Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

W ostatnim czasie znacznie zmieniło się podejście korporacji do kwestii ubioru. Każda firma wprowadza odrębne przepisy dotyczące konkretnych kolorów ubrań, krojów i połączeń różnych części garderoby. Czasami przedsiębiorstwa sponsorują jednolite stroje, żeby zadbać o wygląd i dobrą opinię działalności. Jak ewoluowała sytuacja polskich pracowników w kwestii ubierania się do pracy?

Tak naprawdę dopasowanie stroju do sytuacji zależy od osobistych przyzwyczajeń lub ustaleń ustalonych przez pracodawcę. Jeszcze parę lat temu każdy ubierał się na własną rękę i przychodził na zawodowe spotkania zgodnie z własnym wyczuciem.

Jednak wraz z przyrostem młodych firm i rozwojem już istniejących wybieranie dresscodu stało się jedną z bardziej istotnych kwestii dla przedsiębiorstwa. Według analiz prowadzonych jakiś czas temu Polacy przywiązują coraz większą wagę do zawartości swojej garderoby oraz inwestują w lepsze jakościowo i gatunkowo ubrania.

Pod obserwacją znajdują się doradcy finansowi, prawnicy, bankowcy, przedstawiciele dużych firm i korporacji. Wymaga się od nich nienagannej prezencji i dobrych manier. Kobiety powinny ubierać się skromnie (zwykle garsonka, żakiet, biała koszula, ciemne spodnie lub spódnica), nie odsłaniać nóg i dekoltu oraz nosić małą biżuterię i nienachalny makijaż. Natomiast mężczyźni zobowiązani są do wybierania garnituru, dobrze skrojonych koszul i dyskretnych dodatków (zbyt drogi zegarek nie zawsze robi dobre wrażenie).

W coraz popularniejszy trend włączają się również Polacy. Zdecydowanie nie różnią się od podwładnych w pozostałych państwach europejskich i umieją ubrać się stosownie do okazji. Oprócz tego wykazują się dużą intuicją i dystansem w dobieraniu odpowiedniej garderoby.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?
Next Jakie kary za brak OC?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Jak znaleźć dobrą lokalizację dla firmy?

Wielu początkujących właścicieli ma kłopoty ze znalezieniem idealnej lokalizacji dla założonej firmy. Zazwyczaj jednak możliwości finansowe wygrywają ze zdrowym rozsądkiem i taktyką marketingową. Jak znaleźć siedzibę, żeby wypełniania podstawowe potrzeby

Mała firma 1Comments

Czy odpowiednia atmosfera w miejscu pracy jest ważna?

Akcje prowadzone od wielu lat wskazują, że dla pracowników ogromne znaczenie ma odpowiednia atmosfera. Nawet wynagrodzenie nie odgrywa dla podwładnych tak wielkiej roli jak uporządkowane stosunki z współpracownikami i kierownikiem.

Mała firma 2 komentarze

Czy podwładny może porzucić pracę?

W zgodzie z prawem zatrudniony na podstawie umowy o pracę, który nie ma ochoty kontynuować współpracy, powinien złożyć wypowiedzenie i przeczekać umowny czas. Bywają jednak sytuacje, w których podwładny porzuca

Mała firma 0 Comments

Czym jest internetowa księga wieczysta?

W Polsce funkcjonuje baza ksiąg wieczystych, które prezentują stan prawny wszystkich nieruchomości w kraju (około 19 mln), dane właściciela oraz inne istotne wiadomości. To świetne rozwiązanie dla osób, które planują

Mała firma 0 Comments

Czy wypada przyjaźnić się z przełożonym?

Według przeprowadzonych niedawno badań pracownicy najbardziej cenią w firmie dobrą i rodzinna atmosferę oraz poprawne relacje ze współpracownikami i pracodawcą. Dodatkowo za podstawę skutecznej pracy uważają koleżeńskie relacje z przełożonym.

Firma 1Comments

Pożyczka pod zastaw samochodu

Wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą jako jedną z jej największych wad wskazuje brak zdolności kredytowej. Przedsiębiorcy spotykający się z odmową udzielenie kredytu ze strony banku decydują się na tzw.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź