Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Szukasz nowego banku albo chcesz założyć konto osobiste? Obecnie banki walczą o nowych klientów, oferując im bardzo atrakcyjne warunki. Wygodna i funkcjonalna bankowość elektroniczna, darmowe lub tanie przelewy online, korzystne warunki skorzystania z innych produktów bankowych, takich jak kredyty online i darmowe konto online. Sprawdź, na co najlepiej zwracać uwagę, analizując różne produkty.

Podstawą w dzisiejszych czasach jest posiadanie konta online. Najlepsze bankowe konto internetowe jest nie tylko tanie w utrzymaniu, ale także zapewnia dostęp do dodatkowych, ciekawych benefitów, takich jak program Cash Back. Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za konkretnym kontem może być też funkcjonalna bankowość elektroniczna, ułatwiająca zarządzanie budżetem i inwestycjami.

Określ swoje potrzeby

Przed wyborem konkretnej oferty, przede wszystkim określ jasno cele, jakim nowe konto online ma służyć.

  • Dostosowanie do Twoich potrzeb – przykładowo, jeśli często wyjeżdżasz zagranicę i wypłacasz gotówkę z tamtejszych bankomatów, postaraj się, aby możliwe było założenie subkonta w obcej walucie i przepięcie do niego karty w prosty i szybki sposób, bez zbędnych procedur. Taka opcja będzie też korzystna, jeśli spłacasz kredyt zaciągnięty w obcej walucie. W ten sposób zaoszczędzisz dużo pieniędzy na przewalutowaniu oraz innych opłatach.
  • Darmowe konto online i przelewy – koniecznie też zadbaj o to, aby Twoje konto online zapewniało dobry dostęp do bankowości elektronicznej oraz miało darmowe wypłaty z bankomatów i przelewy.

Klientom, szczególnie nowym, bank może oferować także inne korzyści – na przykład tanie kredyty online. Wszystko zależy od tego, na jaki produkt się finalnie zdecydujesz.

Zbierz nagrody za lojalność

Argumentem przemawiającym za wybraniem konkretnej oferty banku, może być także dostępność programów Cash Back lub innego rodzaju promocje, na przykład małe upominki i nowe środki w zamian za polecenie konta znajomemu.

Za założenie konta osobistego możesz także otrzymać preferencyjne warunki pożyczek lub korzystne oprocentowanie lokaty terminowej. Dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, dokładnie zapoznaj się z dodatkowymi benefitami, jakie może zaproponować Ci bank.

Takie programy, jak Cash Back, polegają na zwracaniu części wydatków poniesionych na określone cele (na przykład za odzież, benzynę), bądź też za zakupy dokonane w partnerskich sieciach. Banki, które organizują tego typu promocje, oddają klientom indywidualnym nawet kilkaset złotych rocznie. Zwroty następują w wygodnej formie przelewu na konto online.

Może to być zatem atrakcyjna oferta, szczególnie jeśli często chodzisz na zakupy do partnerskich sklepów programu.

Bankowość elektroniczna jako wygodne narzędzie

Bankowość mobilna jest narzędziem ułatwiającym korzystanie z konta osobistego. Umożliwia dostęp do aplikacji mobilnej albo mobilnego serwisu z wykorzystaniem smartfonu, co pozwala Ci zarządzać finansami z dowolnego miejsca.

Jeśli zależy Ci na bezpiecznych przelewach online oraz łatwym dostępie do informacji o nowych środkach na koncie gdziekolwiek jesteś, zainteresuj się aplikacją obsługującą wybrane przez Ciebie konta. Aplikacje mogą mieć też dodatkowe, przydatne funkcjonalności – na przykład managera finansów, który pomoże przeanalizować wydatki oraz planować domowy budżet.

Previous Cyfrowa rewolucja usług finansowych
Next Jak znaleźć tańsze mieszkanie do wynajęcia? Poradnik dla najemców.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rosną ceny polis komunikacyjnych OC

Prognozy branży ubezpieczeniowej wskazują, że w tym roku ceny obowiązkowych polis komunikacyjnych mogą wzrosnąć od 20 do 30 proc. Podwyżki są podyktowane szeregiem czynników, m.in. ubiegłoroczną rekordową – ponad 1 mld

Wiadomości 4 komentarze

Sytuacja na rynku mieszkań w Polsce – czy kredyty hipoteczne pozostaną tanie?

Niskie koszty pieniądza, rządowy program Mieszkanie dla Młodych oraz zwiększona akcja kredytowa banków spowodowały, że 2015 rok był najlepszych jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy w Polsce. Widać to zwłaszcza po

Wiadomości 0 Comments

Pokój hotelowy na własność zyskowną alternatywą dla lokaty bankowej

Niskie oprocentowanie lokat bankowych i inflacja sprawiają, że Polacy masowo wycofują z nich pieniądze i szukają bardziej zyskownych form lokowania kapitału. Coraz popularniejszą alternatywą jest rynek nieruchomości, który jest w bardzo dobrej kondycji. Poza

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post