Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?

Kiedy przekazywanie emerytury jest wstrzymywane?

Każdy, kto jest w wieku emerytalnym oraz spełnił kilka podstawowych warunków ustawowych, ma prawo pobierać świadczenie emerytalne raz w miesiącu. Są natomiast przypadki, gdy wypłaty mogą zostać zablokowane. Kiedy może nastąpić przerwa w wypłacanie emerytury?

Świadczenie emerytalne jest zatrzymywane, jeśli dochodzi do zignorowania najważniejszych ustaleń prawnych. Głównie wtedy, gdy emeryt jest czynny zawodowo i otrzymuje wynagrodzenie, które stanowi 130% podstawowej płacy.

Emeryt może utracić prawa do emerytury, gdy nie ma dokumentów potwierdzających zasadność wypłacania świadczenia lub legitymuje się fałszywymi dokumentami w celach zarobkowych.

Istnieje także możliwość, że miesięczna należność nie zostanie wydana z innych powodów, na przykład nieprawidłowy numer konta, brak upoważnionego do pobrania świadczenia.

Należy mieć na uwadze, że zablokowanie wypłaty świadczenia może zostać wprowadzone na miesiąc, jednak nie dłużej niż 3 lata. Po upływie okresu kary emerytura będzie przyznawana ponownie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto powinien przygotować sprawozdania finansowe spółki?
Next Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?

Może to Ci się spodoba

Jakie składki odprowadza osoba prowadząca działalność i pracująca na etacie?

Często spotykane w Polsce są osoby, które oprócz prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pracują dodatkowo w innym zakładzie pracy. W takim momencie nie mają one obowiązku uiszczania składek na ubezpieczenie społeczne-jeśli

Kontrola zwolnień lekarskich

Nieuzasadnione zwolnienia to dodatkowe koszty dla pracodawców, dlatego firmy coraz częściej korzystają z możliwości kontroli zwolnień lekarskich przez ZUS. Pomaga ona ustalić, czy pracownik nie wykonuje w tym czasie pracy zarobkowej lub nie przedłuża sobie w ten

Finansowanie składek ubezpieczeniowych dla przedsiębiorcy

Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, w całości regulują swoje składki ubezpieczeń: chorobowego, emerytalnego, rentowego i wypadkowego. Właściciel działalności pozarolniczej z własnych środków pokrywa też wszystkie składki ubezpieczeniowe za osoby, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post