I co dalej z kursem funta?

I co dalej z kursem funta?

Polacy zarabiający w Wielkiej Brytanii niecierpliwie czekają na unormowanie się kursu funta brytyjskiego. Niestety, jak się okazuje, trzeba będzie na nie jeszcze poczekać. Jak długo?

– Na dzień dzisiejszy widoków na stabilizację kursu funta nie ma – mówi Damian Papała, Główny Dealer Walutowy z serwisu kantoronline.pl. Wciąż nie wiadomo w jaki sposób zakończą się negocjacje dotyczące Brexitu. Jest to obecnie główna przyczyna notowanego ostatnio spadku brytyjskiej waluty. Możliwe, że Polacy zarabiający w funtach, będą mogli odetchnąć dopiero po w październiku, gdy parlament Wielkiej Brytanii oraz parlamenty UE ratyfikują porozumienie w sprawie Brexitu.

Czarny scenariusz zakłada, że funt nigdy nie odrobi strat sprzed Brexitu, chociaż jeszcze na początku bieżącego roku eksperci mieli co do tego mniej wątpliwości. W momencie pisania tego artykułu kurs rynkowy funta do złotego wynosi: 4,8344. Wysokość kursu funta ma kluczowe znaczenie dla Polaków zarabiających w Zjednoczonym Królestwie, ponieważ od niego zależą ich zarobki. Obecnie Polacy w Wielkiej Brytanii są jedną z najbardziej licznych mniejszości narodowych.

Gdzie korzystnie sprzedać funty?

Korzystna sprzedaż funtów brytyjskich na złote oznacza ich wymianę z minimalnym spreadem walutowym. W takim przypadku rekomendowana jest wymiana waluty w kantorach internetowych, takich jak kantoronline.pl. Kurs funta w tym serwisie jest nawet 8 proc. niższy niż w banku lub kantorze stacjonarnym, dzięki zminimalizowaniu spreadu walutowego do mniej niż 1 proc. Na dzień dzisiejszy z powodu oszczędności, aż 30 proc. wszystkich wymian walut w Polsce odbywa się za pośrednictwem kantorów internetowych. O tylu transakcjach walutowych dokonywanych przez tego typu serwisy, decyduje także wygoda oraz bezpieczeństwo.

Czy można zarobić na niskim kursie funta?

Rekordowo niski kurs funta dla niektórych stał się powodem, aby wreszcie zwiedzić Londyn, a dla innych sposobem na zarobek. Ze słabego funta cieszą się przede wszystkim polscy handlarze samochodów, ponieważ spowodowało to obniżenie kosztów używanych pojazdów z UK. Ulgę czują także przedsiębiorcy importujący towar z Wielkiej Brytanii. Dla nich – powrót do kursu funta sprzed Brexitu nie byłby pożądaną wiadomością. Jeśli interesuje Cię tematyka oszczędzania na wymianie walut przeczytaj także: Przez te błędy zwiększa się rata kredytu we frankach.

Previous Zastosowanie używanych wycinarek drutowych
Next Czy warto inwestować w złote monety?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

System emerytalny w Polsce – od czego będzie zależeć Twoja emerytura

Kiedy przejdziemy na emeryturę, na pewno będziemy mieć dużo wolnego czasu. Warto zadbać o to, by poza nim mieć jeszcze pieniądze. Od czego zależy nasze przyszłe świadczenie? Przede wszystkim od

Wiadomości 0 Comments

Masz pomysł na biznes, ale nie brakuje ci środków? Rozwiązaniem może być dotacja z urzędu pracy

Od dłuższego czasu nie możesz znaleźć pracy? Jeżeli masz pomysł na własną firmę, to warto spróbować. Dlaczego? Bo wcale nie musisz inwestować własnych środków, możesz skorzystać z dotacji z urzędu

Wiadomości 2 komentarze

Private Bank – elitarny, choć w zasięgu ręki

Kompleksowa obsługa, osobisty doradca i specjalne traktowanie klienta – z tym najczęściej kojarzy się bankowość prywatna. Jednakże dołączenie do grona klientów Private Banku wiąże się z dostępem do znacznie szerszej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post