Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem w Warszawie?

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem w Warszawie?

W trzecim kwartale 2015 roku wzrosła liczba mieszkań oferowanych do sprzedaży. Najwięcej lokali przybyło w Warszawie, gdzie pojawiło się aż o 11% więcej nieruchomości tego typu w stosunku do poprzedniego kwartału – takie informacje można znaleźć w raporcie przygotowanym przez firmę REAS.

Inwestycja w mieszkanie lepsza od lokaty?

Ze względu na to, że obecnie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są niskie, wzrasta liczba osób kupujących mieszkanie pod wynajem, na których można zarobić. We wspomnianym wyżej raporcie można przeczytać, że w całej Polsce w trzecim kwartale 2015 roku sprzedano rekordowo dużo mieszkań – liczba transakcji wyniosła aż 13,2 tys., a według ekspertów na taki stan rzeczy prawdopodobnie miały wpływ również utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe. Tradycyjne lokaty bankowe generują zyski w wysokości nieco ponad 2% w skali roku, zaś wynajmowanie lokalu daje nawet dwa razy więcej. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim mieście kupujemy mieszkanie – chociaż średnia dla kraju wynosi ok. 4,3% zysków rocznie, to trzeba pamiętać, że rynek nieruchomości jest rynkiem lokalnym, a co za tym idzie, na ceny najmu i rentowność inwestycji wpływa wiele czynników.

Mieszkania w stolicy – ważna lokalizacja

Jedno z miast, w których kupno mieszkania pod wynajem jest najbardziej opłacalne, to Warszawa. Większy popyt oznacza wyższe ceny najmu, a tym samym większe zyski dla właściciela lokalu. Nie oznacza to jednak, że kupując dowolne mieszkanie w stolicy możemy automatycznie oczekiwać zysków. Trzeba liczyć się z tym, że poszukiwanie lokatorów czasem się przedłuża, a kupując nieruchomość pod wynajem należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dogodną lokalizację, np. w pobliżu uczelni wyższych czy nieopodal węzła komunikacyjnego.

Jakie mieszkanie pod wynajem

Największą popularnością cieszą się mieszkania o niewielkim metrażu. Szansą dla inwestorów mogą być też powstające w Warszawie mikroapartamenty, jak np. tutaj, które najchętniej wybierają studenci oraz ludzie młodzi chcący się usamodzielnić. Oczywiście nie oznacza to, że kupno większego lokalu zakończy się finansowym fiaskiem. Planując wynajem trzeba jednak wziąć pod uwagę oczekiwania i potrzeby potencjalnych lokatorów. Jeśli decydujemy się na nieruchomość w pobliżu uczelni, lepsze będzie mieszkanie w pełni rozkładowe. W spokojnej okolicy na obrzeżach miast, którą chętnie wybierają rodziny z dziećmi, równie dobrze sprawdzi się lokal z aneksem kuchennym.

Co wpływa na cenę?

Bardzo często na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu mieszkania wpływa jego cena. Według ekspertów od rynku nieruchomości najbardziej znaczącym czynnikiem podnoszącym wartość lokalu jest jego lokalizacja – w Warszawie największą popularnością cieszy się Mokotów, dlatego ceny mieszkań w tej dzielnicy są najwyższe. Ważnym kryterium mającym wpływ na wartość nieruchomości jest również jej najbliższe otoczenie. Powstający w pobliżu węzeł komunikacyjny czy stacja metra może w perspektywie podnieść cenę sprzedaży takiego mieszkania, podobnie jak szkoły, czy przychodnie w niedalekim sąsiedztwie. Z kolei drogi szybkiego ruchu czy stacje benzynowe obniżają wartość mieszkania.

Previous Praca tymczasowa coraz popularniejsza
Next Innowacyjne projekty mają szanse podbić globalne rynki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wirtualna rzeczywistość napędza rozwój rynku komputerowego

Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) napędza rozwój rynku komputerowego. To jeden z najważniejszych trendów tego roku, który w przyszłości będzie wykorzystywany nie tylko w gamingu, lecz także w medycynie, turystyce czy edukacji – prognozuje Intel, który

Wiadomości 1Comments

Pomocnik magazyniera

Trudno prowadzić działalność gospodarczą bez odpowiedniego wyposażenia. Warto zadbać o nie już na początku działalności, a wtedy praca będzie zorganizowana lepiej. Firmy, które posiadają magazyny powinny posiadać sprzęt do odpowiedniego

Wiadomości 0 Comments

Szybciej, łatwiej ale czy zdrowo? 5 plusów zamawiania jedzenia online

Coraz więcej osób zamawia jedzenie online. Osobom, które nie mają czasu na gotowanie w domu, daje to możliwość szybkiego zaspokojenia głodu, ale również zjedzenia zbilansowanego, pełnowartościowego posiłku. Jak pokazuje raport

4 komentarze

 1. adrian
  Styczeń 15, 23:41 Reply
  Nie tylko w Warszawie opłaca się kupować mieszkania, ostatnio popularne jest kupowanie mieszkań w kurortach turystycznych i wynajmowanie ich turystom. Wiele osob tak robi, są nawet osiedla budowane typowo w tym celu takie jak osiedle Lubicz w Rowach. Taka lokalizacja zapewnia pelne obłożenie w sezonie co daje zyski większe niż zwyczajny najem
 2. ciniminiss
  Styczeń 19, 08:58 Reply
  Fajne oferty ma InwestPlan, sporo takich mniejszych mieszkań idealnych pod wynajem, Na Grochowei w apartamentowcu są ciekawe, tam właśnie zdecydowałam się ne jedno :) Okolica podoba się ludziom , sporo zieleni, park i bardzo dobra sieć komunikacyjna.
 3. tjasiński
  Luty 14, 16:17 Reply
  Akurat Warszawa to takie miasto, w którym inwestycja w mieszkanie jak najbardziej się opłaca. Wiem, bo sam tak zrobiłem;p Najważniejsze to dobrać odpowiednio lokalizacje, bo nie ukrywajmy - pod inwestycje to tylko w miejscach gdzie jest dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, dlatego ja np zdecydowałem się na Wole, bo wszędzie jest blisko tak naprawde, a do centrum nawet w 10 min dojedziesz, wiec jak ktoś szuka czegoś to od siebie mogę polecić Tynkbud1, tym bardziej że widzę na ich stronie, że jeśli chodzi o Wole to przy Szlenkierów 4 mają ciekawe oferty.
 4. zenon m
  Grudzień 12, 11:46 Reply
  Moim zdaniem warto, a nawet na obrzeżach miasta. Ja kupiłem na osiedlu Leśny Kwiat. Cena za mieszkanie bardzo atrakcyjna była, a deweloper nadal sprzedaje kolejne etapy inwestycji, więc jakby ktoś chciał, to polecam. Bardzo szybko wynająłem rodzinie z dzieckiem za nie mała sumę, która nie tylko pokrywa rate kredytu, a jeszcze spooooro zostaje mi w kieszeni.

Zostaw odpowiedź