Księgowość online – proste i wygodne rozliczanie firmy

Księgowość online – proste i wygodne rozliczanie firmy

Według danych ze stycznia 2018 roku prawie 3 miliony osób w Polsce prowadzą działalność gospodarczą. Każda z nich jest zobowiązana do płacenia podatków oraz składek na ubezpieczenie, a od tego roku również przygotowywania i przesyłania do Urzędu Skarbowego Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Przepisy prawa narzucają przedsiębiorcom dokonywanie comiesięcznych rozliczeń swoich firm. By wywiązać się ze swoich, przedsiębiorcy mogą korzystać z usług biura rachunkowego lub programu on-line do rozliczeń.

Biuro rachunkowe

Firma księgowa może być prowadzona przez jedną osobę lub zatrudniać pracowników specjalizujących się w różnych dziedzinach. Co miesiąc do biura rachunkowego muszą trafić w umówionej formie – papierowej lub elektronicznej – dokumenty związane z zakupami i sprzedażą w danym okresie. Najważniejsza przy wyborze firmy księgowej jest jej renoma na rynku. Nie każdy przedsiębiorca jednak życzy sobie, aby pełna wiedza o nim wydostawała się na zewnątrz. Co więcej, za usługi księgowe trzeba co miesiąc płacić, a często są to niemałe kwoty. Skutecznym rozwiązaniem może być wdrożenie programu, który pozwoli na samodzielnie wykonywanie rozliczeń.

Księgowość w Internecie

Obecnie dostępne są liczne programy on-line do prowadzenia księgowości w firmie. Te proste narzędzia, których obsługa jest intuicyjna, dają możliwość samodzielnego rozliczenia przedsiębiorstwa. Faktury kosztowe są wprowadzane do programu w przyjazny dla użytkownika sposób, a na ich podstawie aplikacja wylicza należne podatki i składki ZUS. Jeśli dokumentów jest niewiele lub będą wprowadzane systematycznie, rozliczenie dokonywane na koniec miesiąca zajmie dosłownie chwilę. Przedsiębiorca, nie ruszając się sprzed ekranu laptopa, może również wygenerować deklaracje VAT-7 oraz plik JPK i wysłać je do Urzędu. Plusem takiego rozwiązania jest znaczne obniżenie kosztów miesięcznych oraz oszczędność czasu – nie trzeba już przygotowywać i zawozić dokumentów do biura rachunkowego. Więcej informacji o tym, jak działa narzędzie do prowadzenia księgowości on-line, można znaleźć na stronie https://www.firmino.pl/ksiegowosc-online/.

Prowadzenie księgowości online to oszczędność czasu i pieniędzy. Proste narzędzia, których obsługa jest intuicyjna, umożliwiają każdemu przedsiębiorcy wygodne dokonywanie rozliczeń z poziomu własnego biurka.

Previous Dobry program kadrowo-płacowy
Next Polacy coraz częściej korzystają z usług assistance

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Więcej firm i projektów otrzyma finansowe wsparcie

Od 2023 wsparcie unijne będzie zdecydowanie mniejsze niż obecnie. Aby wzrost gospodarczy osiągnięty dzięki środkom unijnym był impulsem do dalszego rozwoju, na większą skalę powinny być stosowane instrumenty zwrotne, czyli

Firma 1Comments

Ile zarabia fotograf ślubny?

W ostatnich latach wiele Par Młodych decyduje się na fotografa ślubnego i kamerzystę. Chcą, aby profesjonalista uwiecznić najważniejszy moment w ich życiu. Ile są w stanie zarobić na każdym weselu?

Firma 1Comments

Reklama – efektywnie i efektownie

Reklama to element, który towarzyszy nam na każdym kroku. Mijamy ją idąc do pracy, widzimy w telewizji, doświadczamy jej korzystając z Internetu. Specjaliści od marketingu wiedzą, że przekaz reklamowy powinien

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post