Studia MBA – jak kształtują się wynagrodzenia absolwentów

Studia MBA – jak kształtują się wynagrodzenia absolwentów

Program MBA to nie tylko podnoszenie swoich kwalifikacji – to także sposób na lepsze zarobki. Nie ma w tym niczego dziwnego, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na koszt studiów i wysiłek, jaki muszą włożyć uczestnicy programu w naukę nowych zagadnień.

Studia MBA: czym są? Dla kogo to dobry wybór?

Tytuł Master of Business Administration wciąż jest niezwykle ceniony w świecie biznesu. Na studia mogą aplikować osoby, które mają już wykształcenie wyższe (co najmniej tytuł licencjata) oraz doświadczenie zawodowe (co najmniej trzyletnie). Na ogół są to osoby ambitne, które szybko rozpoczęły pracę i którym zależy na awansie zawodowym lub na przeniesieniu się do innej, bardziej renomowanej firmy. Program studiów MBA obejmuje głównie zagadnienia z zakresu finansów, administracji i zarządzania, a zajęcia są prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem.

Zarobki osób z dyplomem MBA

Studia MBA są uważane za elitarne. Czy takie wyobrażenie idzie w parze z realnymi zarobkami absolwentów programów, czy może jest to jedynie błędny stereotyp? Firma Sedlak & Sedlak przeprowadziła w 2017 r. badanie, w którym wzięli udział również absolwenci studiów MBA. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła ponad 12 tys. zł, przy czym powyżej ¼ ankietowanych przyznała, że zarabia niemal 20 tys. zł miesięcznie (na stanowiskach dyrektorskich). Warto zwrócić uwagę na fakt, że to samo badanie wskazuje na olbrzymią dysproporcję między medianą zarobków magistra a osoby z tytułem MBA – mediana wynagrodzeń dla pierwszej grupy wynosi niecałe 5 tys. zł, czyli ponad dwukrotnie mniej niż mediana osób z tytułem Master of Business Administration. Z badania wynika również, że  osoby zatrudnione w telekomunikacji, które zdecydują się na studiowanie na programie MBA, po ukończeniu studiów zarabiają najwięcej (mediana wynagrodzeń miesięcznych wynosi ponad 15 250 zł). Więcej informacji na temat Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak można znaleźć na stronie https://studiamba.wsb.pl/baza-wiedzy/wynagrodzenia-absolwentow-mba-w-2017-roku.

Artykuł sponsorowany.

Previous Firmowe dane na dysku w chmurze – bezpieczeństwo i wygoda
Next Program Mieszkanie Plus nabiera tempa. Na koniec roku ma być 100 tys. mieszkań

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Transport drobnicowy: rekordowe obroty i ich przyczyny

Polska branża logistyczna nie może ostatnimi czasy narzekać na brak zleceń i okazji do wykazania się – szczególnie jeżeli chodzi o transport drobnicowy. Ten sektor spedycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem,

Wiadomości 0 Comments

Bankowość przyszłości będzie idealnie szyta na miarę

Oczekiwania klientów bankowości elektronicznej skupiają się głównie na wygodzie i bezpieczeństwie. Te preferencje – w połączeniu z konkurencją ze strony fintechów i nowymi regulacjami, jak unijna dyrektywa PSD2 – zmuszają banki do rozwijania usług

Wiadomości 1Comments

Czy warto inwestować w waluty?

Inwestowanie mimo, że wiąże się z pewnym ryzykiem to stale zyskuje na popularności. Już nawet dość młode osoby chcąc zabezpieczyć swoją przyszłość, zastanawiają się nad tym w co najlepiej zainwestować.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post