Wczasy all inclusive w październiku. Gdzie warto wybrać się jesienią?

Wczasy all inclusive w październiku. Gdzie warto wybrać się jesienią?

Październik to idealny moment na wczasy all inclusive – ceny wyjazdów są już znacznie obniżone, w kurortach nie ma tłumów, a w wielu miejscach jest nadal przyjemnie ciepło. Gdzie zatem warto wyjechać? Idealne warunki do plażowania i zwiedzania jesienią można znaleźć na Wyspach Kanaryjskich, w Maroko i Turcji.

Jesienne wczasy all inclusive – najlepsze kierunki

Chcąc złapać trochę złotej opalenizny pod koniec roku, warto rozejrzeć się za ofertami wyjazdów i wybrać ofertę all inclusive na południu Europy i w Afryce (dostępne np. tutaj: https://r.pl/all-inclusive). Takie wczasy mają wiele atutów – począwszy od pięknych hoteli z wszelkimi udogodnieniami, po brak kolejek i tłumów, a także piękną, słoneczną pogodę. Co ważne, by móc wypoczywać na pięknych, gorących plażach, nie trzeba podróżować na drugi koniec świata.

Wczasy na Wyspach Kanaryjskich w październiku

W kilka godzin samolotem można dostać się np. na Wyspy Kanaryjskie, które przyciągają turystów przez cały rok. Oprócz łagodnego klimatu i spektakularnych widoków na Ocean Atlantycki hiszpańskie wyspy oferują wiele atrakcji. Trekking na uśpiony wulkan Teide, wizyta w Siam Parku, zabawa w klubach nocnych Las Palmas, spacer po wydmach czy sporty wodne to zaledwie kilka możliwych form spędzania wolnego czasu na Teneryfie, Gran Canarii czy wyspie Fuerteventura.

Wczasy na Wyspach Kanaryjskich jesienią to także doskonała okazja do plażowania i zwiedzania. Przykładowo na Fuerteventurze temperatury w październiku sięgają 25 stopni, a niebo jest przejrzyste przez cały dzień. Na Teneryfie może być nawet cieplej, a woda w oceanie ma przyjemne 23 stopnie. Co więcej, każda z wysp posiada miejsca z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Ukształtowanie terenu i ich położenie sprawiają bowiem, że można korzystać z uroków windsurfingu i kitesurfingu przez cały rok.

Wczasy w Maroko – doskonały wybór na jesień

Październik to także dobry moment na wakacje all inclusive na zachodnim wybrzeżu Afryki, a dokładnie w Maroko. Jesienią nie ma tam już męczących upałów, ale słońce nadal świeci przez cały dzień, a temperatury sięgają średnio 23 stopni. Panują, więc doskonałe warunki do tego, by poznać barwną i orientalną kulturę tego arabskiego kraju. To właśnie w Maroko można podziwiać budowle, które są świadectwem islamskiej kultury. Kraj skrywa starożytne grobowce, rzymskie ruiny i fortece, a także świątynie i tradycyjne wioski berberyjskie.

Wybrzeże Maroko to także szerokie, piaszczyste plaże i różnorodne krajobrazy z gajami daktylowymi, drzewami pomarańczowymi i pustyniami. W takiej scenerii mieszczą się słynne kurorty, takie jak: Agadir, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością. Warto wybrać się tu na lokalny, arabski targ, odwiedzić Park Narodowy z egzotycznymi gatunkami ptaków. Koniecznie trzeba też spróbować swoich sił w sportach wodnych, takich jak: nurkowanie, narty wodne czy jazda na skuterach.

Luksusowe wczasy w Turcji

Piękną pogodę w październiku można znaleźć także w Turcji. Sezon turystyczny w tym rozległym kraju trwa jeszcze w listopadzie, więc jesienią wciąż można liczyć na moc atrakcji w kurortach, jednak jest w nich zdecydowanie mniej tłoczno niż latem. Wczasy w Turcji to przede wszystkim wypoczynek z najwyższej półki w wygodnych resortach, piękne widoki na malownicze góry i morze, a także bogactwo kultury i historii orientu.

Ofert wczasów all inclusive w Turcji jesienią warto szukać w regionach Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. Właśnie tam znajdują się nowoczesne i najbardziej rozbudowane ośrodki turystyczne, takie jak: Side, Alanya, a także Bodrum czy Marmaris. Co ważne, można liczyć tam na słoneczną, ciepłą pogodę, ponieważ temperatury w Turcji w październiku średnio sięgają 24 stopni Celsjusza. To wszystko sprzyja błogiemu relaksowi na szerokich plażach, kąpielom w ciepłym morzu czy zwiedzaniu. To jednak nie koniec atrakcji. Do zobaczenia są również miasteczka, które skrywają zabytki z czasów antycznych i unikalne dzieła natury, takie jak: Pammukale. Oferty takich wczasów można znaleźć na R.pl.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Jak zachęcić klienta do swoich usług? Nowa aplikacja SoftPOS PeP wspomaga drobnych przedsiębiorców
Next Co wiążę się z pojęciem stomatologii estetycznej?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Po połączeniu dwóch gigantów sektora naftowo-paliwowego na inwestycje trafi 2 mld zł

PERN, regionalny lider logistyki surowcowej, po połączeniu z OLPP, największym w kraju przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych, zapowiada duże inwestycje. W ciągu 4 lat na rozbudowę infrastruktury zbiornikowej, projekty z zakresu automatyzacji procesów

Wiadomości 0 Comments

Deweloperzy czekają na szczegóły programu Mieszkanie Plus

Ogłoszony przez rząd program Mieszkanie Plus nie powinien mieć dużego wpływu na rynek deweloperski – oceniają przedstawiciele RED Real Estate Development. Ich zdaniem klienci, których stać na zakup mieszkania lub mają zdolność

Wiadomości 0 Comments

Co trzeci użytkownik smartfona ma zainstalowaną aplikację mobilną banku

30 proc. użytkowników smartfonów ma zainstalowaną aplikację mobilną swojego banku. Połowa z tych osób korzysta z niej kilka razy w tygodniu, a 10 proc. codziennie – wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Co czwarty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post