Co obejmują ubezpieczenia komunikacyjne?

Co obejmują ubezpieczenia komunikacyjne?

OC, AC, NNW, Assistance… Jaki jest właściwie zakres ubezpieczeń komunikacyjnych? Przed czym chroni Cię obowiązkowe OC, a w jakich sytuacjach sprawdzają się polisy dodatkowe? Przekonaj się, co wchodzi w ich skład i zdecyduj, czy warto je wykupić. Jeśli tak, zastanów się nad pakietem dostosowanym do Twoich potrzeb.

Zakres ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC to inaczej ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Przydaje się w sytuacji, w której to Ty spowodujesz wypadek. Dzięki posiadaniu go nie musisz sięgać do własnej kieszeni, by pokryć koszty naprawy auta osoby poszkodowanej, ani też płacić za jej leczenie, pobyt w szpitalu czy rehabilitację. Jednocześnie osoba poszkodowana ma zapewnione wsparcie finansowe ze strony Twojego ubezpieczyciela – dlatego polisa jest obowiązkowa.

Zakres ubezpieczenia OC obejmuje wszelkie szkody powstałe podczas jazdy (stłuczki, wypadki), wsiadania i wysiadania z samochodu, ruszania i zatrzymywania, garażowania, parkowania, załadunku i rozładunku, postoju.

Polisa OC ma różne ceny w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, które ją oferuje, a jednocześnie od osoby, której jest oferowana. Przekonaj się, czy możesz wybrać zakres ubezpieczenia OC, by wpłynąć na korzystniejszą ofertę cenową: https://kioskpolis.pl/czy-mozna-wybrac-zakres-ochrony-oc/

Zakres ubezpieczenia AC

Polisa AC, czyli autocasco, jest jednym z najpopularniejszych dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Oferuje się je w różnych pakietach, zakresach i cenach. Najczęściej spotykany zakres obejmuje wszystkie te sytuacje, które zostały uwzględnione w zakresie ubezpieczenia OC, a więc szkody powstałe z Twojej winy w trakcie jazdy, wsiadania, wysiadania, parkowania, rozładowywania auta itd.

Dodatkowo zakres ubezpieczenia AC obejmuje szkody spowodowane przez czynniki zewnętrzne – ludzi, ale nie tylko. Jeśli w nocy ktoś porysuje Ci auto lub urwie lusterka, możesz liczyć na odszkodowanie. Również w przypadku zniszczeń spowodowanych podczas pożaru, opadów gradu czy powodzi możesz liczyć na rekompensatę ze strony ubezpieczyciela.

Zakres ubezpieczenia NNW

Autocasco działa w odniesieniu do pojazdów mechanicznych, NNW zaś do ludzi. Zakres ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje ochronę zarówno kierowcy, jak i jego pasażerów (w pełnym pakiecie).

Możesz liczyć na odszkodowanie, gdy podczas przebywania w aucie – jazdy, postoju, parkowania itd. – doznasz uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Ochrona obowiązuje także w przypadku śmierci poniesionej przez jednego z pasażerów.

Wysokość odszkodowania NNW wyliczana jest procentowo na podstawie tego, jak duża jest szkoda. Mniej pieniędzy otrzymasz za złamaną rękę, więcej za długotrwały rozstrój zdrowia skutkujący niemożnością kontynuowania pracy zawodowej przed dłuższy okres.

Zakres ubezpieczenia Assistance

Zakres ubezpieczenia dodatkowego Assistance może się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego – przed zakupem koniecznie przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

W podstawowym Assistance komunikacyjnym otrzymujesz ochronę medyczną oraz techniczną. Kiedy Ty i Twoi pasażerowie będziecie w drodze i dojdzie do kolizji, wypadku bądź awarii samochodu, otrzymacie wsparcie informacyjne dotyczące położenia najbliższego warsztatu, a następnie: holowania bądź dostarczenia paliwa, naprawy, powrotu do domu (to korzystne rozwiązanie, gdy wybierasz się za granicę).

Previous Koszty zastrzeżenia znaku towarowego w Polsce i w Unii Europejskiej
Next Zabezpiecz swoją firmę przed pożarem lub włamaniem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

O zmianie pracy myśli rekordowo mało Polaków

Niecałe 18 proc. Polaków zastanawia się nad zmianą miejsca pracy – wynika z badania Work Service. To rekordowo niski odsetek, co świadczy o tym, że rośnie satysfakcja pracowników. Jeśli już szukamy zatrudnienia,

Wiadomości 0 Comments

Ile kosztuje srebro?

Nie da się zaprzeczyć, że kruszce cieszą się sporym zainteresowaniem i to na wielu płaszczyznach. Chodzi tutaj zarówno o kwestie związane z estetyką, a wiec kupowanie złota czy srebra w

Wiadomości 0 Comments

Sztuczna inteligencja i roboty zmieniają sposób wykonywania pracy

Nawet 75 proc. zawodów, które będą wykonywane za 10 lat, jest dla nas jeszcze nieznanych. Sztuczna inteligencja, roboty i urządzenia cyfrowe zmieniają sposób wykonywania przez nas pracy. Docelowo roboty mogą zastąpić jedną piątą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post