UE wspiera gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 i OSN.  Zobacz na jakie dotacje mogą liczyć rolnicy w ramach najnowszego PROW 2014 – 2020?

UE wspiera gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 i OSN. Zobacz na jakie dotacje mogą liczyć rolnicy w ramach najnowszego PROW 2014 – 2020?

UE jest jedną z organizacji międzynarodowych, która bardzo poważnie podchodzi do ekologii. Wspiera nie tylko wszelkiego rodzaju innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do ochrony środowiska, ale także inwestuje w odnawialne źródła energii. W najnowszym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich znajdziemy dwa instrumenty w tym zakresie „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” oraz „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN”.

Celem programu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” jest wsparcie rozwoju inwestycji związanych z rolniczym wykorzystaniem łąk i pastwisk oraz produkcją zwierzęcą prowadzoną zgodnie ze standardami ochrony środowiska obowiązującymi na obszarach Natura 2000. To program, który do problemu ekologii podchodzi bardzo szeroko, wpisuje się w ogólną strategię w tym aspekcie, propagowaną od lat przez UE. Jej celem jest zwiększenie stosowania nowych rozwiązań technologicznych w zakresie ochrony środowiska i czystości klimatu we wszystkich sferach życia społecznego.

W ramach tego programu beneficjenci mogą liczyć na wsparcie:

  • 60% kosztów kwalifikowanych operacji dla młodych rolników,
  • 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku innych rolników.

Jeśli idzie o maksymalną kwotę pomocy, która może być udzielona jednemu wnioskującemu na jedno gospodarstwo rolne, to nie może ona przekroczyć:

  • 200 tys. zł na inwestycje niezwiązane z budową i modernizacją budynków inwentarskich,
  • 500 tys. zł w przypadku budowy i modernizacji budynków inwentarskich lub adaptację już istniejących w gospodarstwie zabudowań na budynki inwentarskie.

Z kolei program „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” dotyczy pomocy rolnikom w dostosowaniu gospodarstw położonych na obszarze OSN i prowadzących produkcję zwierzęca. W efekcie gospodarstwa muszą zostać wyposażone w urządzenia do składowania nawozów naturalnych o pojemności (powierzchni) odpowiadającej co najmniej 6 – miesięcznej produkcji nawozów naturalnych w tym gospodarstwie.

System wsparcia obejmuje koszty budowy (a także przebudowy lub rozbudowy) urządzeń przystosowanych do gromadzenia, magazynowania i aplikacji nawozów oraz przechowywania pasz soczystych. Wynosi:

  • 60% kosztów kwalifikowanych dla młodych rolników,
  • 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku pozostałej grupy rolników.

W przypadku tego programu UE wyznaczyła maksymalną kwotę pomocy dla jednego rolnika na 50 tys. zł.


Jeśli chcesz skorzystać z unijnej pomocy przy budowie urządzeń mających na celu ochronę środowiska – napisz. Postaramy się podpowiedzieć, jak aplikować o pomoc!* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wysyłając wniosek wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie (zobacz)
Previous Dotacje unijne przy zalesieniu
Next Urlop na żądanie tylko za zgodą pracodawcy

Może to Ci się spodoba

Publicysta jako przedsiębiorca

Częstą praktyką stosowaną przez publicystów jest tworzenie treści na podstawie umów zlecenie, czy też umów o dzieło. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i korzystne pod względem finansowym.

Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Przetwarzanie danych pozyskiwanych od użytkowników i zarabianie na nich przestało być domeną zastrzeżoną tylko dla firm internetowych. Dołączyły do nich firmy z innych branż, na przykład bankowości, telekomunikacji czy handlu detalicznego. Dzięki wykorzystaniu

Tylko połowa polskich firm jest gotowa na nowe przepisy o ochronie danych osobowych

Od maja 2018 roku, czyli od wejścia w życie nowych unijnych przepisów, kary dla przedsiębiorców za naruszenie ochrony danych osobowych będą znacznie bardziej dotkliwe niż obecnie. Choć na przygotowanie firmy mają coraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post