O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy za granicą?

O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy za granicą?

Wielu obywateli Polski decyduje się na poszukiwanie zatrudnienia za granicą. Głównie dlatego, że nie widzą perspektyw dla siebie i odpowiedniej ścieżki kariery. W dużym stopniu przyciągają ich pieniądze i wizja szybkiego awansu oraz luksusowego życia. Na co uważać i o czym pamiętać podczas wyboru zatrudnienia za granicą?

Osoba zainteresowana pracą musi wybrać jedną z form znajdowania zatrudnienia. Może samodzielnie szukać indywidualnego pracodawcy, który potrzebuje podwładnych na pracę okresową lub na stałe i we własnym zakresie dopełniać wszystkie kwestie formalne. Aczkolwiek dużo większym zainteresowaniem cieszą się pośrednicy, którzy posiadają rozbudowaną bazę ofert oraz organizują grupowe transporty do pracy.

Należy jednak pamiętać, że szukanie zatrudnienia w obu opisanych wyżej przypadkach wiąże się z ogromnym ryzykiem. Głównie dlatego, że często można trafić na oszustów, którzy wcale nie oferują pracy, a szukają taniej siły roboczej lub próbują wykorzystać niewiedzę ludzi.

Należy sprawdzić przyszłego zatrudniającego zza granicy, aby mieć pewność, że posada jest uczciwa, a przełożony wypłaci godziwe pieniądze. W przypadku pośredników pracy trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy mają pozwolenie na świadczenie usług, a przedstawiane propozycje nie są sprawdzane.

Na koniec trzeba zobaczyć jak została sporządzona umowa oraz czy nie posiada haczyków oraz niekorzystnych warunków. Jeśli język jest przeszkodą warto przetłumaczyć dokument, żeby mieć pewność.

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Fundamentalne obowiązki syndyka
Next Kiedy w umowie o dzieło nie jest odprowadzana składka na ubezpieczenie?

Może to Ci się spodoba

Zatrudnienie 0 Comments

Kto może ubiegać się o dodatek dla niepełnosprawnych pracobiorców?

W 2013 roku biznesmeni mogą ubiegać się o zapomogę dla niepełnosprawnych podwładnych. Istnieje jednak jedna zasada: wynagrodzenie musi być przelewane bezpośrednio na rachunek bankowy pracobiorcy. Jeśli właściciel zakładu pracy przekaże

Zatrudnienie 0 Comments

Kadra w firmie najważniejsza?

Zakładając własną firmę należy pomyśleć o dokładnym biznesplanie. Powinno się wiedzieć czego się oczekuje, precyzyjnie przeanalizować wszystkie zalety i przeciw oraz opracować taktykę. Skoncentrujmy się na fragmencie, która przedstawia hierarchię

Zatrudnienie 0 Comments

Pracodawcy poszukują studentów i osób tuż po studiach

Niskie bezrobocie sprawia, że przedsiębiorstwa coraz chętniej przyjmują do pracy osoby młode, studentów ostatnich lat oraz absolwentów tuż po szkołach, bez doświadczenia. W I kwartale liczba ofert staży i praktyk kierowanych do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post