Ryzyko działania franczyzy

Ryzyko działania franczyzy

Franczyza, czyli pewien rodzaj dzielenia się na ściśle określonych zasadach swoją firmą, obarczona jest ogromnym ryzykiem.

Najczęstszym powodem zniknięcia z rynku franczyzodawców jest zły dobór partnerów lub brak funduszy na dalsze inwestycje. Ta forma współpracy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ważnym elementem jest poprawne wykonanie testów pilotażowych- elementu sprawdzającego możliwości utrzymania się na rynku. Takie badanie nie wykonuje się jednego dnia, potrzeba czasu by zbadać zdolności reagowania nowej firmy na zmiany w gospodarce.

Zakładający franczyzę inwestują spore środki, dlatego odnalezienie partnerów, którzy wykupią licencje jest niezbędne dla korzystnego wyniki finansowego. Często pod presją czasu nie bada się wiarygodności klienta, podpisując z nim umowę współpracy. Nie należy bagatelizować tego faktu, ponieważ wybór partnera biznesowego obarczony jest sporym ryzykiem.

Z drugiej strony potencjalny franczyzobiorca także powinien zachować środki ostrożności. Wchodząc w skład korporacji warto analizować:

– dokładna pozycje finansową usługodawcy,

– ocenić wiarygodność badań pilotażowych,

– określić popyt na dane usługi na rynku.

Gwarancją naszego sukcesu nie jest sukces odniesiony przez kogoś innego, nawet jeśli jest takim jak my franczyzobiorcą.

To, czy inwestycja w franczyzę ze strony dawcy jak i biorcy była opłacalna, można określić na przełomie 3 do 5 lat. W wypadku współpracy na usługodawcy spoczywa większa odpowiedzialność utrzymania płynności finansowej, ponieważ ma ona wpływ na inne oddziały działalności w ramach umowy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy szkolenie podwładnych się opłaca?
Next Która umowa o współprace jest najkorzystniejsza?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 3 komentarze

Pierwszy sklep internetowy: jak ułatwić jego start?

Największym wyzwaniem startującego e-biznesu niewątpliwie jest jego promocja, przyciągnięcie jak największej liczby kupujących i osiągnięcie obiecującego poziomu konwersji. Przedsiębiorca oczekuje, że w kanale online będzie efektywnie prowadził sprzedaż, dlatego już

Zakładam firmę 0 Comments

Jak wygląda procedura otwierania fundacji?

Obecnie w kraju funkcjonuje wiele fundacji, które chcą udzielać pomocy pokrzywdzonym. Każda z nich podejmuje odrębny temat, wyznacza sobie bardzo różne cele i buduje sprecyzowany program działania. Czy prowadzenie fundacji

Profesjonalna obsługa w zakresie BHP

Przedsiębiorstwa działające w różnych branżach muszą liczyć się z wieloma normami prawnymi, których spełnienie jest podstawą do właściwego funkcjonowania firmy. W interesie państwa jest egzekwowanie przepisów prawa pracy, natomiast pracodawca

Firma 1Comments

Czy warto założyć agencję banków?

Ze względu na ciągły rozwój rynku bankowego sieci franczyzowe rozbudowują się w zastraszającym tempie. Nowe placówki powstają w niewielkich miejscowościach i na peryferiach większych metropolii. Czy agencja banków jest w

Zakładam firmę 0 Comments

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.

Zakładam firmę 0 Comments

Czy otwarcie firmy transportowej jest kosztowne?

Działania z zakresu TSL, czyli transport, spedycja i logistyka cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie dziwi, więc fakt, iż instytucji transportowych funkcjonuje w Polsce coraz więcej. Jakie są procesy jej działania?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź