Kiedy wykorzystuje się development center?

Kiedy wykorzystuje się development center?

Często firmy rekrutujące pracowników mają szeroki zbiór testów, badań, klasycznych pytań oraz zadań, które zweryfikują najważniejsze zdolności oraz kompetencje do zajęcia wyznaczonego stanowiska. Wśród wielu ogromnym wzięciem cieszy się development center. Czym się charakteryzuje? Kiedy najlepiej skorzystać?

Na początek warto powiedzieć, że procedura development center stosowana jest w trudnych przypadkach lub wymagających dogłębnej analizy. Innymi słowy nie zawsze sposób ten sprawdzi się w czasie spotkania rekrutacyjnego.

Tak naprawdę development center wykorzystywany jest podczas przyznawania awansów, wskazywania liderów grupy lub naboru na poważne i wysokie stanowisko. Wtedy buduje się specyficzne zadania, które uwypuklą pożądane cechy lub zdemaskują wadliwe skłonności dyskwalifikujące kandydata.

Warto jednak pamiętać, że wyniki testów nie dają gwarancji, że pracownik z najwyższym wynikiem najlepiej sprawdzi się na przygotowanym stanowisku. Zazwyczaj codzienność sprawdza możliwości i niejednokrotnie kompromituje podwładnego.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym charakteryzują się faktury pro-forma?
Next W jakim celu stosuje się fakturę powtarzalną?

Może to Ci się spodoba

Zatrudnienie 0 Comments

Kto może ubiegać się o dodatek dla niepełnosprawnych pracobiorców?

W 2013 roku biznesmeni mogą ubiegać się o zapomogę dla niepełnosprawnych podwładnych. Istnieje jednak jedna zasada: wynagrodzenie musi być przelewane bezpośrednio na rachunek bankowy pracobiorcy. Jeśli właściciel zakładu pracy przekaże

Zatrudnienie 0 Comments

Czym jest Krajowy Rejestr Sądowy „KRS”?

Krajowy Rejestr Sądowy zajmuje się gromadzeniem informacji o przedsiębiorstwach, stowarzyszeniach, fundacjach i podmiotach zadłużonych. Został powołany ponad 12 lat temu i sprawnie działa do dziś. W jakim celu stosuje się

Zatrudnienie 0 Comments

Czy zbieranie notatek służbowych jest konieczne?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest rzetelna ocena swoich podwładnych oraz poprawa efektywności pracy. Jeśli zatrudniony wykazuje zachowania niezgodne z przyjętymi zasadami może sporządzić notatkę służbową, która uwypukla i rejestruje błędy pracownika.

1 Comment

  1. Ania
    Sierpień 29, 21:16 Reply
    Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, ponieważ należy sprawdzić kogo się bierze na stanowisko kierownicze. Nigdy po znajomości!

Zostaw odpowiedź