Nieruchomości, złoto, antyki czy produkty bankowe – w co inwestować?

Nieruchomości, złoto, antyki czy produkty bankowe – w co inwestować?

Eksperci od finansów są zgodni co do jednego – przechowywanie oszczędności na koncie osobistym, które ma niskie lub zerowe oprocentowanie, to błąd. Znacznie korzystniej jest posiadany kapitał zainwestować, a dzięki temu stopniowo pomnażać majątek. Możliwości jest naprawdę dużo, a każda z nich wiąże się z nieco innym ryzykiem.

Nieruchomości

Zakup nieruchomości traktowany jest przez wiele osób jak jedna z najbardziej bezpiecznych form lokowania kapitału. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji nieruchomości oraz planów zagospodarowania przestrzennego. Nabycie mieszkania w dużej miejscowości, w pobliżu centrum bądź dzielnicy dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta może okazać się dobrym rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi o zarabianie na wynajmie, jak i zyskach w razie sprzedaży takiego lokalu. Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości w celach inwestycyjnych wiąże się też z pewnymi zagrożeniami. W razie braku chętnych na wynajem mieszkania trzeba liczyć się ze stratami. Problem może pojawić się również w sytuacji, kiedy w pobliżu posiadanego budynku powstaną inne inwestycje wpływające negatywnie na jego wartość. Ponieważ zakup nieruchomości wiąże się z niemałym wydatkiem, podjęcie takiej decyzji powinno być dobrze przemyślane, a sam obiekt wybrany z rozwagą.

Złoto

Ten metal szlachetny już od wieków uznawany jest za wartościowy kruszec. Dziś cieszy się on zainteresowaniem osób szukających korzystnych sposobów na zdywersyfikowanie swojego portfela inwestycyjnego. Inwestorzy mogą więc wybrać produkty, które w pełni odpowiadają ich oczekiwaniom, a jednocześnie znajdują się w zasięgu, jeśli chodzi o możliwości finansowe. Warto też wspomnieć, że złoto jest odporne na wahania rynków finansowych i nie traci na wartości.

Oczywiście można zdecydować się także na inne kruszce – srebro inwestycyjne jest nieco tańsze, dlatego sztabki srebra czy srebrne monety bulionowe mogą być ciekawą propozycją dla osób z mniej zasobnym portfelem bądź też chcących urozmaicić ogół posiadanych produktów inwestycyjnych. Złoto inwestycyjne jest dostępne w formie sztabek lub monet bulionowych, jak np. popularny Maple Leaf czy Australijski Kangur dostępny m. in. na https://79element.pl/srebrne-monety-bulionowe/ . Zakup fizycznych metali szlachetnych jest dobrym rozwiązaniem także z powodu wysokiej płynności tego typu produktów. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba, sprzedaż złota nie powinna sprawiać większych problemów, co może mieć miejsce w przypadku poszukiwania kupców nieruchomości. Nabywając metale szlachetne należy jednak zachować ostrożność i nawiązywać współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi dilerami, jak 79th Element, którzy jakość oferowanych wyrobów potwierdzić mogą certyfikatami.

Antyki i przedmioty kolekcjonerskie

Zakup antyków, dzieł sztuki lub przedmiotów kolekcjonerskich to z całą pewnością inwestycja długoterminowa, na której zwrot przyjdzie nieco poczekać. Takie rozwiązanie oczywiście może przynieść korzyści finansowe, jednak w tym przypadku liczy się też specjalistyczna wiedza. Zwykłemu laikowi nie interesującemu się trendami w sztuce trudno będzie wybrać dzieła, które wraz z upływem czasu mają szansę znacznie zyskać na wartości. Można też skorzystać z porady specjalisty dobrze znającego rynek, który doradzi w prace jakich artystów warto inwestować.

Produkty bankowe

Do najbardziej popularnych produktów oferowanych przez bank, które pozwalają powiększać gromadzony majątek, należą z pewnością lokaty. Są one bezpieczne, ponieważ po upływie umowy zawartej z bankiem klient otrzymuje wpłaconą kwotę powiększoną o wypracowane odsetki. Zysk w tym przypadku zależy od kilku czynników, takich jak wysokość umieszczonej na lokacie sumy, jej oprocentowanie czy czas trwania umowy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w związku z niskimi stopami procentowymi wypracowane odsetki raczej nie przyniosą zbyt dużego zysku. Właśnie z tego powodu większym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się fundusze inwestycyjne, udział w nich wiąże się jednak z pewnym ryzykiem.

Previous Pieczątka firmowa flash czy automatyczna – którą wybrać?
Next Polska umacnia swoją pozycję lidera stolarki okiennej w Europie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polscy konsumenci nie polegają na znanych markach. Tylko 28 proc. z nich uważa, że to gwarancja jakości

Dla 71 proc. konsumentów jakość produktu jest najważniejszym kryterium zakupowym. Choć niewiele wiedzą o procedurach certyfikacji, to robi na nich wrażenie informacja, że dany produkt został przebadany. Na drugim miejscu jest

Wiadomości 0 Comments

Google od czerwca zablokuje reklamowanie kryptowalut

W ubiegłym roku z platformy Google usunięto 3,2 mld reklam – dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Z tego ok. 130 mln stanowiły reklamy, które pozwalały przestępcom na kopanie kryptowalut przy wykorzystaniu

Wiadomości 0 Comments

Deweloperzy czekają na szczegóły programu Mieszkanie Plus

Ogłoszony przez rząd program Mieszkanie Plus nie powinien mieć dużego wpływu na rynek deweloperski – oceniają przedstawiciele RED Real Estate Development. Ich zdaniem klienci, których stać na zakup mieszkania lub mają zdolność

1 Comment

  1. Tomasz.N
    Marzec 12, 07:58 Reply
    Oczywiście w antyki. Z czasem jedynie wzrastają na wartości i nie dotyczą ich taki wahania, jakie mają miejsce w przypadku kruszcu. Mi w inwestycjach pomagają zasoby lokalnej firmy http://antyki-senator.pl/ Chętnie lokuję swój kapitał w ich asortymencie.

Zostaw odpowiedź