Na czym polega topgrading?

Na czym polega topgrading?

Duże firmy i korporacje szukają metod na poprawienie efektywności i mnożenie zysków. Aby tak było muszą zatrudniać wykwalifikowany i odpowiednio wydedukowany personel. Jednak wśród wielu aplikujących ciężko wskazać pracownika godnego zaufania. Jedną z metod poszukiwania podwładnych jest topgrading. Jak przebiega i kto go stosuje? Czy naprawdę ułatwia rekrutację?

Na wstępie warto wyjaśnić, że topgrading to sposób gromadzenia mądrych i profesjonalnych pracowników. Składa się z różnych etapów, które są przekształcane i zmieniane na potrzeby wybranego stanowiska.

Wśród popularnych taktyk topgradingowych znajduje się bardzo szczegółowa rozmowa rekrutacyjna, której celem jest zdobycie całej masy wiadomości, które stanowić będą klarowny obraz kandydata. Poza tym prowadzone są testy na inteligencję, charakter, wiedzę związaną z wykształceniem oraz specjalizacją. Od czasu do czasu wdraża się szkolenia, na których obserwator wybiera kreatywne osoby z potencjałem.

Z całą pewnością na topgrading decydują się firmy, które posiadają duże środki na rekrutację. Nie da się ukryć, że zorganizowanie wieloetapowego konkursu na konkretne stanowisko jest dość drogie, ale może przynieść zyski w przyszłości.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak wygląda rozmowa telefoniczna z kontrahentem?
Next Polska Izba Przemysłu Targowego – 20 lat doświadczeń i sukcesów

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy warto używać faksu internetowego?

Wraz z rozwojem nowych rozwiązań technologicznych przedsiębiorcy zaczęli wykorzystywać zdobycze nauki i techniki do prowadzenia swoich działalności. I tym sposobem stare komputery wymieniono na notebooki, kablowe telefony na smartfony, a

Personel 0 Comments

Czy pracodawca chce palącego pracownika?

Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.

Mała firma 0 Comments

Kiedy pracodawca musi przesunąć urlop?

Każdy podwładny przyjęty na podstawie umowy o pracę ma prawo do odbycia urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy od liczby przepracowanych miesięcy lub lat. Czy istnieje opcja przesunięcia urlopu? Kto ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post