Kiedy koniec prac nad ustawą umorzeniową?

Kiedy koniec prac nad ustawą umorzeniową?

W związku z kryzysem gospodarczym wielu przedsiębiorców utraciło płynność finansową i nie płaciło składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ze względu na masowość zjawiska władze postanowiły pochylić się nad sprawą i ubiegać o odroczenie części zadłużeń.

Gdy ustawa wejdzie w życie, wtedy proponowanej ulgi skorzystają właściciele firm, którzy mieli kłopoty z płaceniem w latach 1999-2009, czyli przez 10 lat. To długi okres i zgromadzone kwoty stanowią ogromne obciążenie dla właścicieli przedsiębiorców.

Ustawa umorzeniowa została zasugerowana przez polityków Platformy Obywatelskiej, którzy zainteresowali się losem zadłużonych właścicieli biznesów. Według ustaleń podstawą do abolicji musi być wniosek skierowany maksymalnie do 12 miesięcy od wdrożenia zmian.

O redukcję powinni starać się ci, którzy uprawiają wolny zawód lub otwarli pozarolniczą działalność. Taka sama reguła obowiązuje członków spółek oraz artystów i twórców.

Niestety do dnia dzisiejszego projekt budzi całe mnóstwo kontrowersji i systematycznie jest analizowany przez polityków i specjalistów od ustawodawstwa. Teoretycznie pomysł jest bardzo ciekawy, ale nieustannie pojawiają się nowe pytania związane z umarzaniem składek dla ZUS.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Dla kogo tworzy się regulamin wynagrodzenia?
Next Reklamacja wynajętego samochodu – czy to możliwe?

Może to Ci się spodoba

Kadry 1Comments

ZUS ZLA. Kiedy trzeba dostarczyć zwolnienie lekarskie pracodawcy?

Rok 2015 jest pierwszym rokiem, w którym w życie wprowadza się tzw. e-zwolnienia. Na całkowite wdrożenie systemu informatycznego obsługującego przesył zwolnień bezpośrednio z gabinetu lekarskiego do ZUS oraz pracodawcy trzeba

Jakie składki odprowadza osoba prowadząca działalność i pracująca na etacie?

Często spotykane w Polsce są osoby, które oprócz prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pracują dodatkowo w innym zakładzie pracy. W takim momencie nie mają one obowiązku uiszczania składek na ubezpieczenie społeczne-jeśli

Jak otrzymywać w przyszłości większe emerytury?

Elementem decydującym o wielkości przyszłej emerytury jest zysk osiągnięty z ulokowanych w inwestycjach składek. Jej wartość może wzrosnąć dzięki większemu udziałowi akcji. Jednak inwestując dużą liczbę akcji jednocześnie rośnie ryzyko.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post