Firmowy samochód – jak sfinansować jego zakup przy pomocy kredytu?

Firmowy samochód – jak sfinansować jego zakup przy pomocy kredytu?

Firmowy samochód to w przypadku wielu działalności gospodarczych konieczność. Nie zawsze jednak budżet firmy przewiduje tak duży wydatek, dlatego w tym celu warto zwrócić się do banku. Ciekawe oferty kredytów samochodowych dla firm umożliwiają z dużą łatwością sfinansowanie zakupu auta na potrzeby firmowe, a przy tym nie obciążają zanadto budżetu przedsiębiorstwa, wspierając właściciela firmy w jej sprawnym funkcjonowaniu.

Po co samochód w firmie?

Obecnie w niemal każdej działalności gospodarczej przydać się może samochód. Praca przedstawiciela handlowego, mobilnej kosmetyczki, taksówkarza – to zawody, w których osobowe auto jest wręcz niezbędne. W przypadku innych działalności, na przykład związanych z przewozem towarów i osób, konieczny jest zakup floty samochodów dostawczych i ciężarowych, by w ogóle móc wystartować z działalnością. Kredyt samochodowy dla firm jest czasem jedynym wyjściem, aby móc zakupić sprawne i działające bez zarzutów pojazdy, które umożliwią w ogóle prowadzenie działalności na danym obszarze. Mając firmowe auto, łatwiej jest zarabiać i istnieją szersze możliwości kontaktowania się z kontrahentami nawet z odległych miast czy krajów. Wydatki eksploatacyjne można natomiast wrzucać w koszta firmowe i tym samym bez większych finansowych przeszkód korzystać z samochodów firmowych w celu zarobkowym.

Kto może sięgnąć po kredyt?

Gdy chce się zaciągnąć kredyt samochodowy dla firm, pierwszą rzeczą, jaką należy sprawdzić, jest to, czy forma prawna twojej działalności pozwala na zaciągnięcie kredytu firmowego. W różnych bankach zetkniesz się z różnymi wytycznymi, a ponieważ decyzja o kredycie należy do bardzo poważnych pod względem finansowym, przejrzyj dostępne oferty i dostosuj je przede wszystkim pod kątem własnych możliwości. Po taki kredyt mogą sięgnąć również osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy tylko, aby udokumentowały one odpowiedni obrót.

Jak wybrać odpowiedni kredyt i odpowiedni samochód?

Starając się o kredyt samochodowy dla firm, musisz pamiętać, że samochód, który kupisz za pieniądze z kredytu, będzie stanowił zabezpieczenie tego kredytu. Tym samym warto zadbać o to, by upatrzyć sobie model wysokiej jakości, stosunkowo młody i w dobrym stanie technicznym, ponieważ do czasu, gdy zostanie spłacona ostatnia rata, samochód będzie częściowo należał do banku. Bank dużo chętniej skredytuje auto dobrej jakości, które dobrze rokuje jako zabezpieczenie dla takiej transakcji. Dzięki temu może zaproponować firmie korzystne warunki kredytowania. Zwykle oprocentowanie takiego kredytu jest bardzo niskie. Ważną rzeczą jest dla kredytobiorcy to, że bank będzie wymagał od niego wykupienia ubezpieczenia OC i AC, a także może wymagać innego rodzaju ubezpieczeń, i to we wskazanym towarzystwie ubezpieczeniowym. Dlatego przy wyborze kredytu wybierz też taką ofertę, która wskazuje na dobrej jakości ubezpieczenie, ponieważ będziesz z nim związany przez długi czas. Kredyt samochodowy dla firm można brać do kwoty nawet kilkuset tysięcy, w tym także jeśli chodzi o modele aut pochodzące z komisu. Dla przedsiębiorców jest to naprawdę duża wygoda, ponieważ tym sposobem mogą zaoszczędzić spore pieniądze, nie biorąc auta prosto z salonu, które nie zawsze jest zresztą konieczne przy niektórych działalnościach. Zaciągnięcie firmowego kredytu samochodowego jest opcją bardzo korzystną dla wielu przedsiębiorców, którzy korzystają z takiego rozwiązania. Wybierając bank oferujący stałą, niezmienną ratę przez cały okres kredytowania, zyskuje się pewność, że rata nie wzrośnie niespodziewanie. Tym samym przedsiębiorca może ją spokojnie wliczyć w koszty prowadzenia firmy, a także swobodniej prowadzi swoje rozliczenia, wiedząc, że co miesiąc rata będzie wynosiła dokładnie tyle samo.  W przypadku osób prowadzących działalność dużo korzystniejszym rozwiązaniem bywa wzięcie kredytu na auto niż włączenie prywatnego samochodu do majątku firmowego, więc warto tę opcję przemyśleć.

Previous Crowdfunding nieruchomości komercyjnych - szansa dla inwestorów z niskim wkładem własnym
Next Forex - wady i zalety inwestowania

Może to Ci się spodoba

Gdzie warto wynająć w Polsce biuro?

Zakładasz firmę, a może zastanawiasz się nad otwarciem nowego oddziału? Z pewnością szukasz zatem dogodnej lokalizacji. Warszawa wydaje się zbyt oklepana i jednocześnie przesadnie droga? A co powiesz na Katowice?

Dla branży logistycznej pracownicy ze Wschodu oznaczają być albo nie być

Do 2050 roku na rynku pracy zabraknie około 10,6 mln osób w wieku 18–44 lat. Może to wyrównać migracja 4,5 mln pracowników ze Wschodu – wynika z danych Deloitte. W 2017 roku

Firma 1Comments

Do końca roku w Polsce będzie 23 tys. e-sklepów. Dla 87 proc. właścicieli jest to opłacalny biznes

W tym roku wartość rynku e-commerce w Polsce może wzrosnąć o 15 proc. i sięgnąć 35,8 mld zł, a w 2020 roku – 63 mld zł. Eksperci szacują, że w ciągu najbliższych miesięcy liczba e-sklepów przekroczy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post