Szybki kredyt przez Internet – czy zawsze bezpieczny?

Szybki kredyt przez Internet – czy zawsze bezpieczny?

Coraz częściej decydujemy się na kredyty zaciągnięte przez Internet. Jakie są początki udzielania tego rodzaju usług? O co zadbać, aby pieniądze pożyczone na tej drodze były bezpieczne? Sprawdź, zanim zaciągniesz swój kredyt online.

Krótka historia kredytów online

Rok 2010, to wtedy udzielony został w Polsce pierwszy kredyt online, tak podaje portal money.pl . Wówczas wszystkie formalności kredytobiorca mógł sfinalizować bez wizyty w banku. Wystarczył jedynie kontakt e-mailowy z odpowiednim doradcą banku. W ten sposób załatwiano wszelkie ważne kwestie, łącznie z weryfikacją wskazanego rachunku rozliczeniowego do wypłaty środków, czy tożsamości wnioskującego o kredyt.

W latach 2010-2015 większość parabanków zaczęła całkowicie obsługiwać wnioski pożyczkowe klientów i udziela pożyczek online. Wprowadzono przelew weryfikacyjny, w którego tytule wnioskujący potwierdza zgodę na warunki zawarte w umowie. Dominowały wówczas pożyczki krótkoterminowe. Po roku 2015 parabanki zaczęły pożyczać pieniądze w systemie ratalnym, nawet do 120 miesięcy spłaty. Z roku na rok można zaobserwować zainteresowanie tego rodzaju produktami. Czy to dobre rozwiązanie?

Kredyty online – czy istnieje ryzyko?

Aktualnie kredyty Internetowe udzielane są także przez banki, między innymi Santander Consumer Bank. Dlaczego warto zaciągać swoje zobowiązania właśnie u takich znanych podmiotów? Ponieważ mogą pochwalić się opiniami wielu zadowolonych klientów. Posiadają rekomendacje, które budzą zaufanie.

Oprócz zwracania uwagi na renomę banków, klienci, aby mieć pewność, że nie stracą pieniędzy, muszą trzymać się kilku zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze podczas pożyczania pieniędzy przez Internet należy korzystać z własnego sprzętu, takiego, który ma zainstalowany i regularnie aktualizowany dobry program antywirusowy. Po drugie warto pamiętać o tym, aby mieć zawsze najnowszą wersję aplikacji bankowej. Po trzecie hasła do logowania powinny być systematycznie zmieniane, nie mogą też być zbyt łatwe. Po czwarte przezorność! Jest to podstawa, dlatego zaleca się, aby przed wykonaniem przelewu, zawsze sprawdzać, czy mamy przed oczami prawidłowy numer rachunku odbiorcy.

Jeżeli będziesz trzymać się tych zasad, to w znacznym stopniu zredukujesz ryzyko kradzieży twoich pieniędzy z konta, zaciągniętych w ramach kredytu online.

Previous Bezrobocie już znacząco nie zmaleje
Next Gdzie kupić złoto?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 3 komentarze

Pomysły na biznes w branży pralniczej

Założyć pralnię – na pierwszy rzut oka nic prostszego. Wiele osób, zwłaszcza w dużych miastach ma dużo rzeczy, które mogą ulec zabrudzeniu, ale nie mają czasu, aby prać je na

Wiadomości 2 komentarze

Jak uzyskać fundusze unijne na otwarcie działalności?

Własna działalność gospodarcza to ogromne wyzwania i duża odpowiedzialność. Jednak oprócz formalności i załatwiania spraw urzędowych trzeba zdobyć pieniądze niezbędne na start. W ostatnim czasie młodzi przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają

Wiadomości 0 Comments

Ile kosztuje srebro?

Nie da się zaprzeczyć, że kruszce cieszą się sporym zainteresowaniem i to na wielu płaszczyznach. Chodzi tutaj zarówno o kwestie związane z estetyką, a wiec kupowanie złota czy srebra w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post