Jak zorganizować udany event?

Jak zorganizować udany event?

Event to świetny sposób, aby pokazać firmę z dobrej strony, zaprezentować oferowane przez nią produkty czy też zainteresować nią większą grupę osób. Wiele jednak zależy od dobrej organizacji. Warto stworzyć odpowiedni plan, który pomoże uporać się z tym wymagającym zadaniem.

Przygotowanie wydarzenia mającego na celu promowanie firmy wymaga dobrej organizacji. Spójna koncepcja i oryginalny pomysł to dobry początek, trzeba jednak zadbać również o to, by event został zapamiętany pozytywnie przez zaproszonych gości, niezależnie od tego, czy są to partnerzy biznesowi, pracownicy przedsiębiorstwa czy też dziennikarze. Co zrobić, aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i przyniosło zamierzony cel?

Dobry plan to podstawa

Organizacja eventu może wiązać się z niemałym stresem, zwłaszcza jeśli termin wydarzenia zbliża się dużymi krokami. Aby mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, warto przygotować plan działania. Jedną z najważniejszych kwestii w przygotowywaniu tego typu imprez jest umiejętne połączenie wielu elementów w spójną całość. Wybranie odpowiedniego miejsca, zamówienie cateringu, przygotowanie atrakcji dla zaproszonych gości – wszystko to wymaga wysiłku, ale też pracy zespołowej czy umiejętności przewidywania różnych wydarzeń. Najlepszym sposobem na uniknięcie ewentualnych kłopotów jest stworzenie planu całego spotkania w punktach. Dzięki temu będziemy wiedzieć czym należy zająć się w pierwszej kolejności i ułatwi to oddelegowanie poszczególnych zadań innym organizatorom. Później nie pozostaje nic innego jak realizacja planu.

Zadbaj o spójność

Organizując event należy przede wszystkim wybrać dobry termin. Wiele jednak zależy od tego, co planujemy. Podczas wybierania konkretnej daty oraz miejsca wydarzenia powinno się wziąć pod uwagę jego tematykę – inaczej należy zaplanować konferencję prasową, a inaczej pokaz, wieczorną galę albo warsztaty. Przed wybraniem terminu rozsądnie jest sprawdzić czy w tym samym czasie nie odbywają się inne ciekawe wydarzenia. Kolejna istotna kwestia to wybór miejsca. Atrakcyjna lokalizacja i ciekawy wystrój to jednak nie wszystko – tutaj również ważny jest profil eventu. Tematyka spotkania powinna zadecydować również o ustawieniu sali. Często zdarza się, że trzeba wynająć podesty sceniczne czy inne elementy niezbędne do stworzenia niewielkiej sceny albo wybiegu.

Pamiętaj o informacji

Znając termin i miejsce wydarzenia można poinformować uczestników o nadchodzącym evencie. Najlepszym kanałem jest obecnie internet. Warto więc stworzyć stronę internetową, na której publikowane będą wszystkie informacje dotyczące formularzy rejestracyjnych, opłat czy samego programu spotkania. Pamiętajmy, aby umieszczać na niej wyłącznie aktualne informacje. Oczywiście sama strona internetowa to nie wszystko – zdarza się, że niektórzy nie szukają tego typu wydarzeń, dlatego warto wysłać zaproszenia drogą mailową. Dobrym pomysłem jest też zaproszenie kogoś ciekawego, kto zachęci większą liczbę osób do uczestnictwa w spotkaniu.

Previous Agile Project Management – jak dobrze zarządzać projektami?
Next Biura największych gigantów w branży IT

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 2 komentarze

Niezawodne serwery HP

Jednym z  podstawowych produktów firmy HP są profesjonalne serwery przeznaczone dla firm. Wielu przedsiębiorstwom zależy, aby  szybko i skutecznie osiągać wyniki biznesowe. Jest to możliwe jeżeli firma zdecyduje się na

Wiadomości 4 komentarze

Pożyczki pozabankowe – za ile i dla kogo. Wady i zalety ofert serwisów pożyczkowych

Jeśli szukasz pożyczki, na pewno sprawdzałeś w Internecie, dowiadywałeś się w bankach więc wiesz, jakie są dziś oferty. Zależnie od tego ile potrzebujesz pożyczyć i na jak długi okres, możesz

Wiadomości 12 komentarzy

Prosty sposób na dodatkową gotówkę? Sprawdźmy to!

Designerska sofa, udany urlop z gwarancją wspaniałej pogody, nowy komputer – prawdopodobnie każdy z nas bez problemu wydałby dodatkową gotówkę. Pozostaje jednak odwieczny problem – skąd ją wziąć? Najczęściej wybieramy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post