Czy warto ubezpieczyć iPhone’a?

Czy warto ubezpieczyć iPhone’a?

iPhone cieszą się coraz większą popularnością. Słynne „jabłka” kupuje bardzo dużo osób, choć tylko niewielka część decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie sprzętu. Czy warto nabyć taką ochronę? Gdzie można wykupić polisę? Sprawdź!

Dlaczego warto ubezpieczyć iPhone`a?

Pewnie wiele osób zadaje sobie to pytanie tuż przed zakupem nowego smartfona. Każdy model różni się nieco ceną, nie da się ukryć, że produkty od Apple nie są tanie. Zdecydowanie należą do najdroższych dostępnych na rynku. iPhone potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Więc dla większości ludzi to nie mały wydatek i długo oszczędzają na wymarzony telefon ozdobiony kultowym logiem w postaci jabłka.

Z pewnością warto ubezpieczyć iPhone`a, choć nie zawsze jest to opłacalne. Koszt zakupu nie jest mały, a o zniszczenie smartfona bardzo łatwo. Wystarczy chwila nieuwagi, albo kradzież i tracimy bardzo cenną rzecz.

Choć trzeba pamiętać, że nie każda gwarancja ubezpieczenia jest taka sama. Niektóre nie obejmują uszkodzeń mechanicznych, czy zalania, a nawet ochrony akcesoriów do iPhone`a. Nie mamy też pewności, że otrzymamy nowy model w zamian za stary sprzęt. Dlaczego? Tu wszystko jest zależne od stopnia uszkodzenia oraz rodzaju, w jaki sposób ono powstało. Dlatego warto dobrze przemyśleć ewentualne dokupienie polisy i sprawdzić ofertę kilku firm. Wnikliwie czytaj warunki umowy, bo nie każda zawiera to samo.

Również jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych awarii, czy kradzieży w ciągu całego roku.

Co ważne masz możliwość ubezpieczyć nie tylko nowy iPhone pochodzący z salonu, albo ze sklepu elektronicznego, ale także używany smartfon od Apple, na przykład z drugiej ręki. Procedura w obu sytuacjach jest podobna, ale oceniany jest ponadto stan urządzenia. Ta usługa jest dostępna jedynie w serwisach online.

Gdzie wykupić polisę dla smartfona?

Masz kilka możliwości ochrony swojego iPhone`a. Możesz zrobić to w jednym z oddziałów  PZU, albo w innej firmie ubezpieczeniowej. Bardzo często od razu przy zakupie telefonu w salonie sieci komórkowej masz taką opcję w kilkunastu wariantach cenowych. Wszystko zależy od czasu, modelu, abonamentu, i czy decydujesz się na dodatkowe formy ochrony – wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę ubezpieczenia smartfona.

Jeśli nie masz czasu na chodzenie do stacjonarnych oddziałów możesz wykupić polisę online.

Taką ma, między innymi serwis iSpot i Simplesurance. Natomiast na ocenapolisa.pl  jest aż kilka rozwiązań, dzięki temu można łatwo porównać ze sobą poszczególne propozycje kilku firm, a na końcu wybrać najbardziej korzystną dla naszego budżetu.

Koszt polisy bywa rozmaity, ponieważ na końcową cenę ma wpływ wiele czynników. Na ten cel trzeba zatem poświęcić nawet kilkaset złotych, niekiedy w granicach tysiąca złotych. To będzie dodatkowa dość spora suma i nie każdy będzie w stanie ją zapłacić. Sam smartfon od Apple ma wysoką cenę, nie wspominając o kosztach ewentualnego ubezpieczenia.

Previous Rodzaje kalendarzy firmowych - co mamy do dyspozycji?
Next Jak zawiesić spłatę rat?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kredyt w CHF – co można zrobić z wysoką ratą?

Czarny czwartek” na rynku walutowym wywołał drżenie serca u wielu kredytobiorców zadłużonych w CHF. W ciągu kilku minut ich zadłużenie oraz raty wzrosły o kilkadziesiąt procent. Niestety w najbliższych miesiącach

Wiadomości 0 Comments

W ciągu 30 lat liczba mieszkańców miast się podwoi

Przez najbliższe 30–40 lat do miast przeprowadzi się 2,5 mld ludzi, czyli infrastruktura miejska podwoi się – mówi prezes Schneider Electric Polska. To stawia przed miastami nowe wyzwania. Już dziś odpowiadają

Wiadomości 0 Comments

Powody, dla których warto zatrudnić pomoc domową

Wsparcie w codziennych obowiązkach domowych jest obecnie w modzie. Rozwój kariery zawodowej, coraz aktywniejsze życie powoduje, że samodzielnie nie zawsze jesteśmy w stanie należycie zadbać o dom. Dlatego też decydujemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post