Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Masz świadomość, jak korzystne może być ubezpieczenie AC. Ty jednak jesteś właścicielem starszego pojazdu, dlatego zastanawiasz się nad zasadnością polisy. Sprawdź, czy taka dodatkowa polisa jest rzeczywiście korzystna.

Jako właściciel pojazdu masz prawo zadecydować o dodatkowej ochronie ubezpieczeniowej samochodu. Posiadanie ubezpieczenia autocasco warto jednak rozważyć – polisa pozwala bowiem zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie AC – warto je mieć

Niezależnie od tego, jaki rocznik ma Twój samochód, zawsze jest narażony na ewentualne szkody. Jeśli to nie Ty je spowodujesz, otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy. Problem pojawi się wówczas, gdy to Ty będziesz winowajcą – wówczas z polisy OC nie otrzymasz żadnego świadczenia, a wszelkie naprawy trzeba będzie pokryć z własnych środków.

Polisa AC uchroni Cię przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń jak:

  • zderzenie z innym pojazdem, przedmiotem lub zwierzęciem – także z Twojej winy
  • uszkodzenie auta na skutek działania sił przyrody
  • aktów wandalizmu
  • kradzieży / kradzieży z włamaniem.

Chcesz wykupić pełne AC? Sprawdź, czy możesz

O ile w przypadku dość młodych pojazdów towarzystwa ubezpieczeniowe nie robią problemów z wykupieniem polisy AC, o tyle starsze samochody nie zawsze zostaną objęte ochroną.

Auta starszych roczników wiążą się z dużym ryzykiem ubezpieczeniowym, przez co ich ochrona może okazać się mało opłacalna dla ubezpieczyciela. Zanim jednak całkowicie rezygnujesz z polisy AC, sprawdź ofertę – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują tzw. Mini Autocasco. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, które chroni przed konkretnymi zdarzeniami.

Przykład. Smart Casco dostępne w ofercie Link4 obejmuje wiele zdarzeń losowych – w zależności od wybranego wariantu. Pojazd można ubezpieczyć od działania żywiołów (np. pożaru, huraganu, lawiny, gradu), kradzieży auta (np. kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju). Uwzględnia również szkodę całkowitą, do której dojdzie na skutek wybuchu, zderzenia z innymi pojazdami lub zwierzęciem, działania osób trzecich, zatopienia itp.

Jak wynika z powyższego przykładu tzw. mini casco nie obejmuje zatem uszkodzeń, do których doszło z winy ubezpieczającego pojazd.

Już wiesz, że możesz wykupić AC dla swojego starszego auta? Nie decyduj się na przypadkową ofertę – porównaj ubezpieczenia w porównywarce Rankomat. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Previous Czy chwilówki przez internet są bezpieczne?
Next Jak załatwić szybki kredyt na wakacje?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Szkolenia z zakresu prawa podatkowego – tylko u ekspertów

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma regulacjami prawnymi. Poczynając od założenia firmy, przedsiębiorcy muszą na bieżąco aktualizować swoją wiedzę na temat wymaganych dokumentów, przepisów prawa, rozliczeń oraz innych spraw urzędowych.

Wiadomości 4 komentarze

Coraz więcej nowych mieszkań

Według danych opublikowanych przez GUS, statystyki dotyczące pierwotnego rynku mieszkaniowego stale rosną. Jak się okazuje, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku 2015 nastąpił regularny rozkwit w tym segmencie i póki

Wiadomości 0 Comments

Od dziś kierowcy jeżdżący do Francji zarobią co najmniej 9,67 euro za godzinę pracy

Na mocy nowego prawa od 1 lipca pracujący na terenie Francji kierowcy będą musieli zarabiać nie mniej niż 9,67 euro za godzinę pracy. Krajowi przewoźnicy alarmują, że wyliczanie całej stawki, obejmującej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post