Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to urządzenie bez którego trudno się dziś obyć przedsiębiorcy. Konsumenci coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę i coraz chętniej korzystają z płatności mobilnych. Jakie korzyści daje instalacja terminala płatniczego w przedsiębiorstwie?

Punkty handlowo-usługowe, w których zamiast terminala płatniczego widnieje tabliczka z informacją „płatność tylko gotówką”, zniechęcają klientów i przyczyniają się do niższych obrotów firmy.

Jak wynika z badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonego pod koniec 2018 roku, 60 proc. badanych preferuje płatności bezgotówkowe, a 31 proc. konsumentów woli płatności gotówką. Zdaniem respondentów, płatności kartą, telefonem komórkowym lub BLIK-iem są szybkie, łatwe i wygodne. Co istotne, 25 proc. badanych twierdzi, że korzysta z gotówki, ponieważ „nie w każdym miejscu można płacić kartą”.

Z badania wynika również, że rośnie świadomość nowych metod rozliczania się tzn. płatności telefonem czy BLIK-iem. Okazuje się, że coraz więcej respondentów korzysta z takich form płatności. Z kolei, jak pokazują wyniki licznych ankiet, klienci, którzy mają możliwość skorzystania z terminala płatniczego, częściej i chętniej robią zakupy. Wydają też wówczas większe kwoty, ponieważ nie ogranicza ich ilość gotówki w portfelu.

Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Istnieją różne rodzaje terminali płatniczych. Są urządzenia standardowe, np. w wersji stacjonarnej lub przenośnej, oraz bezprzewodowe, nowoczesne terminale typu smart. Należy pamiętać, że urządzenie płatnicze powinno być odpowiednio dopasowane do potrzeb konkretnej firmy.

Terminal przenośny jest idealny do takich miejsc jak restauracje, kawiarnie, czyli wszędzie tam, gdzie jest przynoszony do klienta. Urządzenia te mają duży zasięg łączności bezprzewodowej – m.in. przez Wi-Fi lub 3G – co znacznie usprawnia obsługę. Urządzenia stacjonarne są niezawodne i przyjazne w obsłudze. Stacjonarny terminal płatniczy sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje specjalne, wydzielone miejsce do dokonywania płatności. Przykładem może być kasa sklepowa lub recepcja.

Terminal daje wygodę i komfort obsługi klientów. Dzięki niemu środki trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Nie trzeba przechowywać gotówki w kasie, nie ma też ryzyka przyjęcia fałszywych banknotów. Urządzenia płatnicze pozwalają skrócić kolejki, a firma, która oferuje transakcje bezgotówkowe, postrzegana jest jako nowoczesna i przyjazna klientom.

Darmowy terminal płatniczy w programie Polska Bezgotówkowa

Terminale kart płatniczych można otrzymać za darmo w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Zakwalifikować mogą się do niego przedsiębiorcy, którzy do tej pory, lub przez ostatnie 12 miesięcy nie zainstalowali w swoim punkcie terminala płatniczego.

Co więcej, przez 12 miesięcy nie płacą oni prowizji od przeprowadzonych transakcji i zwolnieni są z opłat za obsługę urządzeń. By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać do trzech darmowych terminali płatniczych i wypełnić zgłoszenie. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy urządzenia pod wskazany adres. Więcej szczegółów na temat oferty eService w ramach Polski Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/.

Oferowane w ramach programu terminale umożliwiają dokonywanie płatności nie tylko kartami kredytowymi, debetowymi czy zbliżeniowymi, ale również kartami z chipem i paskiem magnetycznym. Przyjmują ponadto coraz popularniejsze płatności smartfonem i BLIK-iem.

Previous 40 tys. pracowników branży pożyczkowej może stracić pracę
Next Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Chcesz wypromować swój biznes w sieci? Postaw na kampanie Adwords

Jeśli chcesz, aby Twoja firmowa witryna wyświetlała się wysoko w wyszukiwarce, dobrym pomysłem będą kampanie AdWords. To doskonały sposób na to, by dotrzeć do potencjalnych klientów i zbierać wartościowe leady.

Wiadomości 0 Comments

Jak działa Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) ?

IKE, czyli Indywidualne Konta Emerytalne, zostały wprowadzone ustawą z 20 kwietnia 2004 roku. Jest to dobrowolne narzędzie kumulowania dodatkowych oszczędności na czas emerytury oraz sposób na jej zabezpieczenie. Stanowi ono

Wiadomości 0 Comments

Co obejmują ubezpieczenia komunikacyjne?

OC, AC, NNW, Assistance… Jaki jest właściwie zakres ubezpieczeń komunikacyjnych? Przed czym chroni Cię obowiązkowe OC, a w jakich sytuacjach sprawdzają się polisy dodatkowe? Przekonaj się, co wchodzi w ich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post