Reklamowe oklejanie samochodów

Reklamowe oklejanie samochodów

Dobra widoczność marki w przestrzeni społecznej to jeden z kluczowych czynników decydujących obecnie o skuteczności komunikacji marketingowej. Najtańszym i najprostszym sposobem na zaistnienie na tej płaszczyźnie jest reklama na aucie. Dzięki car wrappingowi można szybko zamienić auta flotowe w nośniki reklamy firmy. Zobacz, jakie możliwości oferuje oklejanie samochodów specjalną folią w marketingu.

Car wrapping

Oklejanie samochodów specjalną folią to dzisiaj bardzo popularne rozwiązanie zarówno wśród firm, jak i miłośników motoryzacji. Car wrapping to nie tylko zmiana koloru nadwozia, ochrona lakieru, ale także możliwość wykorzystania pojazdów flotowych w reklamie. Niezależnie jednak od celu oklejania aut folią, trzeba podkreślić, że jest to zdecydowanie tańsza opcja niż tradycyjne lakierowanie. Dzięki rozwojowi branży car wrappingu, zwiększyła się dostępność usług w tym zakresie, a co za tym idzie i ceny stały się przystępne. I tak na przykład oklejenie auta folią w celu zmiany koloru lakieru jest 2-3 krotnie tańsze niż malowanie w profesjonalnym warsztacie. Wynika to nie tylko z niższej ceny materiałów, ale także niższej pracochłonności. Średnio oklejenie auta folią trwa 3-5 dni (czas oklejenia zależy od wielkości pojazdu i stopnia skomplikowania budowy nadwozia – ilości załamań, przetłoczeń itp.), tyle, co samo przygotowanie auta do lakierowania, a gdzie jeszcze malowanie podkładem, lakierem, a potem suszenie. Trzeba także pamiętać, że lakier swoje właściwości osiągnie dopiero po jakimś czasie, a auto oklejone folią jest gotowe do boju zaraz po wyjeździe ze studia car wrapppingowego. A co najważniejsze efekt wizualny jest nie gorszy, a czasem nawet i lepszy. Wszystko zależy od jakości folii i aplikacji. Ponadto car wrapping w stosunku do lakierowania oferuje o wiele szersze możliwości. Folia może mieć dowolny kolor i fakturę.

Car wrapping w reklamie

Samochody od dawny wykorzystywane były, jako nośniki reklamy. Na początku logotypy marek były malowane na aucie, co było kosztownym przedsięwzięciem, no i nieodwracalnym. Wraz z rozwojem technologii produkcji foli i druku wielkoformatowego reklama zaczęła być naklejana na auta. Obecnie dzięki car wrappingowi firmy mają duże szersze możliwości reklamowego oklejania aut. Coraz częściej projekty reklam tworzone są przy pomocy technologii 3D i specjalnych aplikacji komputerowych. To pozwala na optymalne dopasowanie wielkości logotypów marki do wielkości i specyfiki nadwozia. Im lepsza ekspozycja reklamy na aucie, tym lepsza widoczność. Jak wskazują eksperci, przy dzisiejszych możliwościach technicznych w tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń. Projekt reklamy może mieć dowolny kształt i kolor, a samą folię z nadrukowaną reklamą można przykleić praktycznie na każdy pojazd (auta osobowe, dostawcze, ciężarowe, TIR-y, także cysterny oraz różnego rodzaju pojazdy specjalnego przeznaczenia – dźwigi czy maszyny budowlane).

Korzyści dla firmy

Reklamowe oklejanie samochodów to usługa, dzięki której firmy mogą w szybki, prosty i tani sposób zamienić pojazdy flotowe w nośniki reklamy własnej firmy i dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców.

Reklamowy car wrapping to:

– najtańszy sposób na zaistnienie w przestrzeni miejskiej, przy tej formie reklamy jedynym kosztem dla firmy jest cena wydrukowania folii i jej aplikacji na auto. Firma nie musi płacić za nośniki (np. bilbordy), tymi są firmowe auta, których koszt użytkowania został już przecież uwzględniony w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej.

– skuteczny sposób na zwiększenie zasięgu oddziaływania i dotarcia do różnorodnych grup społecznych, auta firmowe przemierzają o każdej porze dnia i nocy różnymi drogami i ulicami, stoją w korkach i na parkingach, dzięki czemu widzą je nie tylko inni kierowcy, ale także przechodnie i użytkownicy komunikacji miejskiej. Praktycznie nie da się wyeliminować z pola wodzenia aut oklejonych reklamą, gdzie nie spojrzymy, tam jedzie jakiś bus z reklamą. Oczywiście pewne upowszechnienie tej formy reklamy powoduje, że aby się wyróżnić, trzeba postarać się o atrakcyjny projekt reklamy.

– trwałość reklamy, dobrze przyklejona folia, bez większych uszczerbków przetrwa nawet 10 lat. To istotny argument na płaszczyźnie estetyki i wymiernych korzyści finansowych.

– wysoka efektywność (całkowity koszt reklamy to jednorazowy wydatek związany z przygotowaniem projektu i naklejeniem foli, firma nie ponosi kosztów emisji, publikacji i odsłon w sieci).

– wyższa cena odsprzedaży, oklejanie reklamowe aut to proces odwracalny, po zakończeniu leasingu można folię usunąć bez uszczerbku dla oryginalnego lakieru i odsprzedać auto za wiele wyższą kwotę, niż miało to by miejsce w przypadku auta z namalowaną na stałe reklamą lub nietypową barwą lakieru. Przy car wrappingu bus po kilku latach eksploatacji w firmie może powrócić, przynajmniej pod względem wizualnym, do pierwotnego wyglądu – najczęściej do białego koloru. A taki sprzedać można znacznie szybciej i za wyższą cenę.

Podsumowanie

Przestrzeń miejska przepełniona jest reklamami, jednak z uwagi na dynamiczny charakter, samochody, jako mobilne nośniki reklamy charakteryzują się ponad przeciętną skutecznością. Oczywiście najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli uda nam się przyciągnąć uwagę, zainteresować odbiorcę ciekawym i atrakcyjnym wizualnie komunikatem. A taki może nam przygotować tylko profesjonalne studio car wrappingowe, które posiada bogate doświadczenie w tej kwestii.

Artykuł powstał we współpracy z:

Oklejanie aut
Previous Organizujemy udany event! Jak wybrać profesjonalną agencję eventową?
Next Co może dla ciebie zrobić drukarka?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ponad 5 mln emerytów i rencistów dostało już 13. emeryturę z ZUS

Już ok. 5,1 mln osób otrzymało 13. emeryturę. Łącznie dodatkowe świadczenie ma otrzymać blisko 10 mln osób, z czego 8,3 mln z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do końca maja 13. emerytura łącznie z podstawowym

Wiadomości 0 Comments

Google od czerwca zablokuje reklamowanie kryptowalut

W ubiegłym roku z platformy Google usunięto 3,2 mld reklam – dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Z tego ok. 130 mln stanowiły reklamy, które pozwalały przestępcom na kopanie kryptowalut przy wykorzystaniu

Wiadomości 0 Comments

Panel Menadżera, czyli dostęp do informacji zbieranych w systemie ERP

Zintegrowany system ERP umożliwia gromadzenie spójnych danych i przetwarzanie ich w informacje wspomagające proces podejmowania decyzji. Jest to ważny element doskonalenia procesów produkcyjnych i procesów zarządzania. Aby móc skutecznie zarządzać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post