Krajowy Znak Jakości – sposób na wyróżnienie się na rynku

Krajowy Znak Jakości – sposób na wyróżnienie się na rynku

W dobie ogromnej konkurencji, kiedy coraz trudniej rywalizować na rynku ceną produktu lub usługi, istotnym elementem przewagi konkurencyjnej staje się jakość. Najlepiej, jeśli będzie ona poparta uznanym w branży, a co najważniejsze wśród klientów, certyfikatem. Jakie korzyści firmom oferuje Krajowy Znak Jakości – staramy się odpowiedzieć w tekście.

Wyróżnij się albo giń!

Zgodnie z maksymą wyrażoną przez jednego z największych na świecie autorytetów w dziedzinie komunikacji marketingowej, każda firma, która chce odnieść biznesowy sukces, musi się czymś wyróżnić na rynku. W czasie kiedy większość produktów reprezentuje podobny poziom innowacyjności, a optymalizacja kosztów mających wpływ na końcową ceną osiągnęła swój maksymalny poziom, jedynym elementem pozwalającym na wyróżnienie się na rynku jest jakość. Najlepiej jeszcze, gdy będzie ona potwierdzona jakimś uznanym w branży i wśród klientów certyfikatem jakości. Takim właśnie jest Krajowy Znak Jakości. To certyfikat przyznawany firmom działającym zgodnie z wysokim standardami etyki i uczciwości. Wszystkie firmy przystępujące do projektu poddawane są dokładnej weryfikacji za pomocą sprawdzonych i uznanych narzędzi analitycznych. To daje gwarancję, że firma aktualnie wytwarza produkty najwyższej jakości lub świadczy usługi najwyższej jakości. Posiadanie jakiegoś certyfikatu jakości powoli staje się obowiązującym standardem. Każda firma, która poważnie myśli, nie tylko o podbiciu rynku, ale także o utrzymaniu się na nim przez dłuższy czas, powinna o tym pamiętać. Szczególnie że takie certyfikaty jak Krajowy Znak Jakości zapewniają szereg korzyści.

Więcej klientów

Dzisiaj, jak nigdy wcześniej, klienci przy wyborze zwracają uwagę na jakość produktów i usług. Dobrze zinternalizowali zasadę, że lepiej kupić raz, a dobrze. Inne powiedzenie w tym zakresie bardziej dosadne mówi, że „mądrego/biednego nie stać na kupno byle czego”. Klienci coraz częściej, poza walorami technicznymi, estetycznymi czy użytecznymi, zwracają także uwagę na jakość. W tym względzie mają zaufanie do uznanych na rynku marek. Wierzą, że za ich produktami stoi doświadczenie i troska o jak najlepsze wykonanie. Tym lepiej, jeśli jakość produktów jest potwierdzona Krajowym Znakiem Jakości. Produkty firm posiadających taki certyfikat, klienci wybierają częściej.  Także podwykonawcy posiadający tego rodzaju wyróżnienie, są lepiej oceniani przez kontrahentów. Wielu przyznaje, że jeśli oferta wielu firm jest na podobnym poziomie, to z reguły wybierają tę, która gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną Krajowym Znakiem Jakości.

Lepsze opinie

Obecnie opinie, to jeden z ważniejszych czynników branych pod uwagę przez klientów przy podejmowaniu decyzji konsumpcyjnych. Ludzie coraz rzadziej kierują się reklamami, za to chętnie kierują się nie tylko opiniami znajomych, ale także osób nieznanych i wszelkiego rodzaju instytutów, organizacji rynkowych i związków branżowych. Wierzą, że jeśli firm została wyróżniona certyfikatem, na przykład Krajowym Znakiem Jakości, to jest warta uwagi i zaufania. Takie firmy są często pierwszym wyborem konsumentów.

Większe zyski

Inwestycja w jakość zawsze się opłaca. Jak mówią eksperci od zarządzania i organizacji pracy, najlepszą inwestycją, jaką firma może poczynić, jest inwestycja w jakość wytwarzanych produktów i świadczonych usług. Ta zawsze będzie zauważona i doceniona przez klientów i kontrahentów. Większa liczba klientów i ofert to przecież zawsze wymierne zyski dla firmy. To także sposób, aby zostać liderem w branży i wkroczyć na nową ścieżkę rozwoju.

Previous Nowe kompetencje na rynku pracy pozwalają podnieść wynagrodzenie nawet o 30 proc
Next Przybywa nieruchomości wynajmowanych na krótki czas

Może to Ci się spodoba

Samochód 1Comments

Samochód firmowy sposobem na zmniejszenie podatku

Jak wiadomo koszta obniżają podatek dochodowy, dlatego warto je generować by w konsekwencji płacić go jak najmniej. Jednym z najbardziej typowych kosztów w większości firm to wydatki na samochód. Koszty

Rekordowy wzrost zatrudnienia

Pierwsze półrocze tego roku było bardzo dobre dla rynku pracy. W drugim kwartale wzrost zatrudnienia wyniósł 2,9 proc., natomiast w skali całego półrocza – 2,7 proc. Zdecydowanym rekordzistą pod tym względem są

Rośnie popularność usług coachingowych w Polsce. Rynek czekają wzrosty

U blisko 80 proc. osób, które skorzystały z coachingu, wzrosła pewność siebie. Niewiele mniej zadeklarowało poprawę relacji interpersonalnych. Coaching wspomaga również życie zawodowe. W Polsce tego typu usługi dopiero zdobywają popularność.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post