Kiedy firma musi prowadzić pełną księgowość?

Kiedy firma musi prowadzić pełną księgowość?

Sprawnie prowadzona księgowość, to podstawa każdego biznesu. Jest to szczególnie trudne, gdy prowadzimy firmę za granicą. Kogo obowiązuje konieczność prowadzenia pełnej księgowości firmy? Jak sobie z nią poradzić?

Na czym polega pełna księgowość?

Prowadzenie pełnej księgowości, polega na gromadzeniu i ewidencjonowaniu dokumentacji księgowej. Wszelkie przychody i rozchody muszą być skrupulatnie zapisane. Konieczna jest ewidencja aktywów i zobowiązań. Firmy o profilu handlowym muszą także ewidencjonować magazyn. Na koniec okresu rozliczeniowego oblicza się zyski i straty, robi bilanse oraz sporządza deklaracje podatkowe. Następuje to nie z końcem roku kalendarzowego, lecz po roku działalności spółki (dwunastu miesiącach od rejestracji w przypadku spółki limited). Na potrzeby rejestru firm w Wielkiej Brytanii; Companies House, sporządzany jest roczny bilans. Do urzędu skarbowego HMRC spółka będąca płatnikiem VAT, składa rozliczenie od towarów i usług. Rozliczeniu podlegają dywidendy, pensje dyrektorów i pracowników. Kolejnym rozliczeniem są materiały, towary i usługi oraz odbiorcy, których płatności zostały odroczone. Pełna księgowość wymaga rozliczeń z bankami, ewidencji środków trwałych i stanów magazynowych. Za księgowość spółki LTD odpowiedzialność ponosi dyrektor i sekretarz. Cała dokumentacja musi być przechowywana w siedzibie spółki lub miejscu uznanym za odpowiednie przez dyrektorów. W przypadku przeniesienia dokumentacji w inne miejsce, niż siedziba spółki, konieczne jest powiadomienie rejestru firm. Właściwym miejscem jest biuro księgowe, które w każdym momencie może udostępnić ją organom kontrolnym. Dokumentację przechowujemy 6 lat. Jeżeli część dokumentacji znajduje się poza terenem UK, wtedy spółka ma pół roku na jej uzupełnienie.

Księgowość spółki limited w UK.

Prowadzenie pełnej księgowości za granicą nie jest łatwe. Wymaga znajomości przepisów prawnych i podatkowych oraz śledzenia zachodzących w nich zmian. Obowiązuje ona wszystkie spółki limited zarejestrowane w Anglii, Szkocji i Walii. Ponieważ wyniki finansowe spółek są udostępniane publicznie, nie można pozwolić sobie na błędy. W przypadku kontroli, pomyłki grożą konsekwencjami finansowymi. Bez względu na to, czy spółka wykazuje obroty, czy nie, a nawet w przypadku zawieszenia działalności, firma limited zobowiązana jest do prowadzenia pełnej księgowości.

Jak prawidłowo prowadzić pełną księgowość nie będąc rezydentem UK?

Prowadząc spółkę LTD, nie musimy przebywać w Wielkiej Brytanii i posiadać tam fizyczną siedzibę firmy.

„Doświadczony zespół Kancelarii lub biura rachunkowego zapewni prawidłowe, bieżące i rzetelne rozliczenia księgowe oraz prowadzenie terminowych raportów rocznych. Bez konieczności każdorazowej wizyty w Wielkiej Brytanii nasi klienci mogą zajmować się firmą i jej rozwojem, gdy wszystkimi sprawami podatkowymi zajmiemy się my.” – mówi Michał Oprych, koordynator zespołu Tax Angels, dyrektor zarządzający międzynarodową Kancelarią podatkową.

Właściwie wybrana kancelaria podatkowa zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z założeniem spółki, jak też jej księgowością. Nie będziemy musieli śledzić przepisów i zmian w prawie podatkowym. Niewielki miesięczny abonament zapewni nam wsparcie profesjonalistów czuwających nad księgami podatkowymi

Previous Zasady zatrudniania cudzoziemców
Next Filtry do wody jako rozwiązanie do biura - czy to się opłaca?

Może to Ci się spodoba

Połączenie Orlenu i Lotosu może być niekorzystne dla rynku

PKN Orlen chce złożyć do Komisji Europejskiej wniosek dotyczący fuzji z Lotosem do końca 2018 roku lub na początku 2019 roku. Jak wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute, połączenie obu firm jest

Blisko 20 proc. Polaków ma zastrzeżenia do jakości usług

18 proc. klientów ma zastrzeżenia do usług, z których korzysta – wynika z badań Providenta przeprowadzonych z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Ponad połowa z grupy niezadowolonych w takiej sytuacji składa reklamację, 30 proc. poprzestaje na

Firmy działające w internecie skorzystają na zakazie handlu w niedziele

Od marca 2018 roku wejdzie w życie zakaz handlu w część niedziel w roku. Otwarcie większości sklepów dozwolone będzie tylko w dwie niedziele w miesiącu, o ile nie przypadną akurat w jedno ze świąt ustawowo wolnych od pracy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post