Ciekawe innowacje w ofertach bankowych

Ciekawe innowacje w ofertach bankowych

Czy wiesz, że to właśnie banki działające na terenie Polski, są w światowej czołówce, jeśli chodzi o wykorzystywanie innowacyjnych trendów? Co więcej, one same je kreują, a w ślad za naszymi rodzimymi instytucjami idą dopiero inne. Pod względem nowoczesności usług bankowych plasujemy się w czołówce. Poznaj ciekawe rozwiązania, na jakie stawiają dzisiaj banki.

Konto indywidualne przez Internet

Bankowość rozwija się w Polsce w niezwykle szybkim tempie. Nie tylko dogoniliśmy Zachód, ale nierzadko go przeganiamy. Wszystko dlatego, że korzystamy z doświadczenia innych. Nie powielamy błędów, ale stawiamy na najlepszą jakość. Polskie banki doskonale wiedzą, jak wielką potęgą jest dzisiaj Internet.

Czy wiesz, że podstawowe konto indywidualne jest dzisiaj w większości przypadków zarządzane przez internet? Okazuje się, że 90% klientów właśnie na takie rachunki stawia, a pozostali potwierdzają, że w niedalekiej przyszłości chcą otworzyć konto bankowe online.

Bankowość mobilna

Internet dał szansę na kolejne innowacje. Dzisiaj prym wiedzie bankowość mobilna. Dzięki niej konto indywidualne może być zarządzane przy wykorzystaniu urządzeń, takich jak smartfony czy tablety. Klienci cenią komfort i wygodę użytkowania. Bez oczekiwania w długich kolejkach, o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na całym świecie.

Warto zaznaczyć, że konto indywidualne nie służy dzisiaj już tylko do gromadzenia środków. To narzędzie do zarządzania finansami. Daje możliwość inwestowania oszczędności, zarabiania pieniędzy czy ich pozyskiwania. Z poziomu konta online można nabywać karty kredytowe czy zaciągać kredyty gotówkowe.

Banki dla klienta

Dzisiaj to Ty i Twoje konto indywidualne jest dla banku najważniejsze. Na rynku panuje tak duża konkurencja, że instytucje bankowe muszą się naprawdę natrudzić, by zdobyć nowego klienta czy go utrzymać. To dlatego liczy się nie tylko dostęp do technologicznych nowinek, ale również jakość obsługi.

Wykorzystując innowacje, banki stawiają na kontakt pośredni. Zamykają się co chwilę kolejne oddziały stacjonarne, bo klienci nie chcą już stać w długich kolejkach. Dzisiaj konto indywidualne daje szanse na natychmiastowy kontakt z ekspertami banku poprzez czat czy formularz kontaktowy. Większość banków udostępnia również opcję zamawiania rozmów telefonicznych w odpowiednim dla klienta dniu, o odpowiedniej porze.

Współpraca z innymi podmiotami

Ministerstwo Cyfryzacji stawia dzisiaj na kompleksową obsługę klienta w jednym miejscu. Idealne są do tego właśnie banki. Przykładem może być możliwość wnioskowania o świadczenie w ramach programu 500+ właśnie w tych instytucjach, chociaż to nie one są przecież świadczeniodawcą.

Banki rozpoczynają również współpracę z prywatnymi przedsiębiorcami, a wszystko po to, by móc oferować swoim klientom dodatkowe korzyści. Jednym z przykładów mogą być udzielane rabaty w określonych sieciach sklepów, jeśli tylko zakupy realizuje się w nich przy wykorzystaniu kart płatniczych przypisanych do konta.

Previous UWAGA: Obowiązkowe wysyłanie plików JPK_VAT już od 1 stycznia 2018 r.
Next Przyszłość polskiej energetyki - rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Udział źródeł odnawialnych będzie się jednak zwiększał

Węgiel, biogazownie, fotowoltaika, farmy wiatrowe, gaz, atom – bezpieczeństwo energetyczne wymaga stosowania różnych źródeł energii. Zdaniem dyrektora generalnego Grupy Veolia w Polsce węgiel pozostanie najważniejszą składową polskiego miksu energetycznego, choć nowoczesne elektrownie

Wiadomości 0 Comments

Facebook inwestuje w Polsce. Otwiera centrum dialogu i szkoleń z kompetencji cyfrowych

Przestrzeń to nowo otwarte warszawskie centrum Facebooka nastawione na wspieranie społeczności. Ma być miejscem publicznej debaty i budowania więzi. Będą w nim także organizowane szkolenia i warsztaty, między innymi dotyczące cyfrowych kompetencji oraz świadomego

Wiadomości 0 Comments

Ubezpieczyciele stawiają na polisy spersonalizowane

Nowe technologie zmieniają ofertę firm ubezpieczeniowych. Dzięki gromadzonym i przetwarzanym danym ubezpieczyciele mogą lepiej ocenić ryzyko podczas przygotowywania oferty dla klienta. Coraz więcej firm stawia też na rozwiązania telematyczne, które będą dostarczać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post