6 powodów, dla których warto inwestować w podesty przemysłowe

6 powodów, dla których warto inwestować w podesty przemysłowe

Firmy, które uskarżają się na problem z niewystarczającą przestrzenią do składowania towarów, rozważają przede wszystkim dwie opcje: gruntowną przebudowę i powiększenie obiektu lub przeniesienie działalności do większego magazynu. Warto pamiętać jednak, że wysokie hale można uzupełnić o podesty przemysłowe, które przyczynią się do znacznego wzrostu pojemności. Jakie korzyści czekają na przedsiębiorstwa, które zdecydują się na tego typu rozwiązanie?

1.     Łatwość montażu i demontażu

Podesty magazynowe to konstrukcje modułowe, które można dostosować do bieżących potrzeb firmy. Powierzchnie pomostu można powiększać bądź zmniejszać zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń. Warto podkreślić również, że instalacje tego typu można zdemontować całkowicie, odbudowując ponownie w innym miejscu magazynu.

2.     Swobodna organizacja przepływu towaru

Nowoczesny podest przemysłowy doskonale współpracuje z wieloma typami urządzeń, przeznaczonych do transportowania jednostek. W zależności od zastosowanych technologii, pomosty mogą być obsługiwane przez wózki, przenośniki czy dźwigi.

3.     Podesty przemysłowe gromadzą dowolne jednostki magazynowe

Modułowa konstrukcja podestów sprawia, że bez trudu mogą one przechowywać zróżnicowane rodzaje jednostek. Dodatkowa przestrzeń może posłużyć do gromadzenia towarów przechowywanych luzem, na uniwersalnych paletach, w kartonach, a nawet na lekkich regałach paletowych bądź regałach półkowych.

4.     Dowolne możliwości zaaranżowania dostępnej powierzchni

Decydując się na montaż podestów, magazyn zyskuje niemal nieograniczone możliwości zaplanowania przestrzeni zarówno na pomoście, jak i pod nim. W zależności od przyjętego planu, z uzyskanego dodatkowo miejsca można wydzielić ścieżki komunikacyjne oraz strefy składowania.

5.     Liczne wyposażenie dodatkowe

Wzniesione podesty przemysłowe można doposażyć zgodnie z potrzebami firmy. Proces ten obejmuje m.in. dobór odpowiedniego poszycia (przezierne, jednolite stalowe, lub wzmocnionych płyt wiórowych) lub niezbędnych dodatków, takich jak oświetlenie czy instalacja przeciwpożarowa.

6.     Niskie koszty całkowite

Jedną z najważniejszych zalet tego typu jest atrakcyjna cena – podesty przemysłowe generują znacznie niższe koszty niż gruntowna przebudowa lub wzniesienie nowego magazynu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na niezbędne wyposażenie strefy składowania.

O czym należy pamiętać, planując zakup podestów?

Podesty przemysłowe to konstrukcja, która podlega wysokim obciążeniom – warto zadbać, aby zamówiona instalacja cechowała się wysoką trwałością i bezpieczeństwem. Jedną z firm, oferującą kompleksowe projekty i wyposażenie magazynów, jest Nedcon Silesia. Odwiedź stronę internetową firmy Nedcon https://nedcon.pl/produkty/antresole-i-podesty-robocze/ i dowiedz się, jakie korzyści przyniesie Ci inwestycja w podesty przemysłowe.

Previous Jak zostać lektorem języka angielskiego? jakie kursy wybrać?
Next Firma sprzątająca – rozwiązanie nie tylko dla biznesu

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Klient w e-sklepie wydaje średnio cztery razy więcej niż w tradycyjnym. Co 10. zamówienie składane jest przez aplikację mobilną

Klient serwisu internetowego wydaje na każde zakupy czterokrotnie więcej niż w tradycyjnym sklepie. W koszyku coraz częściej znajdują się produkty świeże, a już niemal co 10. zamówienie jest składane za pośrednictwem

Czy czarne złoto to wciąż dobra inwestycja? Rozmowa ze specjalistą firmy brokerskiej TeleTrade – Krzysztof Bucki

Dla wielu osób ropa naftowa, wykorzystywana do produkcji paliw płynnych, jest surowcem numer 1 na świecie. Jej potencjał z czasem rośnie – coraz częściej bowiem wykorzystywana jest do otrzymywania materiałów

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post