Co to są telefony IP? Kiedy mogą okazać się przydatne?

Co to są telefony IP? Kiedy mogą okazać się przydatne?

Telefony IP szybko wypierają te tradycyjne analogowe, zwłaszcza w firmach czy urzędach. Wszędzie tam, gdzie codziennie dzwoni wiele osób, telefonia IP wydaje się bardziej opłacalnym i wygodniejszym rozwiązaniem. Odkryj zalety telefonów IP renomowanej marki Cisco.

Telefonia IP

Telefony IP to najnowocześniejsza technologia w zakresie telekomunikacji. I choć telefony IP pod względem wyglądu nie różnią się zbytnio od telefonów analogowych, to do sprawnego działania nie wymagają sieci telekomunikacyjnej. Działają na bazie sieci komputerowej, a całą infrastrukturą telefoniczną zarządza telefonia VOIP (Voicer over Internet Protocol). Telefony IP wbrew potocznej opinii są łatwe w obsłudze, mają funkcjonalną klawiaturę oraz słuchawkę. Ponadto ich instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych kompetencji informatycznych. W swojej ofercie telefony IP mają najbardziej renomowani na świecie producenci urządzeń komputerowych i telekomunikacyjnych. Sprawdź ofertę telefonów IP firmy Cisco.

Telefonia IP – zalety

Podstawowa zaleta telefonów IP to  niskie koszty połączeń, o wiele niższe niż w przypadku telefonii stacjonarnej.  Wynika to z infrastruktury telefonii IP. Telefony IP działają w oparciu i połączenia internetowe, a także konta użytkowników i adresy SIP. To wszystko sprawia, że utrzymanie telefonu IP jest o wiele tańsze niż zwykłego telefonu analogowego. Koszt utrzymania to tylko ogólna opłata za połączenie internetowe, dodatkowe opłaty występują tylko przy połączeniach zagranicznych.

Wykorzystanie telefonów IP w podmiotach o dużej liczbie użytkowników nie tylko pozwala obniżyć koszty i poprawić jakość połączeń, ale także zapewnia wiele innych korzyści:

Telefony IT działają poprzez indywidualne konta użytkowników bądź adresy SIP, przez co kiedy jeden użytkownik jest zajęty, telefonia zmienia połączenie na kolejną osobę. Dzięki czemu rozmowa może przebiegać między kilkoma rozmówcami. Telefonia IP daje możliwość odbierania połączeń od wielu klientów, w analogowej telefonii każda kolejna osoba, która będzie chciała się do nas dodzwonić, usłyszy sygnał zajętości. Wykorzystując telefon IP mamy możliwość przyjmowania połączeń od większej liczby rozmówców (ta liczba jest uzależniona od modelu telefonu).

– Jakość połączeń – im lepszy zasięg sieci internetowej, tym lepsza jakość połączenia.

– Zasilanie – nowoczesne telefony IP posiadają funkcję zasilania PoE (Power over Ethnernet), co sprawia, że mogą być zasilane energią elektryczną pobieraną za pomocą skrętki do urządzeń peryferyjnych.

– Niska awaryjność – wszelkie problemy z telefonią IP rozwiązywane są za pomocą aktualizacji sieciowych bez potrzeby kontaktu i angażowania zewnętrznej pomocy technicznej.

Telefony IP Cisco

Telefony IP w przeciwieństwie do analogowych oferują szereg funkcjonalności. Obszerna książka telefoniczna, funkcja głośnomówiąca, bezpośrednie połączenia IP bez sip Proxy, wstrzymywanie lub wyciszanie połączeń, intuicyjny interfejs użytkownika, wyraźny i czytelny wyświetlacz oraz komfortowa klawiatura z klawiszami funkcyjnymi i nawigacyjnymi to tylko najważniejsze z nich. Klienci pełną ofertę urządzeń z zakresu technologii IT znajdą na stronie Thomas IT. Firma jest wiodącym w Polsce dostawcą nowoczesnych rozwiązań sieciowych i chmurowych, serwerowych oraz oprogramowania i bezpieczeństwa. Na stronie internetowej Thomas IT zawarta jest rozległa oferta infrastruktury sieciowej Cisco. Ten producent to jeden z wiodących na świecie dostawców telefonów IP. Dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że urządzenia tej marki od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Na uwagę zasługują wszystkie urządzenia Cisco, jednak telefon IP CP-7975G, który posiada duży, podświetlany, łatwy do odczytania kolorowy wyświetlacz ułatwiający dostęp do informacji o komunikacji, spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aparat ten posiada takie funkcje, jak data i godzina, nazwa dzwoniącego, numer telefonu dzwoniącego, wybierane cyfrowo oraz informacje o obecności. Telefon CP-7975G zapewnia bezpośredni dostęp do ośmiu linii telefonicznych (lub kombinacji linii, szybkiego wybierania i bezpośredniego dostępu do funkcji telefonicznych), pięciu interaktywnych klawiszy funkcyjnych, które ułatwiają korzystanie z funkcji i funkcji połączeń.

Podsumowanie

Telefonia IP to doskonałe rozwiązanie dla podmiotów z dużą ilością użytkowników. Dzięki niej można nie tylko zwiększyć funkcjonalność komunikacji, ale także obniżyć koszty połączeń przy jednoczesnej poprawie ich jakości.

Previous Jesteś przedsiębiorcą? Sprawdź, jakie sprawy załatwisz przez Internet
Next Sprzedaż fotobudek - czy to biznes dla Ciebie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Banki inwestują w zaawansowaną analitykę danych

Dzięki zaawansowanej analityce dużych zbiorów danych (big data) banki lepiej poznają zachowania swoich klientów i dostosowują swoją ofertę do ich indywidualnych potrzeb. Pozwalają także bardziej precyzyjnie określić zdolność kredytową klienta. Analityka

Wiadomości 0 Comments

Rating Polski ma perspektywę stabilną. Szanse na jego zmianę lub nie są takie same

Utrzymanie przez Fitch Ratings perspektywy oceny wiarygodności kredytowej Polski na niezmienionym poziomie świadczy o tym, że agencja spodziewa się, że zarówno czynniki negatywne, jak i pozytywne mogą się zbilansować w najbliższych miesiącach. Zdaniem Piotra

Wiadomości 0 Comments

Zmiany w gospodarce Chin zmniejszają wymianę handlową z Afryką

Dla większości afrykańskich krajów Chiny są głównym partnerem handlowym. Niestety, z powodu zmian w chińskiej gospodarce, przestawianej z modelu produkcyjnego na konsumpcyjny, oraz zmniejszenia zapotrzebowania na surowce w Państwie Środka wzajemne relacje słabną. Do tego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post