Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Masz świadomość, jak korzystne może być ubezpieczenie AC. Ty jednak jesteś właścicielem starszego pojazdu, dlatego zastanawiasz się nad zasadnością polisy. Sprawdź, czy taka dodatkowa polisa jest rzeczywiście korzystna.

Jako właściciel pojazdu masz prawo zadecydować o dodatkowej ochronie ubezpieczeniowej samochodu. Posiadanie ubezpieczenia autocasco warto jednak rozważyć – polisa pozwala bowiem zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie AC – warto je mieć

Niezależnie od tego, jaki rocznik ma Twój samochód, zawsze jest narażony na ewentualne szkody. Jeśli to nie Ty je spowodujesz, otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy. Problem pojawi się wówczas, gdy to Ty będziesz winowajcą – wówczas z polisy OC nie otrzymasz żadnego świadczenia, a wszelkie naprawy trzeba będzie pokryć z własnych środków.

Polisa AC uchroni Cię przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń jak:

  • zderzenie z innym pojazdem, przedmiotem lub zwierzęciem – także z Twojej winy
  • uszkodzenie auta na skutek działania sił przyrody
  • aktów wandalizmu
  • kradzieży / kradzieży z włamaniem.

Chcesz wykupić pełne AC? Sprawdź, czy możesz

O ile w przypadku dość młodych pojazdów towarzystwa ubezpieczeniowe nie robią problemów z wykupieniem polisy AC, o tyle starsze samochody nie zawsze zostaną objęte ochroną.

Auta starszych roczników wiążą się z dużym ryzykiem ubezpieczeniowym, przez co ich ochrona może okazać się mało opłacalna dla ubezpieczyciela. Zanim jednak całkowicie rezygnujesz z polisy AC, sprawdź ofertę – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują tzw. Mini Autocasco. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, które chroni przed konkretnymi zdarzeniami.

Przykład. Smart Casco dostępne w ofercie Link4 obejmuje wiele zdarzeń losowych – w zależności od wybranego wariantu. Pojazd można ubezpieczyć od działania żywiołów (np. pożaru, huraganu, lawiny, gradu), kradzieży auta (np. kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju). Uwzględnia również szkodę całkowitą, do której dojdzie na skutek wybuchu, zderzenia z innymi pojazdami lub zwierzęciem, działania osób trzecich, zatopienia itp.

Jak wynika z powyższego przykładu tzw. mini casco nie obejmuje zatem uszkodzeń, do których doszło z winy ubezpieczającego pojazd.

Już wiesz, że możesz wykupić AC dla swojego starszego auta? Nie decyduj się na przypadkową ofertę – porównaj ubezpieczenia w porównywarce Rankomat. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Previous Czy chwilówki przez internet są bezpieczne?
Next Jak załatwić szybki kredyt na wakacje?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polska gospodarka traci 3 mld zł rocznie z powodu piractwa w sieci

Przez piractwo treści w internecie Skarb Państwa stracił w ubiegłym roku 836 mln zł. W skali całej gospodarki jest to 3 mld zł utraconego PKB, czyli mniej więcej równowartość 30 proc. rocznych

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości mobilnej

Rośnie liczba cyfrowych użytkowników bankowości. Na popularności zyskuje zwłaszcza kanał mobilny. Łącznie korzysta z niego już 10 mln osób, z czego 6,6 mln za pomocą aplikacji. Jednym z liderów w tym zakresie jest Citi

Wiadomości 0 Comments

Przeprowadzka – to nie takie proste jak ci się wydaje!

Wydawać by się mogło, że przeprowadzka z jedno miejsca na drugie jest dość prosta, przyjemna, że rozpoczyna coś nowego i przyjemnego w naszym życiu. Niestety są to tylko chwilowe i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post