O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy za granicą?

O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy za granicą?

Wielu obywateli Polski decyduje się na poszukiwanie zatrudnienia za granicą. Głównie dlatego, że nie widzą perspektyw dla siebie i odpowiedniej ścieżki kariery. W dużym stopniu przyciągają ich pieniądze i wizja szybkiego awansu oraz luksusowego życia. Na co uważać i o czym pamiętać podczas wyboru zatrudnienia za granicą?

Osoba zainteresowana pracą musi wybrać jedną z form znajdowania zatrudnienia. Może samodzielnie szukać indywidualnego pracodawcy, który potrzebuje podwładnych na pracę okresową lub na stałe i we własnym zakresie dopełniać wszystkie kwestie formalne. Aczkolwiek dużo większym zainteresowaniem cieszą się pośrednicy, którzy posiadają rozbudowaną bazę ofert oraz organizują grupowe transporty do pracy.

Należy jednak pamiętać, że szukanie zatrudnienia w obu opisanych wyżej przypadkach wiąże się z ogromnym ryzykiem. Głównie dlatego, że często można trafić na oszustów, którzy wcale nie oferują pracy, a szukają taniej siły roboczej lub próbują wykorzystać niewiedzę ludzi.

Należy sprawdzić przyszłego zatrudniającego zza granicy, aby mieć pewność, że posada jest uczciwa, a przełożony wypłaci godziwe pieniądze. W przypadku pośredników pracy trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy mają pozwolenie na świadczenie usług, a przedstawiane propozycje nie są sprawdzane.

Na koniec trzeba zobaczyć jak została sporządzona umowa oraz czy nie posiada haczyków oraz niekorzystnych warunków. Jeśli język jest przeszkodą warto przetłumaczyć dokument, żeby mieć pewność.

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Fundamentalne obowiązki syndyka
Next Kiedy w umowie o dzieło nie jest odprowadzana składka na ubezpieczenie?

Może to Ci się spodoba

Zatrudnienie 0 Comments

Telepraca dla ciężarnych

Ciąża to dla kobiety moment bardzo ważny.przyczyną, dla którego wycofuje się z życia zawodowego, by w całości poświęcić się dziecku. Mimo chęci do rozwoju i dalszej pracy, z powodów zdrowotnych

Kadry 1Comments

Wszystko o umiejętnościach miękkich

Na temat umiejętności miękkich można powiedzieć bardzo dużo. Jednak najczęściej mówi się o nich w odniesieniu do pewności siebie, empatycznych zachowań, zdolności pracy w grupie, bezproblemowym podejściu do życia, komunikacji

Zatrudnienie 1Comments

Na czym polega praca tymczasowa?

Wydawałoby się, że każdy, kto buduje swoją ścieżkę zawodową szuka stabilnego i pewnego zatrudnienia oraz satysfakcjonujących zarobków. Okazuje się jednak, że nie każdy pracownik myśli o trwałej umowie i długotrwałej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post