O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy za granicą?

O czym pamiętać przed rozpoczęciem pracy za granicą?

Wielu obywateli Polski decyduje się na poszukiwanie zatrudnienia za granicą. Głównie dlatego, że nie widzą perspektyw dla siebie i odpowiedniej ścieżki kariery. W dużym stopniu przyciągają ich pieniądze i wizja szybkiego awansu oraz luksusowego życia. Na co uważać i o czym pamiętać podczas wyboru zatrudnienia za granicą?

Osoba zainteresowana pracą musi wybrać jedną z form znajdowania zatrudnienia. Może samodzielnie szukać indywidualnego pracodawcy, który potrzebuje podwładnych na pracę okresową lub na stałe i we własnym zakresie dopełniać wszystkie kwestie formalne. Aczkolwiek dużo większym zainteresowaniem cieszą się pośrednicy, którzy posiadają rozbudowaną bazę ofert oraz organizują grupowe transporty do pracy.

Należy jednak pamiętać, że szukanie zatrudnienia w obu opisanych wyżej przypadkach wiąże się z ogromnym ryzykiem. Głównie dlatego, że często można trafić na oszustów, którzy wcale nie oferują pracy, a szukają taniej siły roboczej lub próbują wykorzystać niewiedzę ludzi.

Należy sprawdzić przyszłego zatrudniającego zza granicy, aby mieć pewność, że posada jest uczciwa, a przełożony wypłaci godziwe pieniądze. W przypadku pośredników pracy trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy mają pozwolenie na świadczenie usług, a przedstawiane propozycje nie są sprawdzane.

Na koniec trzeba zobaczyć jak została sporządzona umowa oraz czy nie posiada haczyków oraz niekorzystnych warunków. Jeśli język jest przeszkodą warto przetłumaczyć dokument, żeby mieć pewność.

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Fundamentalne obowiązki syndyka
Next Kiedy w umowie o dzieło nie jest odprowadzana składka na ubezpieczenie?

Może to Ci się spodoba

Obcokrajowcy ratunkiem dla polskiego rynku pracy. Potrzebna jest jednak odpowiednia polityka integracyjna

Starzejące się społeczeństwo i rosnąca emigracja sprawiają, że w Polsce w niektórych zawodach zacznie brakować pracowników i szybko rosnąć będzie zapotrzebowanie na pracowników z innych krajów. Dziś wielu obcokrajowców jest zatrudnianych jako opiekunowie osób starszych

Zatrudnienie 0 Comments

Dlaczego umowa zlecenie jest korzystna dla studentów?

Studenci, którzy nie przekroczyli 26. roku życia nie mają przymusu uiszczania składek społecznych. Definiuje to, iż najkorzystniejszą dla nich umową o prace jest umowa zlecenie, która jest także dobrym rozwiązaniem

Zatrudnienie 0 Comments

ZFRON – odzież a wyposażenie stanowiska dla osób niepełnosprawnych

Przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne i korzystający z funduszy ZFRON mogą mieć wątpliwości, które wydatki są uznawane jako pomoc de minis.  Ustawodawca nie wymienił literalnie wydatków kwalifikowanych, a pozostawiając katalog otwarty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post