I co dalej z kursem funta?

I co dalej z kursem funta?

Polacy zarabiający w Wielkiej Brytanii niecierpliwie czekają na unormowanie się kursu funta brytyjskiego. Niestety, jak się okazuje, trzeba będzie na nie jeszcze poczekać. Jak długo?

– Na dzień dzisiejszy widoków na stabilizację kursu funta nie ma – mówi Damian Papała, Główny Dealer Walutowy z serwisu kantoronline.pl. Wciąż nie wiadomo w jaki sposób zakończą się negocjacje dotyczące Brexitu. Jest to obecnie główna przyczyna notowanego ostatnio spadku brytyjskiej waluty. Możliwe, że Polacy zarabiający w funtach, będą mogli odetchnąć dopiero po w październiku, gdy parlament Wielkiej Brytanii oraz parlamenty UE ratyfikują porozumienie w sprawie Brexitu.

Czarny scenariusz zakłada, że funt nigdy nie odrobi strat sprzed Brexitu, chociaż jeszcze na początku bieżącego roku eksperci mieli co do tego mniej wątpliwości. W momencie pisania tego artykułu kurs rynkowy funta do złotego wynosi: 4,8344. Wysokość kursu funta ma kluczowe znaczenie dla Polaków zarabiających w Zjednoczonym Królestwie, ponieważ od niego zależą ich zarobki. Obecnie Polacy w Wielkiej Brytanii są jedną z najbardziej licznych mniejszości narodowych.

Gdzie korzystnie sprzedać funty?

Korzystna sprzedaż funtów brytyjskich na złote oznacza ich wymianę z minimalnym spreadem walutowym. W takim przypadku rekomendowana jest wymiana waluty w kantorach internetowych, takich jak kantoronline.pl. Kurs funta w tym serwisie jest nawet 8 proc. niższy niż w banku lub kantorze stacjonarnym, dzięki zminimalizowaniu spreadu walutowego do mniej niż 1 proc. Na dzień dzisiejszy z powodu oszczędności, aż 30 proc. wszystkich wymian walut w Polsce odbywa się za pośrednictwem kantorów internetowych. O tylu transakcjach walutowych dokonywanych przez tego typu serwisy, decyduje także wygoda oraz bezpieczeństwo.

Czy można zarobić na niskim kursie funta?

Rekordowo niski kurs funta dla niektórych stał się powodem, aby wreszcie zwiedzić Londyn, a dla innych sposobem na zarobek. Ze słabego funta cieszą się przede wszystkim polscy handlarze samochodów, ponieważ spowodowało to obniżenie kosztów używanych pojazdów z UK. Ulgę czują także przedsiębiorcy importujący towar z Wielkiej Brytanii. Dla nich – powrót do kursu funta sprzed Brexitu nie byłby pożądaną wiadomością. Jeśli interesuje Cię tematyka oszczędzania na wymianie walut przeczytaj także: Przez te błędy zwiększa się rata kredytu we frankach.

Previous Zastosowanie używanych wycinarek drutowych
Next Czy warto inwestować w złote monety?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Handel internetowy napędza polski rynek przesyłek

Rynek przesyłek w Polsce wart jest 1,4 mld euro i wciąż rośnie. Co roku przesyłanych jest ponad 300 mln paczek. Jak wynika z raportu Gemius, ponad 40 proc. klientów wybiera dany sklep ze

Wiadomości 0 Comments

Zmieniają się oczekiwania użytkowników telefonii komórkowej

W ciągu ostatnich 20 lat telefonia diametralnie się zmieniła. Telefon jest teraz naszym oknem na świat, centrum zarządzania życiem, a samo wykonywanie połączeń tylko dodatkiem – przekonuje Adam Sawicki, prezes

Wiadomości 8 komentarzy

Czy inwestowanie w złoto ma dzisiaj jakiś sens?

Złoto uważane jest za pewne zabezpieczenie na wypadek kryzysów czy wojen. Okazuje się jednak, że jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy dzisiaj warto inwestować w złoto, nie jest prosta. Faktem jest,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post