Czym zajmują się brokerzy ubezpieczeniowi?

Czym zajmują się brokerzy ubezpieczeniowi?

Doświadczony broker ubezpieczeniowy pełni również rolę partnera – wspiera Klienta, zawsze stawia jego interes na pierwszym miejscu, stara się maksymalnie obniżyć ryzyko, wyjaśnia różne zawiłości prawne i wspiera podczas kontaktu z ubezpieczycielami.

Kim jest broker ubezpieczeniowy?

Broker jest niezależnym pośrednikiem ubezpieczeniowym, który przede wszystkim reprezentuje interesy Klienta i szuka dla niego najlepszych rozwiązań dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb. Może to być osoba fizyczna lub prawna – reprezentuje głównie interesy klientów korporacyjnych, szukając dla nich najlepszej ochrony ubezpieczeniowej.

Broker prowadzi działania na rzecz podmiotu, od którego otrzymał pełnomocnictwo. Broker ubezpieczeniowy musi uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności brokerskiej w zakresie ubezpieczeń, ponadto podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania działalności brokerskiej.

Broker a agent ubezpieczeniowy

Nie należy utożsamiać go z agentem ubezpieczeniowym – broker pozostaje niezależny i wykonuje czynności związane z zawieraniem oraz realizowaniem umowy ubezpieczenia w imieniu lub na rzecz Klienta. Odróżnia go to od agenta ubezpieczeniowego – ten z kolei jest pośrednikiem działającym w imieniu lub na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego. Broker powinien pozostawać obiektywny i dbać o dobro i interesy klienta.

Zakres obowiązków brokera

Broker zapewnia kompleksową obsługę w zakresie ubezpieczeń – reprezentuje interesy Klientów, porównuje oferty i negocjuje je z towarzystwami ubezpieczeniowymi w imieniu Klienta, a także obniża składki za ubezpieczenia.Warto korzystać ze wsparcia wysokiej klasy specjalistów posiadających szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie na rynku ubezpieczeń.

Na rynku jest wiele konkurujących towarzystw ubezpieczeniowych – warto skorzystać z pomocy fachowca, który świetnie zna ich oferty, przeanalizuje je dokładnie i oceni, które usługi ubezpieczeniowe są godne uwagi. Po ich porównaniu zarekomenduje Klientowi te, które w jego opinii zapewnią najlepszą ochronę.

Broker ubezpieczeniowy - Adler Brokers

Obsługa na najwyższym poziomie

Do jego podstawowych zadań należy m.in. opracowanie programu ubezpieczeniowego dla Klienta zgodnie z jego potrzebami – może on obejmować różne rodzaje ubezpieczeń, analiza i porównanie ofert oraz negocjacje. Ważną częścią jego pracy jest profesjonalne doradztwo dotyczące zakresu ubezpieczenia i wyboru konkretnej oferty, omówienie warunków ubezpieczenia, monitorowanie na bieżąco terminów płatności składek i terminów wygaśnięcia polis, a także wsparcie w skutecznej likwidacji ew. szkód.

Nie tylko pośrednik

Jak widać, broker pełni rolę nie tylko pośrednika, ale także doradcy i opiekuna – przygotowuje najkorzystniejsze i odpowiadające indywidualnym potrzebom Klienta rozwiązania ubezpieczeniowe, zauważa i ocenia ryzyko związane z rodzajem prowadzonej działalności gospodarczej, proponuje rozwiązania w zakresie zarządzania tym ryzykiem,

Previous 5 Tajemnic w byciu tłumaczem, o których nikt ci nie mówi.
Next Najmniej kosztowne rozwiązanie do tłumaczenia kart charakterystyki

Może to Ci się spodoba

Polskie firmy chcą zagospodarować niszę na rynku mikrosatelitów

Rozwój niszowych technologii kosmicznych daje szanse włączenia się polskiego przemysłu do projektów europejskich. Niezagospodarowaną niszą na rynku są mikrosatelity o wadze nieprzekraczającej 150 kg. W tym obszarze Polska ma duże szanse

Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim – transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal

Zrób grę i pozyskaj bazę lojalnych klientów

Rośnie rola reklamy natywnej, stanowiącej naturalną część procesu konsumpcji treści. Coraz częściej uwaga reklamodawców kieruje się w te miejsca, które angażując odbiorców, gwarantują wyższy poziom zapamiętania promowanego przekazu. Nowym formatem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post