieć przerażająco, w rzeczywistości nie jest to trudne zadanie. Dotyczą one głównie wyposażenia lokalu. Istotna jest także sama jego wielkość. Pomieszczenie na salon masażu nie może być bowiem mniejsze niż 12m2. Dobra wentylacja, duże okno, umywalka z bieżącą wodą ciepłą i zimną, wieszak na ubranie, parawan, ubikacja, środki do dezynfekcji, regulowane łóżko do masażu, ręczniki jednorazowego użytku czy krzesło do masażu odcinka szyjnego – oto niektóre z obowiązkowych punktów wyposażenia salonu. Warto dokładnie przejrzeć listę sanepidu i spełnić każde z jej założeń, by ze spokojem móc otworzyć własną firmę.

Rejestracja działalności gospodarczej

Aby firma działała całkowicie legalnie, należy ją zarejestrować. W tym celu trzeba udać się do Urzędu Miasta lub Gminy i złożyć odpowiedni wniosek CEIDG1. Jeszcze zanim to zrobimy, powinniśmy wymyślić nazwę dla swojego salonu oraz dobrać kody PKD. Jeśli ukończyliśmy szkołę masażu i będziemy wykonywać masaże lecznicze, wybieramy inny kod niż w przypadku zabiegów mających na celu jedynie poprawę samopoczucia. Jeszcze na etapie badań rynku powinniśmy dokładnie sprawdzić, ile wyniesie nas prowadzenie biznesu, uwzględniając w tym pensje dla pracowników oraz składki ZUS. Nikt bowiem nie zrobi tego za nas, a jeśli chcemy otworzyć profesjonalny salon dobrze mieć pewność, że nie będziemy stratni.

Bycie sobie szefem to marzenie wielu osób. Nie każdy ma jednak odwagę, by zacząć działać. Założenie i prowadzenie firmy wymaga bowiem pewnej wiedzy i umiejętności. Jeśli chcesz pomagać ludziom, a przy tym stworzyć miejsce pracy dla siebie i innych zapisz się do szkoły masażu GoWork, a kiedy już zdobędziesz wiedzę dopełnij formalności i otwórz własną firmę!

Previous Na co zwrócić uwagę przy wyborze funduszu inwestycyjnego ?
Next Chmurowa rewolucja zmienia rynek pracy. Zyskają nie tylko specjaliści IT

Może to Ci się spodoba

Zagraniczna podróż służbowa – jak ją rozliczyć?

Delegacje zagraniczne, podobnie jak te krajowe, rządzą się własnymi prawami. Pracownikowi oddelegowanemu w podróż służbową należy się zwrot kosztów poniesionych w związku z jej odbyciem oraz diety za każdy dzień,

100 mln zł wsparcia dla firm na inwestycje energetyczne

Duże firmy mają szansę pozyskać z UE 100 mln zł wsparcia na projekty zwiększające ich efektywność energetyczną. Taki jest budżet konkursu, do którego nabór wystartuje 31 stycznia. Inwestycje, które będą z niego

Rekordowo niskie bezrobocie wymusza na pracodawcach inwestycje

Bez pracy jest zaledwie nieco ponad milion dorosłych Polaków. Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować. Pierwszą oznaką tego jest wzrost wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych. Firmy

1 Comment

  1. IwonaB
    Listopad 20, 18:09 Reply
    Mam swój salon masażu od niedawna i jestem zachwycona, chociaż na początku było mi trudno np. ogarnąć harmonogram wizyt. Ale od jakiegoś czasu mam mwizyta.pl, dzięki czemu wszytko jest automatycznie zapisywane a ja mam święty spokój :)

Zostaw odpowiedź