Czy w Internecie znajdziemy poprawne informacje prawne?

Czy w Internecie znajdziemy poprawne informacje prawne?

W Internecie znajduje się wiele stron, które zamieszczają porady prawne. Niestety wiele z nich podaje nieprawdziwe informacje, co powoduje tzw. „dezinformację w Internecie”, dlatego chcąc uzyskać zgodną z prawdą poradę należy bardzo ostrożnie dobierać źródła tekstów.

Wiele widniejących w Internecie profesjonalnych portali i blogów zawiera dużo przydatnych rad i wiadomości, jednakże jednocześnie funkcjonują też strony, na których specjalnie zamieszczane są wprowadzające w błąd lub nieprawdziwe porady. Występuje wiele rodzajów na „dezinformację w Internecie”. Jednym z nich jest włamanie do funkcjonującej już witryny i zmiana zawartych w niej danych w celu szerzenia dezinformacji.

Poszukując wiadomości lub porady prawnej należy ostrożnie dobierać internetowe źródła informacji. Jeżeli trafimy na jakieś interesujące i przydatne teksty na stronie internetowej nie możemy mieć pewności, że osoba, która je opublikowała posiada na ich temat profesjonalną wiedzę.

Warto wiedzieć, że oprogramowania i książki zwierają ostrzeżenie, że dane w nich zawarte nie są poradą prawną i nie mogą nią być, dlatego w celu jej otrzymania należy się zgłosić się do prawnika. Gdy mamy do czynienia z faktycznym zagadnieniem prawnym, które odnosi się do nas bezpośrednio, nic tak nie zastąpi szczegółowej analizy i konkretnej porady prawnej jak szczera rozmowa z osobą posiadającą w tym doświadczenie zawodowe. Tylko takie postępowanie daje sukces i pomyślne dla nas rozwiązanie nurtującej nas sprawy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto może otrzymać refundację za zatrudnienie młodocianego?
Next Jak uniknąć podwójnego opodatkowania w USA?

Może to Ci się spodoba

Prawo dla firm 0 Comments

5 cech dobrej kancelarii adwokackiej

W życiu każdego z nas przychodzi taka sytuacja, z którą ciężko jest się zmierzyć samemu. Jeśli chorujemy udajemy się do lekarza, aby postawił diagnozę i przepisał odpowiedni lek. Jeżeli natomiast

Prawo dla firm 0 Comments

Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE. Może to się zmienić w maju po wejściu w życie zmian

Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą, ale zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców.

Odszkodowania 0 Comments

Rośnie liczba katastrof naturalnych. Powodują o 20 proc. wyższe straty niż kilka lat temu

Każda katastrofa naturalna kosztuje dziś gospodarkę znacznie więcej, niż miało to miejsce w przeszłości. Gdyby wielka powódź z 2010 roku miała miejsce w tym roku, straty przekroczyłyby 16 mld zł, czyli byłyby wyższe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post