Czym kierować się przy wyborze miejsca na konferencję?

Czym kierować się przy wyborze miejsca na konferencję?

Organizacja konferencji w dzisiejszych czasach przebiega zupełnie inaczej, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, dzięki czemu wszyscy goście będą zadowoleni ze spotkania. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego miejsca na konferencje? Jakie czynniki sprawiają, że “to” miejsce można uznać za najbardziej właściwie?

Rodzaj konferencji

Zanim zaczniemy wybierać i przeglądać oferty poszczególnych placówek, warto uświadomić sobie, jaki jest cel konferencji. Czy chodzi tutaj o omówienie najważniejszych spraw, np. problemów palących polską medycynę? Czy też chodzi o wprowadzenie nowego zagadnienia, nowych partii materiałów, jak również wyedukowanie uczestników danego spotkania? Czy ma to być szkolenie?

Odpowiadając sobie na to pytanie, będziemy wiedzieć, co też dokładnie jest nam potrzebne, m.in. jakie sprzęty, jeżeli chodzi o prezentację materiałów. Ważny może być również dostęp do stolików, dzięki czemu uczestnicy danej konferencji będą mogli robić notatki, jeżeli chodzi o szkolenie.

Dobry hotel na konferencję

Skoro już mamy cel i przeznaczenie konferencji, to czas sprawdzić poszczególne placówki. Sprawdzając dany hotel, należy dokładnie przestudiować informacje odnośnie do wsparcia technicznego, jak chociażby rzutnik, projektor multimedialny itd.

Ważny jest również dostęp do internetu. Wielu uczestników liczy na to, że podczas spotkania nie będą musieli korzystać z własnej transmisji danych, tylko będą mogli podłączyć się do bezpłatnego WiFi.

Liczy się również estetyka hotelu. W myśl zasady – “jak Cię widzą, tak Cię piszą” – goście konferencji na pewno będą z wielkim zaciekawieniem patrzyć na to, jak wygląda sam hotel i co też oferuje. Jak wyglądają pokoje (jeżeli konferencja będzie trwała dłużej niż jeden dzień)? Jak wygląda hol, recepcja, a nawet restauracja? Obecnie liczy się całościowa estetyka, która jest dowodem na to, że hotel jest wygodny i godnie reprezentuje się w oczach przyjezdnych osób.

Dodatkowe atrakcje w hotelu

Wybierając hotel na konferencję, która ma trwać co najmniej dwa lub trzy dni, warto sprawdzić dodatkowe atrakcje znajdujące się w pobliżu placówki hotelowej. Dzisiaj ludzie po zakończeniu spotkania, będą chcieli się “rozerwać”. Niekoniecznie musi to być od razu impreza, ale przydałoby się, chociażby miejsce, gdzie będzie można wyskoczyć na zapoznawczego drinka. W wielu hotelach znajdują się takie kluby na miejscu.

Jeżeli tego nie ma, to warto sprawdzić, czy w razie czego w pobliżu znajduje się takie miejsce. Oprócz tego można wybrać hotel oferujący sale konferencyjne na mazurach, gdzie przykładowo można zorganizować regaty żeglarskie, rejsy dla chętnych osób itd. Mazury dają ogrom możliwości, które warto wykorzystać, jeżeli tylko jest taka możliwość.

Poza tym zawsze do dyspozycji pozostają miejscowe zabytki, które warto poznać, skoro już się będzie w danym mieście. Dodatkowe atrakcje podnoszą jej atrakcyjność, sprawiając, że więcej osób będzie chętnych do przyjazdu na spotkanie.

Previous Jak zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej w Google?
Next Jak zdobyć dobrą bazę mailingową?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Zadbaj o swoje dokumenty

Dokumenty znajdują się niemal w każdej firmie. Rozrost przedsiębiorstwa może wiązać się z ich przesadnym nagromadzeniem, co z kolei bardzo często doprowadza do chaosu utrudniającego pracę. Sprawdź w jaki sposób

Innowacja wkracza do polskich firm – Business Process Outsourcing

W obliczu zmian jakie wprowadzają obecnie średnie i duże przedsiębiorstwa usługi BPO – Business Process Outsourcing stają się coraz bardziej pożądane. Skupienie się na kluczowych kompetencjach będzie teraz wyznacznikiem zwycięskich

Sukces w biznesie zależy od odwagi i kreatywności

Bez wiary we własne możliwości i kreatywność nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu w biznesie – przekonuje Robert Zagożdżon, przedsiębiorca i coach. Należy również żyć w zgodzie ze sobą i wciąż się rozwijać. Najczęściej na przeszkodzie stoi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post