Rzeczy których nie możesz zapomnieć jadąc w podróż służbową

Rzeczy których nie możesz zapomnieć jadąc w podróż służbową

Dla niektórych podróż służbowa to budząca ekscytację przygoda, dla innych przykra konieczność, a dla jeszcze innych codzienność. Niezależnie od tego, jakie masz do podróży służbowych nastawienie, zawsze warto dobrze się do nich przygotować. O czym nie możesz zapomnieć? Jak uniknąć niespodzianek podczas podróży? Tego dowiesz się z artykułu.

Przekieruj myślenie z „ja” na „firma”

Przede wszystkim pamiętaj, że podróż służbowa, to nie prywatne wakacje. To jak zaprezentujesz się podczas podróży służbowej jest szczególnie istotne, bo może mieć długofalowe konsekwencje nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego pracodawcy, jesteś bowiem wizytówką swojej firmy. Kiedy już przygotujesz się merytorycznie najlepiej jak umiesz (doszlifujesz prezentację, domkniesz plan szkolenia, opracujesz nową strategię), przejdź do kolejnego etapu przygotowań, którym jest zadbanie o swój wygląd.

Bądź mobilny i schludny

Podróż służbowa to zazwyczaj wyprawa maksymalnie na kilka dni. Zabierz więc niewielką walizkę. Podczas samej podróży ubierz się wygodnie, ale pamiętaj, żeby spakować przede wszystkim stroje formalne w podobnym do siebie stylu, z których będziesz mógł ułożyć kilka kompozycji. I ważna rzecz – zorientuj się czy w miejscu gdzie nocujesz jest żelazko, a jeśli nie to weź je ze sobą (wersja turystyczna wystarczy). Nawet najbardziej szykowna koszula lub sukienka, jeśli będzie pognieciona, przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.

Bądź dobrze zorganizowany

Tym, co bez wątpienia ułatwi Ci przygotowanie do podróży, jest stworzenie listy rzeczy, które powinieneś ze sobą zabrać. W przypadku podróży służbowej warto byś przygotował dwie listy: taką, która obejmie Twoje osobiste rzeczy (np. kosmetyki, leki, ubrania, bieliznę) oraz listę przedmiotów niezbędnych do wykonania zleconego Ci zadania (np. laptop, pendrive, dokumenty, telefon służbowy, ładowarka, wizytówki). Na służbowej checkliście powinny znaleźć się także wszystkie zaplanowane spotkania, nazwiska i stanowiska osób, z którymi masz się zobaczyć oraz cele, jakie chcesz podczas tych spotkań osiągnąć. Dobrym pomysłem jest zrobienie kopii wszystkich notatek, prezentacji, adresów itp. i wrzucenie ich w chmurę lub zgranie ich na pendrive’a (tu przeczytasz na co zwrócić uwagę kupując pendrive’a). Nie rezygnuj też w 100% z papierowych notatników – podróży mogą okazać się niezastąpione.

Przez chwilę bądź pesymistą

Usiądź i pomyśl, co może pójść podczas podróży nie tak, a potem spakuj do walizki wszystko to, co pomoże Ci uniknąć tych kłopotów: telefon z włączonym roamingiem, ładowarka do telefonu, adapter do gniazdka elektrycznego (jeśli wybierasz się np. do USA), powerbank, lekarstwa, zestaw głośnomówiący (jeśli będziesz prowadził samochód). Koniecznie zabierz dokumenty podróżne: bilet, ważny paszport (i jego kserokopię), wizę, dowód osobisty, informacje o rezerwacji noclegów. Niezbędna będzie też gotówka (waluta) lub karta płatnicza. Koniecznie zapisz adres pod jakim masz się stawić. Notatkę zrób w dwóch miejscach, np. w telefonie, wrzuć ją na pendrive’a i koniecznie zapisz na kartce, którą włożysz do portfela. Jeśli jedziesz w egzotyczne miejsce odpowiednio wcześnie zadbaj o wymagane szczepienia. Pomyśl też o wykupieniu ubezpieczenia.

Zadbaj o relaks

Podróż służbowa to praca, i to często bardziej stresująca niż ta wykonywana w siedzibie firmy. Zabierz ze sobą w podróż coś co pozwoli Ci oderwać myśli od tematów zawodowych. Weź ze sobą książkę, a jeśli nie będziesz miał siły na czytanie zgraj przed wyjazdem na pendrive’a ulubioną muzykę lub film. Być może przyda Ci się też jakiś stój, w którym będziesz mógł się zrelaksować, np. poćwiczyć lub popływać. To pomoże odreagować napięcie z całego dnia pracy.

Previous Kredyt gotówkowy na Święta – czy Polacy biorą?
Next Polscy producenci wytwarzają coraz lepsze jakościowo wina mogące konkurować na europejskim rynku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„Zadowolenie gości to nasz priorytet” – Wywiad z Joanną Preisner – właścicielką Hotelu Bacówka Radawa & SPA****

W jednym z wywiadów powiedziała Pani, że tak naprawdę to Pani dzieci: Julka, Olek i Tosia stworzyli HOTEL  Bacówka Radawa & SPA**** . Doradzili, sprawdzili i podrzucili wiele pomysłów, z których dzisiaj

Wiadomości 0 Comments

Dobre perspektywy dla rynku mieszkaniowego

Polski rynek mieszkaniowy stymuluje deficyt, który sięga nawet 3 mln lokali – ocenia Łukasz Borkowski z firmy Atal. Sprzedaż utrzyma się w tym roku na stabilnym poziomie, spowolnić powinna za to dynamika

Wiadomości 1Comments

Wady i zalety prowadzenia kwiaciarni

Otwarcie własnego biznesu nie jest takie proste. Trzeba mieć czas wolny, środki na start oraz ciekawy pomysł. Jeśli zgrają się wszystkie sprawy można osiągnąć naprawdę duży sukces. Czy w dzisiejszych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post