Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?

Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?

Budynek przedsiębiorstwa to miejsce, w którym przechowuje się ważne dokumenty, pieniądze, sprzęty. W przypadku pożaru, włamania, czy innego niespodziewanego zdarzenia, poniesione straty mogą być ogromne, a niektóre wręcz nie do odrobienia. By im zapobiegać, warto wybrać odpowiedni system zabezpieczeń dla firm.

Na rynku istnieje spory wybór systemów zabezpieczeń dla firm. Decyzja o wyborze zależy od celu, jaki powinien spełniać system zabezpieczeń. Można wybrać różnego rodzaju alarmy antywłamaniowe, czujniki dymne lub monitoring. Warto zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa mogą grozić budynkowi firmy. Często jest to nie tylko włamanie, ale na przykład wandalizm lub zaprószenie ognia. Warto rozważyć to przed zakupem.

Dowiedz się więcej o systemach zabezpieczeń w serwisie Konsalnet. 

Detektory ruchu

Podstawowym zabezpieczeniem przed włamaniem są czujniku ruchu. Ich działanie jest proste – wysyłają promieniowanie podczerwone na określone pole. Jeśli czujnik wykryje zmianę promieniowania w danym polu (gdzie temperatura będzie wyższa od otoczenia), włączy alarm.

Niektóre czujniki ruchu mają pewien margines błędu – alarm może włączyć się na przykład wtedy, gdy w budynku biega kot lub mysz. Warto więc w magazynach lub w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia gryzoni, skorzystać z dokładniejszych czujników ruchu.

Działanie czujników ruchu oparte jest  na falach elektromagnetycznych lub ultradźwiękowych. Detektory na bieżąco monitorują przestrzeń przed sobą i na tej podstawie uruchamiają alarm. Najbardziej zaawansowane urządzenia są wstanie wykryć sylwetkę obiektu i na podstawie modelu zidentyfikować, czy jest to człowiek.

Najbardziej optymalną cenę w stosunku do jakości mają detektory działalności i wtargnięcia. Ich dużą zaletą jest możliwość zamontowania w dowolnym obszarze budynku. Jeżeli na przykład są założone w oknach,  zareagują podczas zbicia szyby. Tutaj wyróżnić można dwa typy czujników:  detektory akustyczne oraz inercyjne, zwane także wibracyjnymi.

Jak wybrać system alarmowy?

Teoretycznie system alarmowy  można stworzyć we własnym zakresie – potrzeba dobrego elektryka i kilku czujek. Warto jednak podkreślić, że samodzielnie wykonany system nie będzie tak dobrym zabezpieczeniem, jak system alarmowy założony przez profesjonalną firmę ochroniarską. Poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, specjaliści są w stanie zapewnić monitoring budynku przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu w każdym przypadku włączenia alarmu odpowiedni patrol zostanie wysyłany na miejsce zdarzenia. Pozwala to zareagować możliwie najszybciej na włamanie, a nie liczyć na to, że syrena alarmu spłoszy potencjalnego złodzieja.

Previous Pożyczki przez internet to mniej formalności
Next Jak połączyć pracę z inwestowaniem na giełdzie?

Może to Ci się spodoba

Firmy szukają oszczędności. Zamiast zwalniać, będą zmieniać procesy zakupowe

Spadające bezrobocie, podwyżki płac i narastające problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że w Polsce kształtuje się rynek pracownika. Przedsiębiorstwa nie mogą optymalizować kosztów związanych z zatrudnieniem, dlatego muszą szukać oszczędności gdzie indziej. Duży potencjał

Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?

Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.

Co trzecia firma planuje w tym roku zainwestować w chmurę

Jak wynika z globalnej ankiety firmy Red Hat, w tegorocznych budżetach działów IT na liście priorytetów są integrowanie danych i aplikacji, inwestycje w usługi chmurowe oraz tworzenie nowoczesnych aplikacji. To duża zmiana względem ubiegłego roku,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post