Czy to dobry moment na kupno Ethereum?

Czy to dobry moment na kupno Ethereum?

Wśród najpopularniejszych altcoinów wskazać trzeba na Ethereum (ETH). Mimo że ta kryptowaluta została wprowadzona stosunkowo niedawno, szybko zyskała na popularności. Czy mimo kryzysu koronawirusa i wywołanego nim zamieszania warto zainwestować w Ethereum?

Kryptowaluta Ethereum – co warto o niej wiedzieć?

Ethereum (lub bardziej precyzyjnie – Ether) to kryptowaluta, którą inwestorzy mogą nabywać od 2015 r. Mimo że jest ona często porównywana z Bitcoinem, to między tymi dwiema kryptowalutami jest więcej różnic niż podobieństw. Dla kryptowaluty Ethereum charakterystyczne jest to, że:

  • jest wykorzystywana przez użytkowników do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji, a programiści płacą nią w sieci Ethereum,
  • jest wykorzystywana w środowisku ICO, czyli do finansowania różnych przedsięwzięć, często start-upów,
  • ma nieograniczoną podaż – to sprawia, że może ona ulegać inflacji.

To, co łączy Ethereum z Bitcoinem, to przede wszystkim fakt, że obie te kryptowaluty są poza kontrolą władz centralnych – zarówno rządy poszczególnych krajów, jak i banki nie mają wpływu na ich kurs.

Sukces Ethereum i fakt, że w krótkim czasie stała się ona popularna, przyczynił się do rozrostu altcoinów. Aktualnie użytkownicy zainteresowani zakupem kryptowalut mają szeroki wybór – szacuje się, że aktualnie liczba kryptowalut przekroczyła już 4000.

Kurs Ethereum – ile w przeszłości trzeba było zapłacić za Ethereum?

Jeżeli spojrzeć na historyczny kurs Ethereum, to wzrost zainteresowania inwestorów tą kryptowalutą jest wyraźny. Aby zakupić Ethereum w grudniu 2016 r., trzeba było zapłacić ok. 8 dolarów. Kilka miesięcy później przekroczona została bariera 10 dolarów, a w kwietniu 2017 r. Ethereum kosztowało już 45 dolarów. Z kolei w styczniu 2018 r. cena wynosiła 1 121 dolarów. Historyczne maksimum tej kryptowaluty osiągnęło jeszcze wyższy poziom, bo ponad 1 448 dolarów.

Czy dane historyczne oraz to, że Ethereum to druga, zaraz po Bitcoinie, kryptowaluta o największej kapitalizacji rynkowej, to czynniki sprzyjające podjęciu decyzji o jej zakupie? Inwestowanie w Ethereum (jak w każdą inną walutę) wiąże się z ryzykiem. Jednocześnie w ciągu dwóch ostatnich miesięcy widoczne jest duże zainteresowanie Ethereum, które wielu użytkowników postrzega jako szansę – w przyszłości ceny tej kryptowaluty ponownie mogą zbliżyć się do wyników historycznych.

Ethereum w czasie pandemii koronawirusa – kupować czy nie?

Koronawirus nie pozostał obojętny na rynek kryptowalut. Mimo że wielu posiadaczy wirtualnych walut było przekonanych, że Bitcoin czy Ethereum są odporne na zmiany zachodzące w światowej gospodarce, to okazało się zupełnie inaczej. Czy dziś kupno Ethereum to dobry pomysł, biorąc pod uwagę, że pandemia koronawirusa spowodowała duże zamieszenie na rynku kryptowalut?

W połowie sierpnia 2020 r. kurs Ethereum wynosił powyżej 400 dolarów i wciąż rośnie. Od połowy lipca do połowy sierpnia 2020 r. wzrost przekroczył 70 proc. Jak zauważają eksperci, wzrosty są odnotowywane przy jednoczesnym wzroście opłat transakcyjnych w blockchainie Ethereum. To z kolei oznacza, że popyt na tę kryptowalutę jest bardzo duży i niekoniecznie wynika wyłącznie z zainteresowania traderów, którzy postrzegają kryptowaluty przez pryzmat możliwego do osiągnięcia zysku.

Czy to dobry moment na zakup Ethereum?

Użytkownicy szukający alternatywy dla Bitcoina z pewnością zainteresują się Ethereum – to kryptowaluta, o której jest od pewnego czasu głośno. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to dobry moment na kupno Ethereum, trzeba przede wszystkim pamiętać, że Ethereum to więcej niż kryptowaluta. Już ten fakt może wpłynąć na opłacalność inwestycji. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że według specjalistów ta kryptowaluta ma duży potencjał wzrostu.

Kto może najwięcej zyskać, kupując Ethereum? Z pewnością inwestorzy zainteresowani długoterminowym inwestowaniem. Dotychczasowe wzrosty cen oraz historyczne wyniki mogą wskazywać, że kurs tej waluty w dalszym ciągu będzie rosnąć. Czy tak się jednak stanie, pokaże przyszłość.

Previous Czym są centra oceny?
Next Finanse a ryzyko prawne, czyli finanse dla prawników

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak połączyć pracę z inwestowaniem na giełdzie?

Niezależnie czy jest to praca na etacie, czy prowadzimy swój własny biznes, wspinanie się na coraz wyższe szczeble kariery lub poszerzanie zakresu własnej działalności zabiera niezwykle duże pokłady czasu. Motywacją,

Wiadomości 0 Comments

Większe zapotrzebowanie na specjalistów w handlu detalicznym

W styczniu 2016 odwiedzalność centrów handlowych była nieznacznie wyższa niż rok wcześniej, choć przybyło nowej powierzchni handlowej. Jeśli nie nastąpią radykalne zmiany prawne, to sytuacja pracowników sektora nie powinna ulec zmianie. Ze

Wiadomości 0 Comments

Rusza budowa nowego systemu informatycznego dla ZUS

Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podjął właśnie decyzję o rozpoczęciu procesu budowy Kompleksowego Systemu Informatycznego 2.0, który ma zastąpić system eksploatowany w ZUS od 20 lat. W informatyce taki okres to kilka epok,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post