Dlaczego AVAST dla firm to dobre rozwiązanie?

Dlaczego AVAST dla firm to dobre rozwiązanie?

Darmowe wersje programów antywirusowych nie gwarantują odpowiedniej ochrony dla firm. Zbyt ograniczone funkcje i brak zabezpieczenia przed zagrożeniami, z którymi spotykają się przedsiębiorstwa, to podstawowy argument za tym, by wybrać wydanie komercyjne. Dlatego też Avast (poza znanym i lubianym antywirusem Free) oferuje również program dla firm.

Co oferuje Avast dla firm?

Jego zaletą jest rozbudowana ochrona i wydajny silnik. Avast chroni każdą część systemu informatycznego, bez względu na to czy to jednoosobowa działalność, czy większe przedsiębiorstwo. W testach porównawczych AV Comparatives uplasował się w ścisłej czołówce zwycięzców, wykrywając 100% zagrożeń!

Wśród najważniejszych funkcji trzeba wymienić ochronę Wi-Fi, czyli automatyczny monitoring potencjalnych zagrożeń dla sieci, oraz zabezpieczenie prywatności użytkownika (m.in. poprzez blokowanie nieautoryzowanego dostępu do komputera i ochronę kamery przed podglądaczami). W większych firmach zabezpieczy również środowisko SharePoint, przesył danych (dzięki VPN-owi), a menadżer haseł pomoże zapamiętać dane do logowania.

Pewna ochrona antywirusowa

Jego atutem jest rozbudowana baza sygnatur wirusów, dzięki której potencjalne zagrożenia są wychwytywane gdy tylko się pojawią. W tej kwestii Avast nie ma sobie równych. Informacje o napotkanych „niespodziankach” są bowiem przesyłane przez 400 milionów użytkowników. Sprawia to, że program działa na najświeższej bazie, która jest regularnie aktualizowana.

Oprócz stałej bazy antywirus korzysta też z ochrony bieżącej, polegającej na przyglądaniu się programom i plikom. Podejrzane działania są blokowane, co zabezpiecza użytkownika przed zagrożeniami, które jeszcze nie zostały ujawnione online.

Możliwość zaplanowania regularnego skanowania zasobów daje dodatkową pewność, że nic nie ukryło się w pamięci podręcznej lub plikach tymczasowych. Skaner (pracujący na jednym z najlepszych obecnie silników na rynku, stworzonym przez Laboratoria Avast we współpracy z AVG) jest szybki i dokładny, ale nie generuje fałszywych alarmów. Przedsiębiorcy, u których zainstalowano Avast dla firm, mogą spać spokojnie.

Artykuł został przygotowany przez CORE – oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce

https://avtrade.pl/

Previous Jak wybrać firmę pożyczkową?
Next Fiskus coraz skuteczniejszy dzięki technologii

Może to Ci się spodoba

Coraz więcej firm angażuje się w działalność edukacyjną

Dla 92 proc. dużych i średnich firm najistotniejsze problemy, w których rozwiązanie powinien angażować się biznes, dotyczą dziedziny nauki i edukacji – wynika z badania KPMG i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Co czwarta podkreśla, że jest

40 proc. menadżerów angażuje się w proces wyboru kandydatów do pracy

Jednym z najczęstszych powodów nieudanego procesu rekrutacji jest brak komunikacji między menadżerem a rekruterem. Z badania Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji wynika, że tylko 40 proc. menadżerów angażuje się w selekcję życiorysów

Pracownicy Poczty Polskiej dostaną w tym roku drugą podwyżkę

Druga w tym roku podwyżka wynagrodzenia to efekt podpisanego właśnie porozumienia zarządu Poczty Polskiej ze związkami zawodowymi. W ciągu ostatnich miesięcy pensje osób najmniej zarabiających wzrosły w spółce o 520 zł, a od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post