Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Masz świadomość, jak korzystne może być ubezpieczenie AC. Ty jednak jesteś właścicielem starszego pojazdu, dlatego zastanawiasz się nad zasadnością polisy. Sprawdź, czy taka dodatkowa polisa jest rzeczywiście korzystna.

Jako właściciel pojazdu masz prawo zadecydować o dodatkowej ochronie ubezpieczeniowej samochodu. Posiadanie ubezpieczenia autocasco warto jednak rozważyć – polisa pozwala bowiem zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie AC – warto je mieć

Niezależnie od tego, jaki rocznik ma Twój samochód, zawsze jest narażony na ewentualne szkody. Jeśli to nie Ty je spowodujesz, otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy. Problem pojawi się wówczas, gdy to Ty będziesz winowajcą – wówczas z polisy OC nie otrzymasz żadnego świadczenia, a wszelkie naprawy trzeba będzie pokryć z własnych środków.

Polisa AC uchroni Cię przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń jak:

  • zderzenie z innym pojazdem, przedmiotem lub zwierzęciem – także z Twojej winy
  • uszkodzenie auta na skutek działania sił przyrody
  • aktów wandalizmu
  • kradzieży / kradzieży z włamaniem.

Chcesz wykupić pełne AC? Sprawdź, czy możesz

O ile w przypadku dość młodych pojazdów towarzystwa ubezpieczeniowe nie robią problemów z wykupieniem polisy AC, o tyle starsze samochody nie zawsze zostaną objęte ochroną.

Auta starszych roczników wiążą się z dużym ryzykiem ubezpieczeniowym, przez co ich ochrona może okazać się mało opłacalna dla ubezpieczyciela. Zanim jednak całkowicie rezygnujesz z polisy AC, sprawdź ofertę – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują tzw. Mini Autocasco. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, które chroni przed konkretnymi zdarzeniami.

Przykład. Smart Casco dostępne w ofercie Link4 obejmuje wiele zdarzeń losowych – w zależności od wybranego wariantu. Pojazd można ubezpieczyć od działania żywiołów (np. pożaru, huraganu, lawiny, gradu), kradzieży auta (np. kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju). Uwzględnia również szkodę całkowitą, do której dojdzie na skutek wybuchu, zderzenia z innymi pojazdami lub zwierzęciem, działania osób trzecich, zatopienia itp.

Jak wynika z powyższego przykładu tzw. mini casco nie obejmuje zatem uszkodzeń, do których doszło z winy ubezpieczającego pojazd.

Już wiesz, że możesz wykupić AC dla swojego starszego auta? Nie decyduj się na przypadkową ofertę – porównaj ubezpieczenia w porównywarce Rankomat. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Previous Czy chwilówki przez internet są bezpieczne?
Next Jak załatwić szybki kredyt na wakacje?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rusza konkurs dla przedsiębiorczych mam!

Podziel się swoim przepisem na sukces, szczęście i pasję. Zdradź innym mamom, jak łączysz pracę i codzienne przyjemności z pełnieniem najważniejszej życiowej roli – wychowywaniem dzieci. Weź udział w konkursie

Wiadomości 1Comments

Handel online może wzrosnąć w tym roku do 35 mld zł

Internetowa sprzedaż nadal rozwija się szybko. W tym roku handel w sieci może wzrosnąć do 35 mld zł, czyli o około 15 proc. w ujęciu rocznym. Konkurencja na tym rynku jest coraz większa,

Wiadomości 2 komentarze

Odważ się… na pierwszy krok!

Często zdarza się, że nie potrafimy podjąć decyzji, a gdy już się uda, ciężko jest ją wcielić w życie. Najtrudniej jest wykonać pierwszy rok – to moment, w którym wiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post