Dlaczego AVAST dla firm to dobre rozwiązanie?

Dlaczego AVAST dla firm to dobre rozwiązanie?

Darmowe wersje programów antywirusowych nie gwarantują odpowiedniej ochrony dla firm. Zbyt ograniczone funkcje i brak zabezpieczenia przed zagrożeniami, z którymi spotykają się przedsiębiorstwa, to podstawowy argument za tym, by wybrać wydanie komercyjne. Dlatego też Avast (poza znanym i lubianym antywirusem Free) oferuje również program dla firm.

Co oferuje Avast dla firm?

Jego zaletą jest rozbudowana ochrona i wydajny silnik. Avast chroni każdą część systemu informatycznego, bez względu na to czy to jednoosobowa działalność, czy większe przedsiębiorstwo. W testach porównawczych AV Comparatives uplasował się w ścisłej czołówce zwycięzców, wykrywając 100% zagrożeń!

Wśród najważniejszych funkcji trzeba wymienić ochronę Wi-Fi, czyli automatyczny monitoring potencjalnych zagrożeń dla sieci, oraz zabezpieczenie prywatności użytkownika (m.in. poprzez blokowanie nieautoryzowanego dostępu do komputera i ochronę kamery przed podglądaczami). W większych firmach zabezpieczy również środowisko SharePoint, przesył danych (dzięki VPN-owi), a menadżer haseł pomoże zapamiętać dane do logowania.

Pewna ochrona antywirusowa

Jego atutem jest rozbudowana baza sygnatur wirusów, dzięki której potencjalne zagrożenia są wychwytywane gdy tylko się pojawią. W tej kwestii Avast nie ma sobie równych. Informacje o napotkanych „niespodziankach” są bowiem przesyłane przez 400 milionów użytkowników. Sprawia to, że program działa na najświeższej bazie, która jest regularnie aktualizowana.

Oprócz stałej bazy antywirus korzysta też z ochrony bieżącej, polegającej na przyglądaniu się programom i plikom. Podejrzane działania są blokowane, co zabezpiecza użytkownika przed zagrożeniami, które jeszcze nie zostały ujawnione online.

Możliwość zaplanowania regularnego skanowania zasobów daje dodatkową pewność, że nic nie ukryło się w pamięci podręcznej lub plikach tymczasowych. Skaner (pracujący na jednym z najlepszych obecnie silników na rynku, stworzonym przez Laboratoria Avast we współpracy z AVG) jest szybki i dokładny, ale nie generuje fałszywych alarmów. Przedsiębiorcy, u których zainstalowano Avast dla firm, mogą spać spokojnie.

Artykuł został przygotowany przez CORE – oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce

https://avtrade.pl/

Previous Jak wybrać firmę pożyczkową?
Next Fiskus coraz skuteczniejszy dzięki technologii

Może to Ci się spodoba

Firma brokerska sposobem na tanie przesyłki kurierskie

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad wysłaniem paczki, zadawał sobie pytanie o to, która z firm kurierskich w największym stopniu zasługuje na jego zaufanie. Czy lepiej jest zamówić kuriera

e-Firma i Startup 1Comments

Sklepy internetowe – to wciąż eldorado dla młodych przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to dziś marzenie wielu młodych ludzi. Według badań, co czwarty absolwent wyższej uczelni myśli o założeniu jakiegoś biznesu. Szereg z nich już podczas nauki szuka pomysłu na

Firma 1Comments

E-handel napędza rynek powierzchni magazynowej

Według PMR rynek handlu internetowego w tym roku może być wart ok. 32 mld zł. Każdy miliard złotych wydany w sieci generuje popyt na powierzchnię magazynową rzędu 18,5 tys. mkw. Do 2020

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post