Laptop i monitor – dobrany duet do pracy

Laptop i monitor – dobrany duet do pracy

Lepsza organizacja pracy, bardziej ergonomiczne stanowisko i większa mobilność. To tylko część zalet pracy na laptopie i zdalnym monitorze. Nic dziwnego, że takie rozwiązanie powoli staje się standardem w wielu firmach.

Ergonomia stanowisk pracy jest obecnie niezwykle ważna i stanowi istotną część planowania przestrzeni biurowej. Jednak w sytuacji gdy spędzamy wiele godzin przed ekranem komputera, ważne staje się nie tylko, w jakiej pozycji i na jakim krześle, czy fotelu pracujemy, ale również jak wygląda nasze stanowisko. Dlatego przy coraz popularniejszej w naszych czasach pracy częściowo zdalnej, lub takiej wymagającej regularnych podróży, ze stanowisk w biurach znikają komputery stacjonarne, a pozostają jedynie monitory zewnętrzne. Pracownik otrzymuje za to służbowego laptopa, którego podpina do monitora podczas wizyty w biurze.

Jak podłączyć laptop do zewnętrznego monitora? Rozwiązania są dwa: możesz zrobić to za pomocą kabla HDMI, lub skorzystać ze stacji dokującej. To drugie rozwiązanie jest na tyle popularne i wygodnie, że poświęcimy mu osobny akapit.

Stacja dokująca do laptopa – dlaczego warto z niej skorzystać

Nie musimy za każdym razem podłączać i przełączyć kabli gdy jesteś w biurze, lub domu. Po podpięciu laptopa do stacji dokującej możemy od razu korzystać z drukarki, dodatkowych gniazd USB, czy ładowania. Przy długiej żywotności obecnych baterii czas przy stacjonarnym stanowisku pracy może być wykorzystywany na ładowanie laptopa, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do noszenia ze sobą ładowarki. Koszt stacji dokującej to około kilkuset złotych, ale co oczywiste, są zarówno droższe jak i tańsze modele, które różnią się ilością wyjść lub posiadaniem wbudowanego akumulatora.

Jaka cena takie możliwości

Jak przy każdym sprzęcie komputerowym, jego cena uzależniona jest od podzespołów, ich wydajności i jakości. Możemy kupić zestaw laptop i monitor za mniej niż 2 tysiące złotych, jak i za ponad 20. Pytanie jaki jest nasz budżet i do czego będziemy używać, lub inaczej mówiąc jaki jest nasz zakres obowiązków – mówi konsultant Gigam.pl internetowego sklepu komputerowego. –Specjalizujemy się w laptopach marki Dell, które są niezwykle popularne i często używane do pracy biurowej. Komputer przenośny z serii Vostro lub Inspiron w podstawowej konfiguracji, to kosz około 2,5-3 tys zł do tego monitor za 500 zł i mamy gotowe stanowisko pracy. Oczywiście, powtarzam, że wszystko zależy od potrzeb. Osoba z pracująca z arkuszem kalkulacyjnym ma inne wymagania niż grafik czy programista. Na szczęście na rynku znajdziemy sprzęt dla każdego, w każdym przedziale cenowym – wyjaśnia Piechociński.

Mobilny i wygodny bonus

Laptop zamiast komputera stacjonarnego, to większa mobilność pracownika, bo dzięki temu w nagłych wypadkach może pracować lub wykonać jakieś zadanie z dowolnego miejsca. Na przykład podczas targów, wyjazdu szkoleniowego lub podróży pociągiem. Można traktować go również bonus pozapłacowy. Własny laptop (szczególnie dobrej marki) może być jednym z dodatków i motywatorów dla pracownika.

Previous Wydruk zdjęć z lobos.promo - czy warto?
Next Organizer na biurko - porządek i terminowość

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Dlaczego warto założyć sklep zoologiczny?

Ludzie kochali zwierzęta, kochają i będą kochać – to prawda stara jak świat, która się nie zmieni. Nic więc dziwnego, że właśnie na tym sektorze gospodarki wielu producentów i inwestorów

Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów

Większość polskich firm ma problemy z opóźnieniami w płatnościach za wystawione przez siebie faktury. W przypadku małych podmiotów o relatywnie niskich obrotach mogą one być przyczyną utraty płynności finansowej, a w ostateczności nawet bankructwa. Większość

Innowacje i rozwój w pierwszej piątce priorytetów członków rad nadzorczych

Strategia, rozwój, wyniki, fuzje i przejęcia oraz innowacyjność to kwestie, które według przewidywań członków rad nadzorczych i rad dyrektorów będą miały największy wpływ na ich działalność w następnych dwóch latach. W Polsce znacznie wyżej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post