Jakie urządzenie fiskalne dla biura rachunkowego?

Jakie urządzenie fiskalne dla biura rachunkowego?

Jak wiemy od 1 stycznia 2015 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie posiadania kas fiskalnych. Dotychczasowa lista działalności gospodarczych, na które nałożony był obowiązek posiadania urządzenia fiskalnego, została poszerzona o kolejne zawody. Nowe przepisy objęły właścicieli biur rachunkowych, działalności księgowych, a także doradców podatkowych.

Jeżeli właśnie zakładasz tego typu działalność gospodarczą i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia, nasza firma pomoże Ci w wyborze odpowiedniej kasy fiskalnej, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a także oczekiwania Twojej firmy. Oferujemy szeroką gamę kas fiskalnych oraz drukarek fiskalnych, a także czytniki kodów i drukarki etykiet.

Wybór kasy fiskalnej do biura rachunkowego to bardzo ważny krok, który trzeba dokładnie przeanalizować i przemyśleć. Są podobne do siebie pod względem pełnionej funkcji, a zatem – mają one za zadanie ewidencjonowanie obrotu i kwoty podatku od sprzedaży. A różnią się od siebie tym, że muszą być dostosowane do różnych potrzeb. Dlatego też decydując się na zakup konkretnego urządzenia, powinniśmy dokładnie przeanalizować potrzeby swojego biura głównie pod kątem jego specyfiki.

Kasa a może drukarka fiskalna?

Zanim podejmiemy decyzję, na które urządzenie się zdecydować, omówimy pokrótce oba te rodzaje.
Kasa Fiskalna jest kompletnym systemem służącym do rejestrowania sprzedaży, urządzenie to nie wymaga podłączenia do komputera. Kasy fiskalne nie potrzebują też stałego podłączenia do źródła zasilania, a zatem mogą pracować samodzielnie, zawdzięczają to swoim mocnym akumulatorom. Ważnym elementem jest też to, że baza towarów i usług znajduje się wewnątrz urządzenia. Kasy fiskalne to urządzenia znacznie tańsze niż drukarki.

Jeżeli chodzi o konkretny model warto tu wyróżnić kasy posnet np:
POSNET MOBILE HS EJ – jest to jedna z najmniejszych i najlżejszych kas na rynku, bez trudu zmieści się nawet w kieszeni.
POSNET MOBILE EU – kasa doskonale nadaje się do pracy przenośnej, sprawdzi się nawet w bardzo ekstremalnych warunkach.

Drukarka Fiskalna to urządzenie, które zawsze współpracuje z zewnętrznym systemem sprzedażowo-rozliczeniowym czyli np. z komputerem, który jest wyposażony w odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia sprzedaży. Drukarki Fiskalne znajdują swoje zastosowanie np. w warsztatach samochodowych, które korzystają z takiego właśnie oprogramowania. Niestety są one znacznie droższe niż kasy fiskalne

Oto kilka sprawdzonych modeli:
POSNET TEMO HS EJ – najmniejsza przenośna drukarka na rynku, ma ona bardzo pojemny akumulator. Posiada elektroniczną kopie paragonu.
POSNET THERMAL FV – najpopularniejsza w naszym kraju drukarka fiskalna, idealna do pracy w punktach handlowych i usługowych o dużym natężeniu ruchu

Jak już wiemy drukarka fiskalna działa tylko za pośrednictwem aplikacji komputerowej. Doradca podatkowy czy też księgowy nie pracuje bezpośrednio na drukarce, wystawia paragon fiskalny za pomocą programu, a drukarka służy tylko do drukowania dokumentu. W biurach, w których takie oprogramowanie znajdzie zastosowanie, najlepiej sprawdzi się właśnie drukarka fiskalna. Wszystkie potrzebne nam dane o sprzedaży, naszych klientach oraz obrocie znajdą się w jednym miejscu i w każdej chwili można z nich skorzystać. Jest to duże udogodnienie, a także oszczędność czasu.

Jednak nie we wszystkich biurach księgowych sprawdzi się takie urządzenie. Czasem specyfika pracy księgowego wymaga przemieszczania się z urządzeniem fiskalnym. Wówczas do prowadzenia ewidencji sprzedaży w zupełności wystarczy prosta kasa fiskalna. Tym specjalistom, którzy wystawiają paragony w różnych miejscach czyli w biurze, u klienta bądź na spotkaniach, znakomicie sprawdzą się urządzenia mobilne.

Ile wydać na urządzenie fiskalne?

Drugim pytaniem, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć, jest to ile chcemy za nią zapłacić. Często myślimy o zakupie najtańszej kasy fiskalnej. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie dla księgowego? Niestety wielu użytkowników kas dopiero po fakcie przekonuje się, że nie. Zacznijmy od tego, że często te najtańsze kasy fiskalne są najbardziej skomplikowane i trudne w obsłudze, często też bardzo awaryjne. Zazwyczaj kasy z niższej półki nie są wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonu. Jest to bardzo istotne, ponieważ jak wiemy w 2013 roku powrócił obowiązek przechowywania paragonu, aż przez 5 lat. Trwałość papieru określana jest na około 2 lata, a po tym czasie nadruk przestaje być czytelny. W takiej sytuacji podatnik może mieć spore problemy podczas kontroli skarbowej. Dlatego warto od razu zakupić kasę fiskalną posiadającą funkcję elektronicznej kopi paragonu. Urządzenie to zapisuj kopie w formacie cyfrowym na karcie SD, która jest umieszczona wewnątrz urządzenia.

Jak widzimy warto dokonać przemyślanego wyboru urządzenia fiskalnego. Kasy fiskalne wysokiej jakości, solidne, a przede wszystkim proste w obsłudze i co najważniejsze z modułem elektronicznej kopii paragonu kupimy już za około 1.300 zł. Za taką kwotę można bardzo dobrej jakości kasy posnet. Po odliczeniu przysługującej nam ulgi wydatek zmniejsza się nawet do rzędu 600 zł, a dzięki temu mamy naprawdę dobrą kasę fiskalną w atrakcyjnej cenie, która spełni wszystkie oczekiwania księgowego i posłuży na długie lata.


Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Polscy rewidenci stosują Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej
Next Wymiana walut w e-kantorze – z podatkiem czy bez?

Może to Ci się spodoba

Rozwiązania infrastruktury informatycznej firmy Rittal – co wyróżnia tę firmę?

Nieustanny rozwój technologii informatycznych oraz konieczność przetwarzania coraz większych ilości danych sprawia, że wiele używanych obecnie infrastruktur IT zbliża się do granic swoich możliwości. To niezaprzeczalny fakt, który w praktyce

Inwestycje firm w wykorzystanie surowców wtórnych przynoszą oszczędności i chronią środowisko

Odpady produkcyjne wykorzystywane jako surowce wtórne – to główne założenie gospodarki obiegu zamkniętego. Mądre zarządzanie zasobami ma w dłuższej perspektywie poprawić jakość powietrza, ale też zwiększyć konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Oznacza bowiem

Umowa o dzieło. To powinieneś o niej wiedzieć

Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie nazywane są umowami śmieciowymi. Obecnie ustawodawcy zmierzają do ograniczania nadmiernego wykorzystywania tych umów w relacjach przedsiębiorca – osoba świadcząca pracę, zmieniając przepisy dotyczące „oskładkowania”

BP inwestuje w ofertę spożywczą

Coraz więcej klientów robi zakupy w sklepach na stacjach benzynowych. Ich oferta obejmująca kilka tysięcy produktów konkuruje z osiedlowymi sklepikami czy nawet dyskontami. Na ten segment działalności mocno stawia koncern BP, który

Sage otwiera w Polsce swoje centrum programistyczne

Dobra kondycja polskiego rynku IT przekłada się na rosnące zainteresowanie firm z tego segmentu. Międzynarodowa Grupa Sage otworzyła właśnie w Warszawie nowe Centrum Deweloperskie dla technologii chmurowych. 250 programistów będzie w nim pracować nad

e-Firma i Startup 0 Comments

Rusza nabór do projektu „Akcja Inkubacja”

Innowacje społeczne, o których dużo już mówi się w naszym kraju, to świeże, skuteczne metody rozwiązywania społecznych problemów – sama innowacyjność może w ich przypadku dotyczyć wytwarzanych produktów, sposobu pracy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź