Jak wybrać skutecznego partnera w handlu nieruchomościami?

Jak wybrać skutecznego partnera w handlu nieruchomościami?

Kiedy podejmujemy dedycję o kupnie lub sprzedaży lokalu, warto podjąć współpracę z doświadczonym biurem nieruchomości. Dzięki pomocy profesjonalistów mamy szansę nie tylko dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów oraz atrakcyjnych ofert zakupu.

Współpraca z agencją nieruchomości pozwoli nam także lepiej przygotować mieszkanie do sprzedania oraz uniknąć kosztownych błędów związanych z naszą nieznajomością aspektów prawnych. Nie bez znaczenia jest także lepsza od naszej, znajomość rynku co przekłada się na odpowiednią wycenę mieszkania na sprzedaż lub domu.

Jak jednak wybrać profesjonalistów w branży? Jakimi przesłankami kierować się poszukując partnera w handlu nieruchomościami? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy znaną w branży agencję Freedom Nieruchomości.

Bądźmy dociekliwi.

Sprawdźmy, ile lat agencja działa na rynku, jaką ma historię? Upewnijmy się, że pośrednictwo w handlu nieruchomościami to jedyna działalność biura. Unikajmy firm, dla których jest to tylko poboczna aktywność. Popytajmy znajomych o opinie, poszukajmy tego, co na temat agencji piszą w internecie inni klienci. Zwróćmy uwagę na to, czy w biurze jest co najmniej jeden licencjonowany agent nieruchomości – zupełnie inaczej do bezpieczeństwa przeprowadzanej transakcji podchodzi osoba, która odpowiada zawodowo za błędy w sztuce, niż która osoba takiej odpowiedzialności nie ponosi.

Ubezpieczenie

Wybierajmy tylko agencje, które posiadają ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Prawda jest taka, że pomyłka może się zdarzyć każdemu, ważne by w razie błędu skutkującego utratą kapitału przez kupującego była możliwość odzyskania środków dzięki ubezpieczeniu właśnie. Jeśli klient przez niedopatrzenie agenta kupi mieszkanie, np. obciążone hipoteką to może dochodzić zwrotu pieniędzy przez ubezpieczyciela. Dlatego też informacja o ubezpieczeniu jest jedną z kluczowych, jakie powinniśmy uzyskać, zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretnym biurem nieruchomości.

Bądźmy ostrożni

Jeśli biuro nieruchomości chce przyjąć nasze mieszkanie lub dom na sprzedaż tylko na podstawie rozmowy telefonicznej i zdjęć przesłanych mailem to znak, że nie mamy do czynienia z profesjonalistami. Kompetentna agencja nieruchomości przed rozpoczęciem oferowania sprawdza dokładnie faktyczny stan lokalu. Coraz częstsze jest także oferowanie przez biura usługi home stagingu, która profesjonalnie przygotowuje mieszkanie lub dom do sprzedaży od strony wizualnej. Dzięki temu nieruchomość sprzedaje się szybciej i sprawniej, dlatego sprawdzić czy brane pod uwagę biuro taką usługę oferuje?

 

Nic za darmo

Jeśli ktokolwiek proponuje nam swoje usługi za darmo – zrezygnujmy ze współpracy, bo niepotrzebnie stracimy tylko czas. Każde renomowane biuro nieruchomości pracuje na podstawie umowy o pośrednictwie i w oparciu o ustaloną prowizję. Umowa musi być w pełni zrozumiała dla klienta, jeśli nie rozumiemy jakiegoś zapisu – pytajmy. Jeśli coś jest dla nas nieakceptowalne – nie podpisujmy takiej umowy lub prośmy o zmianę zapisu. W umowach są niedopuszczalne płatności przed dokonaniem sprzedaży, kary czy płatności, jeśli zrezygnujemy z transakcji. Przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdźmy, co zawiera się w oferowanej usłudze, w jaki sposób oferta będzie prezentowana i gdzie.

Aktualna sytuacja na wtórnym rynku nieruchomości wymaga od agencji niezwykłego wyczucia oraz kreatywności w aktywnej sprzedaży. Ważne by wybrane biuro miało właśnie takie podejście. Bo od samego wystawienia zdjęć w sieci mieszkanie lub dom na pewno się nie sprzeda.

Previous Aplikacje mobilne ułatwiają szukanie pracy. Wypierają gazety i serwisy internetowe z ofertami
Next Najpopularniejsze systemy zarządzania

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zielone osiedla coraz popularniejsze

Cena to wciąż dominujące kryterium wyboru mieszkania. Klienci coraz większą wagę przywiązują jednak do kosztów jego eksploatacji. Takie rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, wykorzystywanie zbieranej deszczówki czy czujniki ruchu mogą obniżyć

Wiadomości 0 Comments

Europejskie banki w słabej kondycji mimo dobrej sytuacji w gospodarce

Mimo coraz lepszych wyników europejskich gospodarek i dobrych nastrojów konsumenckich banki na Starym Kontynencie nie potrafią tego wykorzystać. Bez zmiany podejścia do zarządzania kadrami i zmiany modelu biznesowego po stronie dochodowej nie uda się

Wiadomości 1Comments

7 błędów popełnianych przez sprzedającego mieszkanie

Dom na sprzedaż – tabliczka, która nieodzownie kojarzy nam się z amerykańskimi filmami grozy. For sale nie zawsze musi jednak dotyczyć posiadłości, gdzie demony i duchy biorą górę nad pięknie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post