Event marketing, czyli sposób na utrzymanie pozytywnych relacji z klientem

Event marketing, czyli sposób na utrzymanie pozytywnych relacji z klientem

Event dawno już przestał być jedynie wydarzeniem służącym rozrywce zaproszonych na niego gości. Coraz częściej używa się go jako niezwykle skutecznego narzędzia marketingowego przydatnego w budowaniu pozytywnych relacji z klientem. A relacje te znacząco zwiększają sprzedaż poprzez wywoływanie w odbiorcy emocji oraz stworzenie pozytywnych skojarzeń z brandem.

Czym jest event marketing?

Event marketing to nowoczesne narzędzie, które służy do budowania relacji z klientami poprzez nawiązywanie z nimi bliższych kontaktów. Znacząco wzmacnia pozycję brandu na rynku dzięki wywoływaniu pozytywnych emocji i budowaniu więzi między marką a jej odbiorcami. Marketing wydarzeń pozwala skutecznie podtrzymać dobre relacje z klientem i zatrzymać go przy marce. To zadanie o wiele trudniejsze niż pozyskanie nowego klienta, ponieważ nie chodzi już jedynie o zainteresowanie odbiorcy produktem, ale stworzenie długofalowej pozytywnej relacji firma-klient.

Po co markom eventy?

Reklama czy spot w telewizji pozwalają pokazać produkt, ale są zbyt krótkie na zaprezentowanie w nich filozofii firmy czy jej punktu widzenia i wartości, jakimi się kieruje. Event pozwala na interakcję między marką a klientem. A to właśnie jest niezbędne, by przywiązać klienta do danego brandu. Konsument kupi produkt, bo będzie odpowiadać na jego aktualną potrzebę, aby jednak został stałym klientem, musi utożsamiać się z tym, co marka ma do powiedzenia. A event jest idealną okazją, by mu to przekazać.

Jak działa event marketing?

Doprze przygotowany i dopasowany do grupy docelowej firmy event daje wiele możliwości, począwszy od korzyści wizerunkowych, po dotarcie do nowych klientów. Event marketing jest bardziej skuteczny niż tradycyjna reklama – konsumenci stają się na nią uodpornieni, a impreza ma szansę wywrzeć na odbiorcy pozytywne wrażenie.

Event pomaga również zwiększyć sprzedaż i ogólną rozpoznawalność marki. Jak to działa? Dla przykładu: w miejscu, w którym codziennie przebywa wiele osób, trwa event. Z pewnością część obecnych w tym momencie osób firmę zna, ale są wśród nich również ci, dla których jest ona nowa. Przypadkiem przychodząc na wydarzenie, poznają oni markę, zapamiętują ją, biorą darmowe próbki, a potem, będąc na zakupach, rozpoznają ją i kupują jej produkty. A jeśli to, co reprezentuje sobą firma i w co się angażuje, przypadnie nowemu klientowi do gustu, zapewne już przy niej zostanie.

Organizacja eventu

Choć event marketing staje się coraz bardziej popularny, wiele firm ma obawy organizować tego typu wydarzenia. Powodów jest kilka – brak czasu, umiejętności czy niewiara w skuteczność takiej formy promocji. Nie warto jednak się tego obawiać. Profesjonalną organizację eventów warto zlecić agencji – zajmuje się tym agencja marketingowa 4MAT, która fachowo podchodzi do tematu i opracowuje plan działania zgodny z potrzebami klienta.

Previous Firmy szukają sposobów na zmniejszenie zużycia i kosztów energii
Next Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki cyfrowych zmian w firmach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rząd i branżowi eksperci o przyszłości polskiego rynku mieszkaniowego

Deweloperzy szukają rozwiązań jak budować taniej. Czy możliwe jest budowanie za 2,5 tys zł/m2? Ile regulacji prawnych trzeba zmienić, żeby można było to osiągnąć? To wybrane zagadnienia, które 6 października

Wiadomości 0 Comments

Zmiana w firmie powinna być oparta o sześć zasad. Sprawdzają się one także w życiu prywatnym

Sześć zasad mindfulness, opracowane przez Martina Zalewskiego, eksperta w dziedzinie rozwoju cyfryzacji i transformacji firm, to nie tylko recepta na budowanie życia prywatnego, lecz także sposób na konstruowanie życia zawodowego i transformację firmy. Dzięki sześciu

Wiadomości 0 Comments

Cyfrowy detoks dla większości osób zbyt stresujący

Obsesyjne sprawdzanie każdej wiadomości i powiadomienia o aktywności znajomych, ciągłe odświeżanie poczty elektronicznej czy przeglądanie newsów w czasie wolnym świadczy o tym, że chęć bycia online jest już nie tylko naszym nawykiem, lecz także nałogiem.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post