Drukarki Konica Minolta kontra HP

Drukarki Konica Minolta kontra HP

Obie wymienione marki cieszą się bardzo dobra opinią na rynku, są to najbardziej rozpoznawalne (lub jedne z) firmy branżowe na rynku. Nie tylko są one najbardziej popularne, ale i należą do największych na świecie. Ciężko jest nam dlatego wybrać na jaki sprzęt się zdecydować, ponieważ zasadniczo są to dla nas takie same firmy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak, biorąc pod uwagę sprzęt, rozróżnić i wybrać dla siebie odpowiednią drukarkę jednej z tych marek.

Gdzie i z jaką łatwością kupimy sprzęt

Jak wyżej wspomniałam obie te marki są dość dobrze dostępne i bardzo popularne, natomiast to co je na pewno różni to miejsca gdzie można zakupić sprzęt. Marka HP kojarzyć nam się może z marketowymi półkami, promocjami świątecznymi i naklejkami na sklepach komputerowych. Dzieje się tak, ponieważ celuje ona w odbiorców raczej jednostkowych i raczej takich, którzy potrzebują drukarki do generowania niewielkich ilości wydruków.

Drukarki Konica Minolta raczej nie spotkamy ani w na świątecznych promocjach/wyprzedażach, ani na półkach w supermarketach. Jest to sprzęt dedykowany dla konkretnych, dużych odbiorców. Pisząc ‘dużych’ mam na myśli punkty generujące duże i ogromne ilości wydruków lub takie, dla których niezwykle istotną cechą drukarki jest jej szybkość. Nie zawsze kupując drukarkę dla siebie zwracamy uwagę na ilość kopii wypuszczanych przez nią na minutę- i nie musimy, natomiast w momencie, kiedy sprzęt jest bardzo mocno eksploatowany, przez większą ilość osób ma to ogromne znacznie.

W przypadku zakupu sprzętu do firmy istotna jest także wielofunkcyjność urządzeń. Oszczędzając miejsce lepiej dla nas będzie kupić większa maszynę posiadającą faks i inne funkcje ułatwiające pracę na niej, niż stawiać kilka oddzielnych maszyn. Od zastanowienia się nad powyższymi kwestiami powinniśmy zacząć rozważanie zakupu sprzętu.

Kwestie finansowe dotyczące zakupu drukarki

Mimo, że HP kojarzymy raczej z mniejszymi urządzeniami a Konica z większymi, obie te marki oczywiście mają w swojej ofercie zarówno jeden, jak i drugi typ drukarek. Kwestie finansowe należy rozpatrzeć trochę szerzej niż sam zakup urządzenia. Jest to o tyle specyficzny produkt, że ponosimy koszty, dość duże związane z jego eksploatacją i należy zwrócić uwagę na ten fakt już przez jego zakupem.

Chcąc przekalkululować całkowity koszt sprzętu, np. przez sześć miesięcy czy rok, może się okazać, że lepszą opcją dla nas będzie kupić trochę droższą drukarkę Konica i ponieść mniejsze koszty eksploatacyjne niż odwrotnie. Drukarki HP są popularnym sprzętem w naszych domach czy małych biurach- są dobrym rozwiązaniem jeśli potrzebujemy drukarki kilka razy w miesiącu czy nawet rzadziej i nie odczuwamy aż tak bardzo kosztów związanych z wymianą tonerów, poborem prądu itp.

Minolta sprawdza się tym lepiej im większa skala wydruku w takiej sytuacji więcej z nią zaoszczędzimy, ponieważ jest dużo bardziej wydajna.

Utrzymanie i serwis drukarek

Na rynku mamy bardzo dużo serwisów Konica Minolta, zwłaszcza w większych miastach jak Warszawa – jednym z nich jest np. FixandPrint. Konkurencja jest duża, ponieważ około połowy serwisów jakie istnieją na rynku zajmują się Konica Minolta. Pozostałe 50% to inni producenci m.in. Ricoh, Sharp, Canon czy właśnie HP.

Minolta jest zdecydowanie bardziej nastawiona na duże urządzenia, których serwis jest bardzo popularny, bo konieczny. Dla konsumentów to dość dobra informacja, ponieważ po pierwsze serwisy muszą ze sobą konkurować i ceny są dość atrakcyjne a po drugie ich dostępność jest dobra. Zwłaszcza ta druga cecha jest istotna, ponieważ czas reakcji na usterkę jest dla nas szalenie ważny. Sprzęt, z którego korzystamy jak wiadomo psuje się, zacina czy kończą się tonery właśnie wtedy kiedy jest on nam najbardziej potrzebny i odległość oraz czas reakcji serwisu będzie dla nas krytyczna w takiej sytuacji. Aby nie narażać się na zbędny stres czy rozczarowanie zawsze polecamy wybierać punkt serwisowy, który będzie miał niewielką odległość do pokonania do nas i więcej niż dwóch serwisantów w zespole.

Podsumowując jeśli wybieramy sprzęt do biura i ważne jest dla nas, żeby po pierwsze był wydajny, a po drugie serwis był łatwo i szybko dostępny oraz możliwie korzystny cenowo (jak powszechnie wiadomo im większa konkurencja tym atrakcyjniejsze ceny) to wybierzmy Konica Minolta.

Jeśli natomiast potrzebujemy drukarki dla siebie lub do miejsca, w którym nie będziemy generować dużej ilości wydruków warto przemyśleć zakup tańszej drukarki Hewlett-Packard.

Warto inwestować w duży wielofunkcyjny sprzętu do biura, które będzie musiało przyjąć bardzo dużą ilość wydruków każdego dnia i najprawdopodobniej jego eksploatacja będzie na bardzo wysokim poziomie.

Previous Rynek mieszkaniowy bije rekordy. Najpopularniejsze są małe mieszkania
Next Program Mieszkanie Plus niezbyt atrakcyjny dla osób ze zdolnością kredytową

Może to Ci się spodoba

Przedsiębiorcy mogą ograniczyć ryzyko w handlu z krajami rozwijającymi się dzięki kontraktom terminowym

Dzięki transakcjom walutowym typu forward przedsiębiorcy handlujący z krajami spoza Europy mogą znacznie ograniczyć ryzyko wahań kursowych. Tego typu kontrakty pozwalają na zabezpieczenie kursu walut, który w przypadku niektórych krajów może być

Mała firma 0 Comments

Czy warunki pracy poprawiają komfort?

Według badań przeprowadzonych niedawno pracownik szanuje w pracy domową atmosferę, wypłatę oraz miejsce sprawowania powierzonych obowiązków zawodowych. O ile dobre relacje z kolegami i pieniądze są oczywiste, o tyle sporadycznie

Przedsiębiorców wracających w wyniku brexitu do Polski czekają problemy z biurokracją oraz dostępem do kapitału

Według szacunków na Wyspach Brytyjskich przebywa przeszło 800 tys. Polaków. Od 2007 roku powstało tam 40 tys. krajowych podmiotów gospodarczych. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować trudności na tamtejszym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post