Frontem do światowego klienta

Frontem do światowego klienta

We współczesnym świcie w niemalże każdym biznesie siłą napędową, która przyciąga klientów i reklamuje dany produkt czy usługę jest Internet. Jeżeli firmy wkraczają na rynek światowy muszą dostosować się do wymogów danego kraju. Nie tylko prawnych, ale także obyczajowych i kulturowych. Pragnienie by produkty był „user friendly” dla użytkowników na całym świcie wiąże się z koniecznością tłumaczeń oraz lokalizacji oprogramowania.

Lokalizacja – co to takiego?

Lokalizacja oprogramowania jest to złożony proces mający na celu dostosowanie danego produktu lub usługi do wymogów odbiorcy. Wieloetapowe lokalizowanie zaczyna się od szczegółowego tłumaczenia oprogramowania, treści zawartych na stronie internetowej, komunikatów oraz dokumentacji na wybrany język. Kolejnym etapem jest dostosowanie tychże treści do lokalnych wymogów prawnych oraz konwencji językowych obowiązujących w danym kraju (konieczne może być zastosowanie np. innych jednostek miar). Pod uwagę brane są także aspekty kulturowe, szczególnie ważne w przypadku lokalizacji oprogramowania dla użytkowników krajów o całkowicie odmiennych obyczajach (np. kraje azjatyckie). Lokalizacja oprogramowania jest procesem pracochłonnym i kosztownym. Wymaga on zaangażowania wielu specjalistów, a w ostatnich latach także nowoczesnego sprzętu.

Co podlega lokalizacji?

Funkcjonowanie na globalnym rynku szczególnie dla dużych firm związane jest z koniecznością tworzenia wielojęzycznych stron dostosowanych do wymogów i potrzeb klientów na całym świcie. Ale to nie wszystko. Poza witrynami, lokalizacji wymagają także inne media: materiały szkoleniowe, oferty i broszury reklamowe czy prezentacje multimedialne. Tłumaczeniom i lokalizacji podlegają ponadto dokumentacje przetargowe oraz różnorodne teksty prawne

Kompleksowe usługi

Na świecie, a także w Polsce, w ostatnich latach powstaje coraz więcej firm zajmujących się tłumaczeniami oraz lokalizacją oprogramowania. Aby proces lokalizacji przebiegał kompleksowo bierze w nim udział szereg wyspecjalizowanych osób. W działania te zaangażowani są tłumacze, redaktorzy, programiści, konsultanci merytoryczni (np. z dziedziny prawa, medycyny czy technologii), a także osoby odpowiedzialne za bezpośredni kontakt z klientem.

A wszystko, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami i wymaganiami klienta.

Na polskim rynku, jedną z ciekawszych propozycji firm oferujących kompleksowe usługi lokalizacyjne jest Studio Gambit Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Spółka ta posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz oferuje szeroki wachlarz usług translatorskich.

Atuty Studia Gambit

Studio Gambit oferuje swoim klientom, poza specjalistycznymi usługami tłumaczeniowymi, komputerowym składem tekstu (DTP), usługami korekty tłumaczenia maszynowego (post-editing) także lokalizację oprogramowania i stron internetowych. Studio Gambit przygotowuje zarówno witryny internetowe, jak i oferty reklamowe, instrukcje obsługi, dokumentacje przetargowe oraz teksty prawne. Istnieje także możliwość realizacji indywidualnych zleceń. Studio Gambit jest niewątpliwie liderem na rynku lokalizacji oprogramowania w Polsce dzięki inwestycją w najnowsze urządzenia techniczne oraz rozwijanie kwalifikacji pracowników.

Ścisła współpraca z zagranicznymi oraz krajowymi specjalistami sprawia, iż Studio Gambit oferuje tłumaczenia na wszystkie współczesne języki świata. Oprócz największego w Polsce zespołu stałych tłumaczy Studio Gambit posiada najnowsze technologie wspomagające pracę specjalistów. Profesjonalizm i niezawodność Studia Gambit doceniają nie tylko firmy krajowe, ale także zagraniczne. Spółka Studio Gambit posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz Certyfikat Systemu Zarządzania (system zarządzania firmą zgodny z normą ISO 9001:2008).

Nad każdym projektem pracuje doskonalone skoordynowany sztab specjalistów. Współdziałanie tłumaczy, programistów, osób odpowiedzialnych za kontakt z klientami oraz osób zarządzających projektami gwarantuje wysoką jakość i rzetelne wykonanie zlecenia.

Lokalizacja oprogramowania wymaga dbałości o każdy detal. Dlatego też poszukując fachowca od lokalizacji, warto zwrócić uwagę na rzetelność i doświadczenie w realizacji podobnych projektów.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous JAK WYBRAĆ DOBREGO OPERATORA TELEKOMUNIKACYJNEGO?
Next Czy wciąż warto oszczędzać na lokatach?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Spawanie laserowe – lepsze niż klasyczne?

Każda branża w pewnym momencie musi się poddać pewnym zmianom. To nieuniknione, gdyż bez takich działań niemożliwy jest postęp technologiczny. Nie inaczej jest ze spawaniem! Dziś możemy dostrzec rosnącą popularność

Wiadomości 2 komentarze

Niezawodne serwery HP

Jednym z  podstawowych produktów firmy HP są profesjonalne serwery przeznaczone dla firm. Wielu przedsiębiorstwom zależy, aby  szybko i skutecznie osiągać wyniki biznesowe. Jest to możliwe jeżeli firma zdecyduje się na

Wiadomości 0 Comments

Systemy operacyjne smartfonów wciąż narażone na działania hakerów

Większość Polaków korzysta z bankowości mobilnej, ale tylko co trzeci ma zainstalowany program antywirusowy na urządzeniu mobilnym – wynika z ubiegłorocznych badań F-Secure. To istotne o tyle, że liczba cyberataków na smartfony i tablety

2 komentarze

  1. Waldek
    Wrzesień 11, 20:06 Reply
    Aby być dobrym przedsiębiorcom przede wszystkim należy mieć jakiś cel i systematycznie dążyć do tego celu. Jeżeli tego nie ma to z góry jesteśmy skazani na klęskę i to się sprawdza.
  2. kapix
    Wrzesień 24, 21:46 Reply
    Po pierwsze ważna jest właśnie lokalizacja, bo co z tego, że masz super okazje, a siedzibę gdzieś na przedmieściach... Wtedy nikt raczej się nie dowie o tym skoro firma jest nowa. :P

Zostaw odpowiedź