Doładowanie innego numeru – poradnik jak zrobić to szybko i bezproblemowo

Doładowanie innego numeru – poradnik jak zrobić to szybko i bezproblemowo

Telefon na kartę to bardzo wygodne rozwiązanie, które od lat ma wielu zwolenników. Brak długoterminowej umowy i zobowiązań w kwestii wysokości czy częstotliwości doładowań to tylko niektóre z nich. To użytkownik prepaida sam decyduje, kiedy oraz jakiej wysokości wpłaty chce dokonać. Może się jednak zdarzyć, że konto będzie trzeba pilnie zasilić – bez dostępu do internetu czy możliwości zakupu doładowania w sklepie. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Wystarczy poprosić kogoś bliskiego o doładowanie innego numeru. Z naszego poradnika dowiesz się, jak to zrobić szybko i bezproblemowo.

W sieci Orange istnieje wiele sposobów na doładowanie czyjegoś konta: https://doladowania.orange.pl/#stage1. Można to zrobić przez internet, w bankomacie, przelewem lub z innego numeru Orange. Poniżej skupimy się na tej ostatniej opcji, która również jest dostępna w kilku wariantach.

Opcja 1. Doładowanie czyjegoś konta Orange z telefonu z rachunkiem

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na zasilenie czyjegoś konta bezpośrednio ze swojego telefonu na abonament w sieci Orange. Każde doładowanie czyjegoś konta Orange będzie dodatkowo premiowane przez sieć. Użytkownik telefonu na kartę otrzyma w prezencie 20% kwoty doładowania do wykorzystania na rozmowy i SMS-y do wszystkich w Orange. Takie rozwiązanie, z pewnością, spotka się ze szczególnym uznaniem rodziców, którzy opłacają telefony na kartę swoich dzieci – bonus od operatora to miły gest przy kontroli rodzinnego budżetu.

Jak doładować numer na kartę z telefonu na abonament?

Aby zacząć zasilać konto innego użytkownika z własnego telefonu, należy najpierw aktywować usługę Doładowanie Konta z Telefonu z Rachunkiem. Można to zrobić na kilka sposobów: przez internet lub kontaktując się z biurem obsługi abonenta przez telefon. Również samego doładowania innego numeru Orange można dokonać zarówno przez internet, jak i telefonicznie. Co więcej, dla abonentów regularnie doładowujących więcej niż jeden telefon na kartę, operator uruchomił usługę doładowań cyklicznych. W ten sposób można zasilić nawet 10 różnych numerów. Warto też wiedzieć, że telefon na kartę można doładować dowolną kwotą od 5 zł do 200 zł, która następnie zostanie doliczona do regularnego rachunku abonenta wykonującego doładowanie. Proste rozwiązanie, bez kodów i zdrapek.

Opcja 2. Dzięki Tobie – czyli doładowanie konta na kartę z innego numeru Orange lub z telefonu innej sieci

Takie rozwiązanie zakłada skorzystanie z łatwo dostępnej w sprzedaży zdrapki z kodem lub z wydruku z terminala. Wystarczy kupić doładowanie, a następnie wysłać SMS pod specjalny numer i… gotowe! Wiadomość SMS powinna zawierać 14-cyfrowy kod doładowujący oraz numer telefonu na kartę, który ma zostać zasilony. Aby mieć pewność, że cały proces przebiegł pomyślnie, po udanym zasileniu konta, osoba doładowująca otrzyma potwierdzenie w wiadomości SMS. Co ważne, usługa ta jest całkowicie bezpłatna dla abonentów sieci Orange i możną nią doładować również telefon za granicą – co jest szczególnie wygodne podczas wakacyjnych wojaży. Osoby, które często podróżują, z pewnością docenią takie rozwiązanie. Główną zaletą telefonów na kartę jest przecież wolność – od comiesięcznych rachunków i od konieczności pamiętania o terminowej płatności. Dlatego, jeśli nagle zaistnieje konieczność doładowania telefonu, bez dostępu do internetu lub możliwości kupienia karty, można skorzystać z tej wygodnej opcji.

Weekendowy wyjazd, wypad z przyjaciółmi pod namioty, a może mazurski rejs? Snując plany na wakacje i szukając pomysłów na ciekawe wycieczki, nie warto tracić czasu na zastanawianie się, czy na miejscu będzie internet, aby móc doładować telefon na kartę. Wystarczy poprosić kogoś bliskiego lub znajomego, a będzie mógł to zrobić ze swojego telefonu, nawet jeśli jest abonentem innej sieci niż Orange.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Firmy mogą już stosować mechanizm podzielonej płatności
Next Ponad połowa Polaków regularnie stresuje się swoją pracą

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Młodzi na rynku pracy – kariera zaczyna się od stażu

Z roku na rok rośnie zainteresowanie polskich pracodawców stażystami i praktykantami. W 2014 r. portal Pracuj.pl opublikował ponad 7,9 tys. takich ogłoszeń. Najczęściej firmy szukały kandydatów do działów związanych z

Wiadomości 0 Comments

Nieuczciwej konkurencji mówimy stanowcze „nie”!

Z początkiem tego miesiąca działalność rozpoczęło Stowarzyszenie FAIR MARKET INSTITUTE. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych ograniczeniem nieuczciwych praktyk gospodarczych. Aktywność FAIR MARKET INSTITUTE będzie skupiała się

Wiadomości 0 Comments

Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

Boom mieszkaniowy trwa. Od stycznia do maja deweloperzy oddali do użytku mniej więcej tyle samo mieszkań, ile przed rokiem. Jednak uzyskali pozwolenia na budowę o ponad 50 proc. więcej lokali niż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź