Chcesz założyć własny biznes? Przypadek salonu masażu

Chcesz założyć własny biznes? Przypadek salonu masażu

Założenie i prowadzenie biznesu to wymagające zajęcia. Niezależnie od branży, można być własnym szefem. Tylko jak się do tego zabrać? O czym należy pamiętać, by przedsiębiorstwo funkcjonowało sprawnie i przynosiło zyski? Poniżej wszystkie informacje na ten temat, co pokażemy na przykładzie salonu masażu.

Najpierw zostań specjalistą

Zanim zdecydujesz się na otwarcie firmy, powinieneś nabrać wiedzy niezbędnej w danej branży. W przypadku salonu masażu bardzo przydatna będzie szkoła masażu GoWork. Kursy i szkolenia to dodatkowe formy zdobywania wiedzy i umiejętności, jednak podstawą powinna być dobra szkoła. Warto nauczyć się jak najwięcej technik masażu, ponieważ dzięki temu nasza działalność będzie bardziej profesjonalna i kompleksowa.

Zbadaj rynek i znajdź lokal

Kiedy już czujemy się pewnie w swoim fachu, warto trochę poobserwować konkurencję. Wizyty w innych salonach pomogą sprawdzić ceny oraz zakres wykonywanych przez nie usług. Dzięki temu łatwiej będzie stworzyć własny cennik i ofertę. Niektórzy decydują się na prowadzenie działalności we własnym domu lub mieszkaniu. Jeśli jednak chcemy, by nasze usługi były postrzegane, jako w pełni profesjonalne, najlepiej wynająć specjalnie przeznaczony do tego celu lokal. Im mniej konkurencyjnych salonów w pobliżu, tym większe szanse na zdobycie klientów. Oczywiście najlepiej, by firma znajdowała się w centrum miasta albo chociaż punkcie, w którym zawsze panuje ruch. Po wynajęciu lokalu najprawdopodobniej będziemy musieli go urządzić. Jasne, przestronne wnętrza są odbierane o wiele lepiej niż ciemne i ciasne pomieszczenia. Kiedy już przeprowadzimy remont i wstawimy całe niezbędne wyposażenie, nie zapominajmy o dodatkach, które nadadzą wnętrzu charakteru i uroku. Świeże kwiaty, pachnące świeczki, miseczka z cukierkami, radio z relaksacyjną muzyką, stosik gazet i obrazki na ścianach z pewnością poprawią nastrój każdego klienta.

Jak spełnić wymogi sanepidu?

Każdy technik masażysta po szkole GoWork, otwierając swój salon, staje przed koniecznością spełnienia wymogów sanitarno–higienicznych. Choć mogą one brzmieć przerażająco, w rzeczywistości nie jest to trudne zadanie. Dotyczą one głównie wyposażenia lokalu. Istotna jest także sama jego wielkość. Pomieszczenie na salon masażu nie może być bowiem mniejsze niż 12m2. Dobra wentylacja, duże okno, umywalka z bieżącą wodą ciepłą i zimną, wieszak na ubranie, parawan, ubikacja, środki do dezynfekcji, regulowane łóżko do masażu, ręczniki jednorazowego użytku czy krzesło do masażu odcinka szyjnego – oto niektóre z obowiązkowych punktów wyposażenia salonu. Warto dokładnie przejrzeć listę sanepidu i spełnić każde z jej założeń, by ze spokojem móc otworzyć własną firmę.

Rejestracja działalności gospodarczej

Aby firma działała całkowicie legalnie, należy ją zarejestrować. W tym celu trzeba udać się do Urzędu Miasta lub Gminy i złożyć odpowiedni wniosek CEIDG1. Jeszcze zanim to zrobimy, powinniśmy wymyślić nazwę dla swojego salonu oraz dobrać kody PKD. Jeśli ukończyliśmy szkołę masażu i będziemy wykonywać masaże lecznicze, wybieramy inny kod niż w przypadku zabiegów mających na celu jedynie poprawę samopoczucia. Jeszcze na etapie badań rynku powinniśmy dokładnie sprawdzić, ile wyniesie nas prowadzenie biznesu, uwzględniając w tym pensje dla pracowników oraz składki ZUS. Nikt bowiem nie zrobi tego za nas, a jeśli chcemy otworzyć profesjonalny salon dobrze mieć pewność, że nie będziemy stratni.

Bycie sobie szefem to marzenie wielu osób. Nie każdy ma jednak odwagę, by zacząć działać. Założenie i prowadzenie firmy wymaga bowiem pewnej wiedzy i umiejętności. Jeśli chcesz pomagać ludziom, a przy tym stworzyć miejsce pracy dla siebie i innych zapisz się do szkoły masażu GoWork, a kiedy już zdobędziesz wiedzę dopełnij formalności i otwórz własną firmę!

Previous Na co zwrócić uwagę przy wyborze funduszu inwestycyjnego ?
Next Chmurowa rewolucja zmienia rynek pracy. Zyskają nie tylko specjaliści IT

Może to Ci się spodoba

Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani. Głównie w gastronomii i produkcji

Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc., więc krajowe firmy muszą coraz energiczniej poszukiwać pracowników, również te, które szukają kadry do prac sezonowych. Najbardziej poszukiwani podczas wakacji są pracownicy w gastronomii, produkcji

Firma 1Comments

Krajowy sektor usług biznesowych wciąż rośnie

Polski sektor wykonywanych na zlecenie innych przedsiębiorstw usług biznesowych jest coraz większy. W ubiegłym roku tego rodzaju prace wykonywały 532 centra należące do 356 inwestorów zagranicznych. Pracowało w nich ponad 150

Zakładam firmę 0 Comments

W jakim celu zakupuje się nowe spółki?

Zakupienie spółki to bardzo dogodna metoda na szybkie otwarcie działalności gospodarczej. Mimo że, w krajach zachodnich rynek ten jest postępowy i praktyka ta często stosowana, u nas aktualnie zaczyna wkraczać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post