Czym jest telewizja internetowa?

Czym jest telewizja internetowa?

Powszechny dostęp do internetu zmienił wiele aspektów naszego codziennego życia. Dzisiaj dzięki temu medium mamy dostęp także do programów telewizyjnych.

Czym jest telewizja przez Internet?

Mianem telewizji internetowej określonych zostało dwa rodzaje usług. Jednym z nich są treści i wideo i programy telewizyjne, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o tym, aby dostarczać je wyłącznie w internecie. Z tego typu programów mogą korzystać tylko osoby, które maja dostęp do szerokopasmowego internetu. Drugim warunkiem jest posiadanie specjalnego oprogramowania. Telewidzowie mogą taką telewizję oglądać za odpłatności; jej programy mogą też być udostępniane bezpłatnie lub tylko za częściową odpłatnością. Mianem telewizji internetowej określony został jeszcze jeden rodzaj usług. Ten drugi polega na tym, że stacje telewizyjne działające w sposób tradycyjny oferują dostęp do pewnych treści na specjalnych platformach. Treści, które dana stacja zamieści na takiej platformie są dla internautów dostępne o każdej porze. Można je oglądać nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również na urządzeniach mobilnych. Niektóre stacje telewizyjne udostępniają w ten sposób programy informacyjne i rozrywkowe oraz filmy, które telewidzowie mogą oglądać w sposób tradycyjny. Jednak część programów dostępna jest tylko na platformach.

Zalety telewizji internetowej

Telewizja internetowa ma wiele zalet, którym tradycyjna telewizja nie jest w stanie dorównać. Dzięki telewizji internetowej dostęp do bardzo szerokiej oferty różnorodnych programów może mieć każdy – nawet osoby, które nie posiadają telewizora. Jak już wspomnieliśmy, do oglądania telewizji internetowej potrzebny jest tylko dostęp do szerokopasmowego internetu oraz laptop lub komputer stacjonarny. Telewizję internetową na smartfonie mogą oglądać osoby, które posiadają model z wyświetlaczem przynajmniej 5 cali. Oczywiście muszą też mieć zapewniony dostęp do szybkiego internetu mobilnego. To wystarczy, aby móc oglądać programy w TV internetowej. Warto wiedzieć, że nie wszystkie programy są udostępniane w telewizji internetowej bezpłatnie. Aby móc je oglądać trzeba za nie zapłacić. Można to zrobić wysyłając wiadomość SMS premium, wpisać specjalny kod dostępu albo dokonać płatności poprzez Pay-U. W Polsce dostawcy usług telewizji internetowej oferują także „video na życzenie”. Na specjalnej platformie zamieszczones są różnego rodzaju programy, które internauci mogą wybierać i odtwarzać w dowolnie przez siebie wybranym czasie.

Previous Fiskus coraz skuteczniejszy dzięki technologii
Next Połączenia z nieznanego numeru - jak sobie z tym radzić?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ubezpieczenia inwestycyjne powoli wracają do łask

Polisy na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi od kilku lat mają złą prasę. Po zmianach prawnych, które nastąpiły przed dwoma laty, i wobec prowadzonych prac nad jeszcze większą ochroną inwestorów, konsumenci wracają

Wiadomości 0 Comments

Wsparcie państwa ułatwiłoby firmom wchodzenie na dalekie rynki

Eksport usług budowlanych stanowi zaledwie nieco ponad 3 proc. wartości sprzedaży całego sektora. Polskie firmy mają potencjał, by zwiększać swój udział na zagranicznych rynkach. Pomocne byłoby wsparcie ze strony państwa.

Wiadomości 0 Comments

W tym roku coraz trudniej o własne mieszkanie. Droższa jest też budowa domu

Rośnie popyt na mieszkania, szczególnie w największych miastach Polski. Deweloperzy oddają też coraz więcej lokali do użytku. Początek roku był pod tym względem rekordowy. Polacy kupują mieszkania przede wszystkim na kredyt.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post