Firmy pożyczkowe – na co zwrócić uwagę w 5 krokach.

Firmy pożyczkowe – na co zwrócić uwagę w 5 krokach.

Wiarygodność firmy

Nie tylko banki udzielają pożyczek, na chwilę obecną działa kilkadziesiąt instytucji pozabankowych, które mocno konkurują ze sobą na rynku. Od banków wyróżnia ich fakt, iż nie podlegają prawu bankowemu, co nie oznacza, iż mają pełną swobodę działania. Przede wszystkim są zobowiązane działać zgodnie z szeregiem ustaw regulujących prowadzenie działalności gospodarczej i Kodeksem Cywilnym. Udzielając pożyczek muszą przestrzegać ustawy o kredycie konsumenckim oraz ustawę antylichwiarską. Warto więc poświęcić chwilę czasu i sprawdzić firmę czy widnieje w rejestrach KRS, a także zajrzeć na stronę Komisji Nadzoru Finansowego gdzie można znaleźć informację o nierzetelnych firmach.

Renoma firmy

Po sprawdzeniu wiarygodności firmy, warto zapoznać się z jej renomą i z opiniami firmy na rynku. Jeżeli przeważają pozytywne opinie to jest dobry znak, iż firma jest solidnym partnerem. Można również podpytać znajomych, zapewne ktoś z nich korzystał z oferty firmy pożyczkowej. Jednak należy czytać opinie w Internecie z pewną dozą dystansu, i te pozytywne i te krytyczne, dla każdej firmy pojawią się zapewne te dwa rodzaje, ale jeżeli opinii pozytywnych jest więcej, jest to dobry znak, że firma jest godna zaufania.

Oferta

Następnym krokiem jest przeglądanie ofert firm pożyczkowych. Aby nie zgubić się w gąszczu propozycji należy sobie odpowiedzieć na początku na pytanie co jest nam naprawdę potrzebne – czy szybka pożyczka, czy może pożyczka z przeznaczeniem na konkretny cel, jaka suma i w jakim terminie jesteśmy w stanie ją spłacić. Pożyczki nie są udzielane już tylko na miesiąc ale można wnioskować o pożyczkę długoterminową np. pożyczki chwilówki z rozłożeniem na raty oferuje www.ekassa.com. Dobrym wyznacznikiem oferty jest jej prostota i jasny przekaz. Należy zwrócić uwagę na promocje i rabaty, kilkanaście firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, również w ofertach firm są bony rabatowe i promocje dla stałych klientów gdzie można oszczędzić aż 40% na kosztach pożyczki, dzięki czemu całkowity koszt pożyczki jest cenowo bardzo atrakcyjny. Pamiętajmy o tym by zwrócić uwagę na całkowity koszt pożyczki, uwzględnić odsetki i prowizje, a także wszystkie inne dodatkowe opłaty.

Weryfikacja klientów

Każda firma pożyczkowa weryfikuje swoich potencjalnych klientów. Niektóre z nich podchodzą bardziej liberalnie do oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, inne mają bardziej restrykcyjne warunki oceny. Należy być przygotowanym na to, że firma dopyta o nasze zatrudnienie, dochody, wydatki. Sprawdzą nasze dane w bazach niesolidnych dłużników. Część firm przymyka oko na drobne opóźnienia w spłacie poprzednich kredytów, dlatego też dobrze wiedzieć która z firm da nam większe szanse na otrzymanie pożyczki. Ważne też by sprawdzić czy mieścimy się w kategoriach wiekowych osób, którym firma udziela pożyczki, najczęściej jest to przedział od 21 do 60 lat, ale również 18-latkowie i 70-latkowie mogą znaleźć swoją firmę.

Szybki proces online

Większość firm chwali się, iż cały proces od pozytywnej decyzji pożyczkowej do wypłaty gotówki zajmie 15 min i całkowicie online nie wychodząc z domu. W dużej mierze jest to prawda, jednak zależy to od kilku czynników, przede wszystkim: w jakim czasie wnioskujesz o pożyczkę i w jakim banku masz rachunek. Złożyć wniosek można o każdej porze dnia i nocy, jednakże rozpatrywanie wniosku będzie odbywało się w godzinach pracy biura firmy, a sam przelew w godzinach pracy banku i tzw. sesjach bankowych, więc często pieniądze po pozytywnej decyzji wpływają na konto na następny dzień roboczy.

Previous Jak uleczyć kryzys?
Next Coraz więcej chętnych na wynajem biur i powierzchni handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Media społecznościowe to miejsce najgorętszych dyskusji o bankach i oszczędzaniu

Internauci chętnie dyskutują w sieci o oszczędnościach. W I kwartale tego roku w mediach społecznościowych pojawiło się blisko 90 proc. wszystkich wzmianek o bankach – wynika z badania IMM. Klienci radzą, czasami dają gotowe rozwiązania.

Wiadomości 0 Comments

Nie ma problemów ze znalezieniem środków na eksport do Afryki

Żywność, maszyny i urządzenia oraz usługi to trzy obszary, w których polscy przedsiębiorcy mogliby zaoferować swoje produkty krajom afrykańskim. To obok Azji najszybciej rozwijający się region świata. Na razie polski eksport na Czarny

Wiadomości 0 Comments

Klerokrypt, opinie na temat możliwości TeleTrade Polska

Świat po raz pierwszy w 2009 roku dowiedział się o Bitcoin – pierwszej elektronicznej walucie. Codziennie pozostałe kryptowaluty stają się coraz popularniejsze: Dashcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin.. Każda z tych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź