Pracownicy z Ukrainy – dlaczego warto ich zatrudnić?

Pracownicy z Ukrainy – dlaczego warto ich zatrudnić?

Pracownicy z Ukrainy są coraz częściej zatrudniani przez polskich pracodawców. Nasi wschodni sąsiedzi cieszą się bowiem opinią pracowitych, zmotywowanych do pracy oraz solidnych pracowników. Nic więc dziwnego, że coraz więcej polskich firm decyduje się na zatrudnienie Ukraińców. Przemawia za nim także stosunkowo mała ilość formalności oraz korzyści finansowe dla pracodawcy. Dlaczego warto zatrudnić w swojej firmie pracowników z Ukrainy?

Łatwość zatrudnienia Ukraińców w Polsce

Pracownicy z Ukrainy nie potrzebują specjalnych zezwoleń do wykonywania pracy na terenie naszego kraju. W stosunku do nich obowiązuje bowiem tzw. procedura uproszczona zatrudnienia, a jedyną formalnością, jaką musi dopełnić przyszły pracodawca, jest złożenie oświadczenia o zamiarze zatrudnienia w swojej firmie pracownika z Ukrainy. Warto jednak wiedzieć, że maksymalny czas pracy osoby zza wschodniej granicy nie może być dłuższy niż pół roku (180 dni). Nie jest natomiast wymagane uzyskanie przez Ukraińców pozwolenia na pracę na terenie Polski ani przeprowadzenie testu rynku pracy. Pozwolenie na pracę jest bowiem niezbędne tylko w sytuacji, kiedy pracownicy z Ukrainy zostaną zatrudnieni w naszym kraju na stałe.

Podobny język i bliskość kulturalna Polski i Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju także ze względu na nasze bliskie sąsiedztwo geograficzne i podobną kulturę. Polska i Ukraina mają także bardzo podobny język, dzięki czemu praca z Ukraińcami jest zbliżona do pracy z Polakami. Ukraińcy z łatwością uczą się także naszego języka oraz dobrze komunikują się z pracodawcą i współpracownikami, co pozytywnie wpływa na atmosferę w firmie oraz jakość wykonywanej przez nich pracy.

Pracowitość i silna motywacja do pracy Ukraińców

Pracownicy z Ukrainy w ciągu kilku ostatnich lat zyskali sobie opinię bardzo pracowitych i solidnych osób. Nic więc dziwnego, że tak wielu polskich pracodawców decyduje się powierzyć pracę w swojej firmie właśnie im. Ukraińcy z kolei decydują się na zatrudnienie w Polsce głównie ze względów finansowych, płace w naszym kraju są bowiem znacznie bardziej atrakcyjne niż w ich rodzinnym kraju. Nierzadko pracownicy z Ukrainy mają także na utrzymaniu rodzinę i dzieci, którym regularnie przesyłają część zarobionych przez siebie pieniędzy. Doceniają więc pracę w naszym kraju oraz mają większą do niej motywację. Wielu z nich chętnie bierze także nadgodziny oraz nie ma problemów z pracą w weekendy, aby móc jak najwięcej dorobić do standardowej pensji.

Atrakcyjne dla pracownika i pracodawcy wynagrodzenie

Pracownicy z Ukrainy mają mniejsze wymagania finansowe niż Polacy. Wynika to z różnic ekonomicznych między Polską a Ukrainą oraz niższych stawek oferowanych za naszą wschodnią granicą. Niższe wymagania finansowe są ogromną zaletą pracowników z Ukrainy, gdyż pozwalają pracodawcy zaoszczędzić na kosztach ich zatrudnienia. Wbrew jednak pozorom, proponowane w Polsce zarobki są nadal bardzo atrakcyjne dla Ukraińców. W naszym kraju mogą oni bowiem zarobić ponad dwukrotnie więcej niż na Ukrainie.

Jak widać, jest wiele powodów, dla których polskim pracodawcom opłaca się zatrudniać pracowników z Ukrainy. Sami Ukraińcy także chętnie podejmują pracę w naszym kraju, gdyż pozwala im ona podnieść standard życia oraz poprawić sytuację materialną swoją i swojej rodziny. Z zatrudnieniem Ukraińców wiążą się także duże korzyści dla polskich pracodawców. Zyskują oni bowiem solidnych pracowników, którzy nie mają wygórowanych wymagań finansowych.

Jeśli więc planujesz zatrudnić w swojej firmie Ukraińców, koniecznie sprawdź: pracownicy z Ukrainy w GiGroup. Jest to bowiem sprawdzona agencja pracy, która ułatwi Ci znalezienie odpowiednich pracowników z Ukrainy do Twojej firmy.

Previous Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość i zakupy w internecie
Next Pieczątka firmowa flash czy automatyczna – którą wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Finanse państwa w dobrej kondycji. To zasługa korzystnej koniunktury i lepszej ściągalności podatków

Po pięciu miesiącach roku deficyt budżetowy Polski wyniósł zaledwie 203 mln zł. To ułamek założonej w harmonogramie kwoty 13 mld zł i znacznie mniejszy deficyt niż w maju ubiegłego roku. Mocniej od oczekiwań

Wiadomości 0 Comments

Syntetyczne oleje silnikowe najchętniej wybierane przez polskich kierowców

Syntetyczne oleje silnikowe są największą grupą produktów olejowych w Polsce – mają prawie 16,3 proc. udziału w całym rynku. Segment ten notował największą dynamikę wzrostu na przestrzeni ostatnich 10 lat. Ze względu na

Wiadomości 0 Comments

Gdzie na konferencje w centrum wielkich miast?

Przedstawiamy obiekty w centrum wielkich miast, w których z powodzeniem można zorganizować konferencję. W tym artykule prezentujemy miejsca na konferencje z Katowic, Poznania, Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy. Pełne prezentacje wszystkich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź