Zabezpiecz swoją firmę przed pożarem lub włamaniem

Zabezpiecz swoją firmę przed pożarem lub włamaniem

Planując otworzenie biznesu bierzesz pod uwagę wiele czynników. Ale czy pamiętasz o bezpieczeństwie? Ryzykiem dla Twojej firmy jest nie tylko brak powodzenia na rynku. Zagrożeniem są również wypadki losowe, takie jak pożar czy zalanie oraz włamania. Chociaż niemożliwe wydaje się uniknięcie niektórych sytuacji, możesz zabezpieczyć się przed ich konsekwencjami. Sprawdź, jak!

Zabezpiecz swoją firmę

Prowadząc firmę musisz być gotowy na wiele zdarzeń. Przed pożarem i włamaniem możesz zabezpieczyć się montując w siedzibie przedsiębiorstwa odpowiednie drzwi, systemy nawadniające i inne elementy. Jednak jeśli już zdarzy się wypadek, musisz być gotowy na to, by odbudować swój biznes. Umożliwi Ci to ubezpieczenie. W ten sposób zabezpieczysz cały fizyczny majątek oraz swoją płynność finansową. Aby być gotowym na wszelkie możliwości, wybierz ubezpieczenie od zdarzeń losowych oraz odpowiedzialności cywilnej.

Dowiedz się, jak działa bezprzewodowy system alarmowy.

Jakie wybrać ubezpieczenie dla firmy

Ubezpieczając firmę tak naprawdę ubezpieczasz wszystko, co się w niej znajduje. Wchodzą w to nieruchomości, maszyny, urządzenia oraz całe wyposażenie biura czy przedsiębiorstwa. Wyróżniając poszczególne elementy w polisie poniekąd ochraniasz je przed następstwami zdarzeń losowych. Co się do nich zalicza? To wszystkie wydarzenia, na które nie miał wpływu człowiek. Są to awarie zasilania, pożary, zalania i powodzie. Ubezpieczenie nie sprawi, że tego typu sytuacje nie będą miały miejsca, lecz w przypadku niebezpiecznych zdarzeń będziesz miał do dyspozycji fundusze umożliwiające Ci odbudowę firmy i poszczególnych przyrządów, które uległy zniszczeniu. Warto ubezpieczyć firmę także na wypadek włamania lub rabunku. Najlepszym pomysłem jest wybór tak zwanej polisy all risk, która obejmuje wszelkie niebezpieczne i nieprzyjemne zdarzenia.

Przedsiębiorca powinien rozpatrzyć również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pomoże pokryć mu ewentualne szkody wyrządzone trzeciej osobie. Przydaje się ono w przypadku wypadków pracowników lub gdy sprzedawany przez firmę produkt okazał się wywoływać alergię lub w jakiś inny sposób zaszkodził zdrowiu klientów.

Zabezpiecz swoją płynność finansową

Wśród wielu rodzajów polis ubezpieczeniowych możesz wybierać spośród polis specjalistycznych, które chronią przed konsekwencjami szkód mogących wystąpić w danej branży. Należą do nich tak zwane ubezpieczenia techniczne. Działa ono, gdy dla przykładu firma dysponuje licznym i kosztownym sprzętem elektronicznym. Jeśli ten ulegnie awarii, a przechowywane na nim dane ulegną zniszczeniu, polisa pokryje koszty wymiany oraz odzyskania plików.

Inną przydatną polisą jest ubezpieczenie na wypadek utraty zysku. Ta następuje w przypadku, gdy klient okazuje się niewypłacalny lub gdy przedsiębiorca zmuszony jest szybko powiększyć zakres swoich usług by zrealizować dane zamówienie.

O ubezpieczeniu specjalistycznym powinni pomyśleć również przedsiębiorcy korzystający z kredytu bankowego. Swoją płynność finansową mogą zabezpieczyć dzięki polisie bancassurance, która w razie potrzeby pokryje koszty pożyczki.

Previous Co obejmują ubezpieczenia komunikacyjne?
Next Zasady zatrudniania cudzoziemców

Może to Ci się spodoba

Do internetu trafia 30 proc. wydatków reklamowych firm

Reklama internetowa rośnie w siłę. Szacuje się, że w ciągu pięciu lat rynek wzrósł o 50 proc. Udział internetu w łącznych wydatkach reklamowych w Polsce w tym roku sięgnie zaś 30 proc. Choć wciąż jeszcze dominuje

Rewolucja cyfrowa zmienia dotychczasowe modele biznesowe

Łączenie wcześniej niepowiązanych obszarów wiedzy czy różnych działów w ramach jednej firmy staje się koniecznością. Same firmy w pojedynkę często nie są w stanie tego zrobić. Potrzebne jest wsparcie partnera technologicznego, który przeprowadzi firmę

e-Firma i Startup 0 Comments

Reklama w prasie a content marketing – która formę promocji wybrać?

Wielu wydawców i właścicieli sklepów często zastanawia się, czy skupić się na reklamie w internecie czy też promować swoja markę w prasie. Zarówno marketing internetowy jak i prasowy ma swoje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post