Jak wybrać dla siebie najlepszą pożyczkę krótkoterminową

Jak wybrać dla siebie najlepszą pożyczkę krótkoterminową

Firmy pożyczkowe prześcigają się (podobnie jak banki) w tworzeniu jak najatrakcyjniejszych ofert pożyczkowych dla swoich klientów. Są pożyczki krótkoterminowe bez opłat, promocyjne pożyczki na święta, pożyczki za 0%. Kiedy pilnie brakuje Ci pieniędzy, możesz zbyt pochopnie wybrać firmę pożyczkową i wziąć pożyczkę na niekorzystnych dla siebie warunkach. Na co zwracać uwagę przy wybieraniu firmy pożyczkowej i jak znaleźć dla siebie najlepszą ofertę.

Pożyczka z Wonga

Choć znany serwis Wonga działa na polskim rynku dopiero od kwietnia 2013 roku, zdążył już zdobyć grupę zaufanych klientów, którzy chętnie pożyczają w nim pieniądze. Statystyczny pożyczkobiorca serwisu korzysta z pożyczki średnio 4 razy w roku. Oznacza to, że firma proponuje konkurencyjne rozwiązanie na rynku, które pożyczkobiorcy chętnie wybierają. W samej Wielkiej Brytanii Wonga udzielił już od 2007 roku ponad 7 milionów pożyczek krótkoterminowych. Świadczy to więc o popularności serwisu i rzetelności jego usług.

Szybka pożyczka na pilne potrzeby

Wonga oferuje swoim klientom szybką pożyczkę na krótkie okresy. Kiedy pilnie potrzebujesz pieniędzy, nie ma w Polsce szybszego serwisu niż Wonga. Już po 5 minutach od wypełnienia wniosku pożyczkowego, na Twoim koncie pojawią się dodatkowe pieniądze (zależy to od godzin pracy Twojego banku oraz godzin pracy BIK-u).

Szybka decyzja pożyczkowa – jak to działa

Serwis jest w stanie w takim krótkim czasie przyznać Ci pożyczkę, ponieważ do analizy danych wykorzystuje specjalny wewnętrzny algorytm. Algorytm w ciągu kilku minut przetwarza ponad 8 tys. różnych danych (w tym m.in. Twoje dane osobowe, historię kredytową i obecność w rejestrach dłużników). Na ich podstawie podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki, dlatego pieniądze są na Twoim koncie tak szybko.

Jasna i przejrzysta umowa pożyczkowa

Każda rzetelna firma pożyczkowa, zgodnie z wytycznymi Związku Firm Pożyczkowych, powinna jak najprościej komunikować się ze swoim klientami. Zapisy umowy pożyczkowej muszą być sformułowane w taki sposób, żeby były czytelne i zrozumiałe dla każdego potencjalnego pożyczkobiorcy. Umowa nie może zawierać ukrytych opłat, niejasnych zapisów dotyczących spłaty zobowiązania i terminu jego udzielenia. Zakazaną praktyką w przypadku uczciwych firm pożyczkowych jest również pobieranie opłaty za podpisanie umowy lub podpisywanie tzw. umowy przedwstępnej. Jeśli znalazłeś taką firmę, która wymaga od Ciebie opłaty, zanim jeszcze dostałeś pożyczkę, najprawdopodobniej masz do czynienia z tzw. parabankiem lub nierzetelną firmą pożyczkową. Jak najszybciej zrezygnuj z usług takiego serwisu lub takiej firmy.

Opłaty przy pożyczce krótkoterminowej

Większość serwisów pożyczkowych, w tym również serwis www.wonga.pl, jako opłaty za pożyczkę stosuje prowizje za wypłacenie pożyczki. Przy pierwszej pożyczce dla nowych klientów, prowizja wynosi tylko 10 zł. Prowizje przy kolejnych pożyczkach wynoszą od 1 do 40% kwoty wypłaty i ich wysokość zależy od:

  • długości okresu, na jaki bierzesz pożyczkę (im dłuższy okres spłaty, tym wyższa opłata prowizyjna)
  • informacji z Biura Informacji Kredytowej – im wyższa ocena punktowa z BIK, tym niższa prowizja
  • historii współpracy z serwisem Wonga – terminowe spłaty poprzednich pożyczek, pomagają w uzyskaniu niższej prowizji na kolejne

Jak wybrać dla siebie ofertę pożyczki krótkoterminowej

Przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki z wybranego przez Ciebie serwisu, przejdź przez kilka prostych kroków, dzięki którym upewnisz się, że wybrałeś dla siebie najkorzystniejszą ofertę.

Zasięgnij rady u znajomych i rodziny

Dowiedz się, czy ktoś z Twoich znajomych korzystał już z usług danej firmy pożyczkowej. Jeśli tak, dopytaj, czy był zadowolony z oferty i czy spełniła jego oczekiwania. Nie ma lepszego źródła poszukiwań, niż rekomendacje znajomych i rodziny.

Zapoznaj się dokładnie z warunkami udzielania pożyczki

Przed złożeniem wniosku pożyczkowego, przeczytaj umowę pożyczkową (najczęściej dostępna jest na stronie internetowej serwisu), zapoznaj się z tabelą opłat i regulaminem serwisu. Nie bierz pożyczki, jeśli masz wątpliwości co do zapisów umowy lub jeśli cos jest dla Ciebie niejasne. W takiej sytuacji skontaktuj się z działem obsługi klienta lub zadzwoń na infolinię.

Sprawdź firmę w rejestrze Związku Firm Pożyczkowych

Na stronie ZFP znajdziesz rejestr, w którym umieszczono ponad 100 rzetelnych firm pożyczkowych. Każdy serwis, który znajduje się na liście jest z pewnością rzetelną firmą pożyczkową. Bez żadnych obaw możesz więc skorzystać z jego usług.

Porównaj oferty kilku firm

Potrzeba szybkich pieniędzy nie zawsze gra na Twoją korzyść. Kiedy pilnie potrzebujesz dodatkowych środków finansowych, podejmujesz decyzje, które wolałbyś cofnąć. Dlatego przed wzięciem pożyczki krótkoterminowej zapoznaj się z ofertą kilku firm pożyczkowych. Być może jeden serwis będzie Ci bardziej odpowiadał, bo pożyczy Ci więcej pieniędzy; inny z kolei zaoferuje korzystną pierwszą pożyczkę i niskie oprocentowanie.

Dokładnie przeanalizuje ofertę promocyjną

Serwisy pożyczkowe prześcigają się w tworzeniu jak najatrakcyjniejszych ofert dla swoich klientów. Na pierwszy rzut oka, pożyczka za 0%, bez żadnych opłat i na długi okres, może być kusząca, ale zanim się na nią zdecydujesz, dokładnie przeanalizuj ofertę. Zdarza się, że choć pożyczka nie ma oprocentowania i opłaty prowizyjnej, to opłaty za przedłużenie terminu spłaty i odsetki karne za nieterminową spłatę, mogą być wyjątkowo wysokie. Serwis Wonga oferuje swoim nowym klientom pierwszą pożyczkę za 10 zł. Całkowity koszt pożyczki w wysokości do 750 zł na maksymalnie 60 dni wynosi 10 zł. A wszystkie ewentualne dodatkowe opłaty, takie jak opłaty za przedłużenie lub nieterminową spłatę zawarte są w tabeli opłat, która znajduje się na stronie internetowej.

Pożyczaj tylko tyle, ile potrzebujesz

Atrakcyjna oferta pożyczkowa kusi czasami, żeby pożyczyć więcej niż potrzebujesz. Jednak jeśli rozsądnie podchodzisz do dodatkowego finansowania i traktujesz je jako pomoc w gorszej sytuacji finansowej, weź pożyczkę tylko w takiej kwocie, jakiej rzeczywiście potrzebujesz. Nawet jeśli pożyczasz pieniądze na tzw. zbędne wydatki (np. zakup nowego sprzętu RTV lub wyjazd do SPA), pożycz tylko tyle, ile dana rzecz kosztuje. A na kolejny większy wydatek weź następną pożyczkę, kiedy już spłacisz pierwszą.

Decyzja o wybraniu dla siebie jak najlepszej pożyczki, powinna być poprzedzona sprawdzeniem różnych ofert na rynku. Kiedy ktoś ze znajomych poleca Ci konkretną pożyczkę, zaufaj jego opinii, ale upewnij się, że oferta spełni też Twoje potrzeby. Może się okazać, że Twój znajomy potrzebował o wiele wyższej pożyczki niż Ty i że w Twoim przypadku oferta danej firmy będzie niekorzystna.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Niezawodne serwery HP
Next Dźwignia finansowa – korzyści czy ryzyko?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nie ma problemów ze znalezieniem środków na eksport do Afryki

Żywność, maszyny i urządzenia oraz usługi to trzy obszary, w których polscy przedsiębiorcy mogliby zaoferować swoje produkty krajom afrykańskim. To obok Azji najszybciej rozwijający się region świata. Na razie polski eksport na Czarny

Wiadomości 0 Comments

Najpopularniejsze są mieszkania na drugim i trzecim piętrze. W Warszawie to 36 proc. transakcji

Kryterium cenowe wciąż pozostaje najważniejszym czynnikiem podczas wyboru mieszkania na krajowym rynku nieruchomości. Ogromne znaczenie zyskują także lokalizacja, dobra komunikacja z centrum oraz standard lokalu. Najpopularniejsze są nadal metraże od 40 do

Wiadomości 0 Comments

Lata 2025–2030 mogą być trudne dla systemu emerytalnego

W 2060 roku na jednego emeryta będzie przypadać tylko dwóch pracujących. Zabezpieczyć emerytury po 2020 roku miał Fundusz Rezerwy Demograficznej. Choć wpływy do Funduszu są wyższe niż wydatki, to środki

1 Comment

  1. milena
    05 lutego, 15:00 Reply
    Ja to w ogóle nie brałabym pożyczki żadnej, bo każdy dobrze wie, że później trudno jest się z niej wyciągnąć.

Zostaw odpowiedź